Thermaltake Smart Pro RGB 850W Bronze alınır mı?

İç yapısına dair hiçbir bilgi yok, sadece DC-DC olduğu yazıyor hepsi o kadar.

Aresgame'in AGS serisi PSU'larında genel verimlilik değerleri sertifikasını (80+ Gold) karşılamıyordu, Bronze sertifika kalıyordu daha çok, iç yapısı da kaliteli değildi. AGK serisinde ne değişti vs bilmiyorum, ciddi manada bir tane bile iç yapıyı gösteren inceleme bulamadım. Almazdım şahsen veya alacaksam da bir süre kullanır sonra incelemesini yapardım.

İç yapısına dair hiçbir bilgi yok, sadece DC-DC olduğu yazıyor hepsi o kadar.

Aresgame'in AGS serisi PSU'larında genel verimlilik değerleri sertifikasını (80+ Gold) karşılamıyordu, Bronze sertifika kalıyordu daha çok, iç yapısı da kaliteli değildi. AGK serisinde ne değişti vs bilmiyorum, ciddi manada bir tane bile iç yapıyı gösteren inceleme bulamadım. Almazdım şahsen veya alacaksam da bir süre kullanır sonra incelemesini yapardım.

Hocam Aerocool project p7 850w platinum 1400'e iyi midir? Senin bilgin baya var PSU hakkında. Senin yardımınla hareket etmek istiyorum da.

Fan kontrolcusunun kronik sorunlu olma olasiligi var, o yuzden riskli.

850W modeli 600W yüke girince kapanma sorunu ile karşı karşıya kalabiliyor, her modelde olmuyor bu tabii, incelemesinde belli ki Aris aynı sorunu yaşamamış. Bu durumun da fan kontrolcüden kaynaklı olduğunu düşünüyorum, alacağın kişiden PSU'yu tam yüke sokmasını iste. Kapanma olursa alma, olmazsa garantisini sorgula temiz mi değil mi falan derken hayırlı olsun.

850W modeli 600W yüke girince kapanma sorunu ile karşı karşıya kalabiliyor, her modelde olmuyor bu tabii, incelemesinde belli ki Aris aynı sorunu yaşamamış. Bu durumun da fan kontrolcüden kaynaklı olduğunu düşünüyorum, alacağın kişiden PSU'yu tam yüke sokmasını iste. Kapanma olursa alma, olmazsa garantisini sorgula temiz mi değil mi falan derken hayırlı olsun.

Garanti, kutu, fatura tam diyor.

1400'e kadar çıkardım bütçeyi bunun yüzünden. Bu fiyata daha iyi bir önerin var mıdır? Yoksa bu model iyi midir? Platinum olması benim aklımı çeldi de.

Verimlilikten başka bir şeye yaramaz pek, 1400'e PSU da var ama "kağıt üstünde" P7 kalitesinde yok.

Verimlilikten başka bir şeye yaramaz pek, 1400'e PSU da var ama "kağıt üstünde" P7 kalitesinde yok.

1400'e bulduklarım;

Sharkoon Cool Zero 850W
Corsair TX850M
FSP Hydro G 850
Corsair RM850 (1 yıl rig de çalışmış)
Evga 850w Gold Supernova G3
AeroCool Project 7

1100 TL'ye Phanteks AMP buldum ama o da 750W.

Ekran kartım 6900 XT. Ne olur ne olmaz diye 850 arıyorum. Yükseltme yaparım, fan eklerim bir şey olur diye yatırımlık 850 alayım diyorum.

Sharkoon Cool Zero 850W

Tam incelemesi olmasa da iç yapısını biliyorum, kağıt üzerinde iyi.

Performansı fena görünmese de aklımda soru işaretleri var.

Hydro G Pro'dan daha farklı iç yapısı, inceleme bulamadım ama en azından PWR_OK doğru ayarlıdır. İki adet hold up cap var bi' zahmet.

