TikTok kapatılsın!

Peki çok zeki insanlar soruyorum size. Her beğenmediğimiz, cringe bulduğumuz şeylere "Kapansın! Yasaklansın!" dersek malum kişilerden ne farkımız kalacak? Birileri de aynısını Netflix için de söylüyordu hatırlarsanız.
Her şeyi yasaklar ile çözemeyiz ki. Hadi diyelim kapattık. Ne değişecek? Orada video çeken insanların kişilikleri mi değişecek? Hayır, değişmeyecek.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu herifin hal ve hareketleri ilkokul öğretmenime benziyor. Beni ve diğer öğrencileri aynı böyle döverdi.

Peki çok zeki insanlar soruyorum size. Her beğenmediğimiz, cringe bulduğumuz şeylere "Kapansın! Yasaklansın!" dersek malum kişilerden ne farkımız kalacak. Birileri de aynısını Netflix için de söylüyordu hatırlarsanız.
Her şeyi yasaklar ile çözemeyiz ki. Hadi diyelim kapattık. Ne değişecek? Orada video çeken insanların kişilikleri mi değişecek? Hayır, değişmeyecek.
Aynen öyle zihniyet düzelmeli uygulama değil.

Böyle bakarsak interneti de kapatalım ortaçağa geri dönelim arkadaşlar adamı savunmuyorum yaptığını kötü bir şey ama TikTok da böyle videolar dolu sadece TikTok değil bütün platformlarda var bu olaylar. Yapacak bir şey yok o zaman YouTube'u da kapatalım olur mu yani?

Suç insanlarda TikTok'un ne suçu var diyenler var. Bunları engellemek mesela? Bir tek biz mi görüyoruz bu videoları? Yetkililere gitmiyor mu? Tek suç bu insanlarda mı? Aşırı gereksiz bir uygulama.

Ben bir kere tiktoka başlamıştım bilgilendirici videolar için fakat nerdeyse bütün videolarım kaldırılıyordu anlam veremedim bu malınki neden kaldırılmıyor anlamadım.
Ayrıca bence tiktokun çok suçu yok suç insanlarda.

TikTok'un iyi bir platform olduğunu düşünmüyorum ancak sadece kullanıcıları yüzünden platform kapatmak saçmalık olur. Sıkıntı eğitim de platform da değil.

Bu iğrençliğin durması lazım, Tiktokta bir tane insana yararlı içerik yok, berbat bir platform. Yine öyle videolara denk geldim, Youtube'da, İnstagramda vs. yok böyle videolar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
videoyu izleyince bilmediğim bütün küfürleri öğrendim.

Yeni konular

Geri
Yukarı