TikTok kapatılmalı mı?

Hepsinin yaşının 13'lerde olmasına inanamıyorum silin gitsin. YouTube Shorts, Instagram falan geçin kafanız rahatlar. Okulda da şöyle tipler var kapının ağzında bekliyorlar insanlara bakıyorlar. Engel oluyorlar çarpıp geçince önüne bak diyorlar. Allah akıl fikir versin.

Hocam günlerini TikTok'ta geçiriyorlar gerçek hayattan habersiz yaşıyorlar. Bir yandan üzücü yani umarım çözüm bulunur.

Yasaklanmamalı tabii ki. Discord kullanıcılarının da %90'ı düşük zekalı lakin kabahati platformlarda aramak bir çözüm değil. Herkes kendisinden ve yetiştirdikleri çocuklardan sorumlu.

Yoksa 14 yaşında kız dans ediyormuş, 12 yaşında erkek küfür ediyormuş banane, tohumlarına para mı saydık. Ailelerinin umrunda değilse bizim hiç değil.

Yasaklanmamalı tabii ki. Discord kullanıcılarının da %90'ı düşük zekalı lakin kabahati platformlarda aramak bir çözüm değil. Herkes kendisinden ve yetiştirdikleri çocuklardan sorumlu.

Yoksa 14 yaşında kız dans ediyormuş, 12 yaşında erkek küfür ediyormuş bana ne, tohumlarına para mı saydık. Ailelerinin umurunda değilse bizim hiç değil.

Haklısınız hocam zaten mantıklı düşünürsek bazı dizilerinden kaldırılması gerektiğini düşünüyorum. Sıfır bir gibi diziler. 5 yıldır Discord kullancısıyım dediğiniz doğru hocam bazen öyle bir manyaklarla konuşuyorum ki.

Hocam bozuk olan insanlar videolar yüklüyor ve diğer insanları da bozuyor.

Diğer insanların orada ne işi var? Plaja gidip "her yer yarı çıplak insan dolu" demek gibi bir olay. TikTok tarih, belgesel, eğitim platformu değil ki diğer içeriklere tepki gösteresin.

Neye tepki gösterirsin, Youtube'da tarih videosu izleyeceksindir öncesinde poposunu sallayan hatun reklamı çıkar şikayet edilir.

Diğer insanların orada ne işi var? Plaja gidip "her yer yarı çıplak insan dolu" demek gibi bir olay. TikTok tarih, belgesel, eğitim platformu değil ki diğer içeriklere tepki gösteresin.

Neye tepki gösterirsin, YouTube'da tarih videosu izleyeceksindir öncesinde poposunu sallayan hatun reklamı çıkar şikayet edilir.

Hocam haklısınız aslında sonuçta uygulamayı nasıl kullandığımıza bağlı biraz. Kimse zorla izletmiyor. Vallahi inanır mısınız bilmem ama IQ seviyemde düşüş olduğunu düşünüyorum TikTok ve Instagram'daki videoları izleye izleye. Uygulamayı siliyorum ama 2 saat sonra tekrar yüklüyorum. Kaydırmak bağımlılık yapıyor.

Hocam haklısınız aslında sonuçta uygulamayı nasıl kullandığımıza bağlı biraz. Kimse zorla izletmiyor. Vallahi inanır mısınız bilmem ama IQ seviyem düşüş olduğunu düşünüyorum TikTok ve Instagram'daki videoları izleye izleye. Uygulamayı siliyorum ama 2 saat sonra tekrar yüklüyorum. Kaydırmak bağımlılık yapıyor.

İşte yapmayacaksın. Fazla kilolardan şikayet edip devamlı fast food tüketmeye devam edersen suç Burger King'in değil, senin oluyor.

Bu platformlardaki içerikler hoşuna gidiyorsa izle, yargılamak kimseye düşmez. Ama rahatsız oluyorsan da iradeli davranıp temelli olarak sileceksin telefonundan.

Geri
Yukarı