Corsair RM850 (1 yıl rigde çalışmış)

Burada karar sende, ünitenin incelemesi var ve ortalama (iç yapı olarak, performans güzel). Rigde çok yorulmadıysa ve ara ara dinlendirildiyse kullanılabilir.

Evga 850w Gold Supernova G3

Güzel bir ünite, sadece uyku modunda 0.2W ile fazla güç tüketiyor. Sorun değilse sıkıntı yok. Bir de fanı agresif biraz, ses yapar yani yüksek yüklerde.

Kabloların ucunda kapasitör olduğu için uç kısımlarını fazla bükmemek gerek.

1664296204849.png

SC serisi kapasitörler Teapo'da çok da iyi değil, yine de ripple değerlerini düşürmede iyi yardımcılar.

AeroCool Project 7

Kağıt üstünde güzel, fan kontrolcüsünün kronik sorunlu olma ihtimalinden dolayı almadan önce test etmek en güzeli.

1100 TL'ye Phanteks AMP buldum ama o da 750W.

Bu da kaliteli, ripple değerleri rakiplerine göre yüksek ama overall performans güzel.

Tam incelemesi olmasa da iç yapısını biliyorum, kağıt üzerinde iyi.

Performansı fena görünmese de aklımda soru işaretleri var.

Hydro G Pro'dan daha farklı iç yapısı, inceleme bulamadım ama en azından PWR_OK doğru ayarlıdır. İki adet hold up cap var bi' zahmet.

Burada karar sende, ünitenin incelemesi var ve ortalama (iç yapı olarak, performans güzel). Rigde çok yorulmadıysa ve ara ara dinlendirildiyse kullanılabilir.

Güzel bir ünite, sadece uyku modunda 0.2W ile fazla güç tüketiyor. Sorun değilse sıkıntı yok. Bir de fanı agresif biraz, ses yapar yani yüksek yüklerde.

Kabloların ucunda kapasitör olduğu için uç kısımlarını fazla bükmemek gerek.

Eki Görüntüle 1529450

SC serisi kapasitörler Teapo'da çok da iyi değil, yine de ripple değerlerini düşürmede iyi yardımcılar.

Kağıt üstünde güzel, fan kontrolcüsünün kronik sorunlu olma ihtimalinden dolayı almadan önce test etmek en güzeli.

Bu da kaliteli, ripple değerleri rakiplerine göre yüksek ama overall performans güzel.

Project 7 için arkadaş ile anlaştık. Bir sorun çıkarsa iade alırım dedi. Göreceğiz bakalım.

@Sir Benjamin @RPM

PSU geldi. Test ettim. Furmark da 5 dakika sorun olmadı. OCCT Power seçeneği ile teste soktum. 20-30 saniye sonra kapandı. Tekrar başlatıp denediğim de anında kapattı. Oyuna girdim (RDR 2) başlangıçta kapandı, hemen değil de. Şalterden kapatıp 10 kere açma tuşuna bastım. Anakarttaki elektriği almak için. (Bir arkadaşım söyledi) İşe yaradı. Testte kapanmadı. Oyuna girdim baya oynadım. 10-15 dakika sonra yine kapandı.

Son düzenleme:
Benim için şaşırtıcı olmadı bu sonuç, ya fan kontrolcüsü ya da potansiyel olarak (kesin değil) ASM destekli olmayışı tetiklemiştir. Yol iadeye gidecek gibi duruyor.

Benim için şaşırtıcı olmadı bu sonuç, ya fan kontrolcüsü ya da potansiyel olarak (kesin değil) ASM destekli olmayışı tetiklemiştir. Yol iadeye gidecek gibi duruyor.

Üzüldüm valla ya. Tier Listlerde harika, içindeki parçalar harika, platinium olmasına rağmen fiyat uygun, garanti, fatura var dedim. Ağlattı resmen. Üzüldüm valla.

Yeni konular

Geri
Yukarı