Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik okumak mantıklı mı?

Makaleler
15
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
--[Ekran Kartı]: GIGABYTE Radeon RX 6600 EAGLE 8 GB
--[İşlemci]: AMD Ryzen 5500
--[RAM]: GoodRam 8GB IRDM PRO 3600MHz CL18 DDR4 [2x8]
--[Anakart]: GIGABYTE B450M K
--[NVMe SSD] Kingston NV2 1 TB

--[Monitör] Gigabyte G24F-2
--[Klavye-Mouse] Logitech MK120
--[Kulaklık] Corsair HS50 Pro

_
Meslek
Öğrenci

Sizce bu bölümü okumak mantıklı mı?
Bir arkadaşım tıbbi sekreterlik yapıyor. Ondan bildiğim kadarıyla sağlık sektöründe devlette düzen yok. Doktorların ihmalkârlığı sekreterlere yansıyor ve sıkıntı çekiyor sekreterler. Yerine göre rahat da olabilir. Eğer İstanbul gibi bir yerde yapmayacaksanız bence okumak mantıklı.

Devlet ve üniversite hastaneleri her zaman bu bölümden alım yapar diye düşünüyorum. Fakat az mı olur çok mu olur tahmin edemiyorum. Çünkü kurumların fevri hareketleri oluyor. Sen yine de 2026 KPSS'ye hazırlanırsın ne olur, ne olmaz. (2 yılda bir olduğu için söyledim.) İş konforunu tam olarak bilmiyorum fakat her sağlıkçının yaşadığı zorluklar vardır eminim ki.

Dersleri de o kadar çok zor değil. Ezbere dayalı konular var. AÖF İkinci Üniversite Programı kapsamında bu bölümden mezun oldum geçen ay. Şu an özellerde iş arıyorum ama talihsizliklerimden dolayı olmuyor pek.

Son düzenleyen: Moderatör:
Devlet ve üniversite hastaneleri her zaman bu bölümden alım yapar diye düşünüyorum. Fakat az mı olur çok mu olur tahmin edemiyorum. Çünkü kurumların fevri hareketleri oluyor. Sen yine de 2026 KPSS'ye hazırlanırsın ne olur, ne olmaz. (2 yılda bir olduğu için söyledim.) İş konforunu tam olarak bilmiyorum fakat her sağlıkçının yaşadığı zorluklar vardır eminim ki.

Dersleri de o kadar çok zor değil. Ezbere dayalı konular var. AÖF İkinci Üniversite Programı kapsamında bu bölümden mezun oldum geçen ay. Şu an özellerde iş arıyorum ama talihsizliklerimden dolayı olmuyor pek.
İş bulabildin mi? Staj işini nasıl hallettin?

Peki kpss alımını denedin mi? Zor mu ataması ben 19 yaşındayım ikinci üniversite olarak okuyorum ve 2026 kpss ye tam gaz çalışmayi düşünüyorum bu bolumden atanmak icin,sence şansım var mı?

Peki KPSS alımını denedin mi? Zor mu ataması ben 19 yaşındayım ikinci üniversite olarak okuyorum ve 2026 KPSS'ye tam gaz çalışmayi düşünüyorum bu bolumden atanmak icin, sence şansım var mı?

Bana mı sordun bilmiyorum ama yine de cevaplayayım hemen.
Ben bu Haziran'da mezun olduğum için atamaları kaçırdım. 2022'de mezun olsaydım çoktan atanmıştım. 80 puanım vardı.

Geçen sene ve bu sene iki kere on binlerce tds ataması yaptılar. Her doktora sekreter diye. 60 puanlı bile girdi böyle olunca da. Ama şu an veya iki yıl sonra tercih olsa ne kadar kadro açarlar bilmiyorum.

Ama bakanlık açmasa bile üniversite hastaneleri açar. Az çok şansın olur. Tabii ona da sabır gerekiyor. Onlar da olmazsa hayli hayli özellerde çalışırsın. Her yer klinik dolu.

Bence ikinci üniversite okuman çok yerinde bir karar :)

Geri
Yukarı