YouTube kapatılsın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Merhaba arkadaşlar. Youtuberlar milyonlarca para kazandılar, hem de bilgisayar başında oyun oynarken, çocukların beyinlerini sulandırdılar. Bazen amcasına hakaret ettiler, bazen ünlü olmak için sahaya atladılar, bazen de olup olmayacak soruları sokakta sordular. Keşke şu YouTube kapansa. Bir de fiyatlardan ağlanıyorlar, ABD'de çok kazanıyorlarmış youtuberlar. Peki el alem ne desin. Bazıları ailelerini doyurabilmek için yurt dışında çalışmak zorunda. Bunlar oturmuş o videoyu izleyeyim, bu videoyu izleyeyim, ohh para cebimde. Beni eleştiri yağmuruna tutabilirsiniz ama bu Youtuberlar genç neslin beynini adeta yıkıyorlar. Eğitim kanallarına bir sözüm yok. Bilgilenebiliriz, yani aradığım her şeyi bulabiliriz, çoğu dublaj yapsa da. Ama bence bu YouTube artık kapatılmalı. Ne olacaksın diye sorsan bir gence, "Youtuber" olacağım diyor. Sanki çok büyük bir işmiş gibi. El alem mühendis olur, uygulama geliştirir, kodlama öğrenir, bunlar sadece bugün onu yaptım, bugün bunu yaptım diyerek para kazanma derdinde. Benim fikrim bu. YouTube gibi forum olsun. Hem bilgilenebiliriz hem de daha iyi bir nesil yetişir. İsteyen yazılı sorsun, isteyen videolu. Keşke bu YouTube yerine YouTube tarzında forumlar olsaydı. Böyle bir forum projem var. Bunu iyi yapabilecek biri varsa bana özelden ulaşabilir.
Merhaba arkadaşlar. Youtuberlar milyonlarca para kazandılar, hem de bilgisayar başında oyun oynarken, çocukların beyinlerini sulandırdılar. Bazen amcasına hakaret ettiler, bazen ünlü olmak için sahaya atladılar, bazen de olup olmayacak soruları sokakta sordular. Keşke şu YouTube kapansa. Bir de fiyatlardan ağlanıyorlar, ABD'de çok kazanıyorlarmış youtuberlar. Peki el alem ne desin. Bazıları ailelerini doyurabilmek için yurt dışında çalışmak zorunda. Bunlar oturmuş o videoyu izleyeyim, bu videoyu izleyeyim, ohh para cebimde. Beni eleştiri yağmuruna tutabilirsiniz ama bu Youtuberlar genç neslin beynini adeta yıkıyorlar. Eğitim kanallarına bir sözüm yok. Bilgilenebiliriz, yani aradığım her şeyi bulabiliriz, çoğu dublaj yapsa da. Ama bence bu YouTube artık kapatılmalı. Ne olacaksın diye sorsan bir gence, "Youtuber" olacağım diyor. Sanki çok büyük bir işmiş gibi. El alem mühendis olur, uygulama geliştirir, kodlama öğrenir, bunlar sadece bugün onu yaptım, bugün bunu yaptım diyerek para kazanma derdinde. Benim fikrim bu. YouTube gibi forum olsun. Hem bilgilenebiliriz hem de daha iyi bir nesil yetişir. İsteyen yazılı sorsun, isteyen videolu. Keşke bu YouTube yerine YouTube tarzında forumlar olsaydı. Böyle bir forum projem var. Bunu iyi yapabilecek biri varsa bana özelden ulaşabilir.

Arkadaşlar öncelikle hepinize merhaba. Sizlerin bu mesajı okuyupta paylaşmasını istiyorum. Hepinizin çoluk çocuğu var değil mi? İleride nasıl biri olmasını istiyorsunuz? Başarılı okumuş ahlaklı etrafındakilere ve millete hayırlı olan biri değil mi? Şahsen ben öyle olsun isterim. Bu yüzden sosyal medyaya savaş açıyorum. Eğer sizde çocuğunuz ileride akrabalarına bağıran biri olmasın istiyorsanız, etrafındakilere saygılı olmasını istiyorsanız bana destek olun. Sosyal medyada bazı kanallara savaş açıyorum, bana destek olun. Bu kanallardan bazıları:
Mesut TV, Enes Batur , Semih Uyulgan gibi daha saymakla bitiremediğimiz bu kanallar evlatlarımızı gün geçtikçe helak ediyorlar. Bu saydığım kanallarda cinsel içerik, hakaret, çocuklarımızın beynini sulandırma ve daha saymakla bitiremediğimiz bir çok şey mevcut. Böyle kanallarda yaş sınırlaması olmasını istiyorum. Örnek vermek gerekirse Mesut TV diye bir kanalda sürekli cinsel sorular soran bir reporter mevcut ama yinede burda bir yaş kısıtlaması mevcut değil. Çocuk kanallarıda aynı şekilde örneğin Salih Reis'in dünyası kanalı değişik hareketler sergileyen bir kanal. YouTube kapatmasına rağmen yeniden açmışlar bu kanalı ,daha çok çocuklarımızın zekasını etkileyen kanallar bunlar. Tepkisiz kalmamanızı rica ediyorum. Böyle kanallar çocuklarımızın gelişmesine büyük engel oluyor. İstesekte durduramaz hale geldik artık, lütfen destek olun. Şikayet edin. YouTube'a geri bildirim gönderin. Destek olursanız sevinirim...

YouTube'da gereksiz içerik olduğu gibi bir o kadar da faydalı içerikler mevcut. Her hoşunuza gitmeyen şeyi kapattırmaya ya da sansür uygulamaya çalışırsanız, Kuzey Kore ve onun gibi ülkelerin yöneticilerinden bir farkınız kalmaz.

İnterneti nasıl kullanacağınız sizin elinizde. Eğer insanlar çoluk çocuğuna sahip çıkamıyorsa biz ne yapalım? Onların yüzünden ben neden YouTube gibi bir platformdan mahrum kalayım ki? Saçma.

Para kazanma konusuna gelecek olursak; Yapabiliyorsanız siz de yapın. YouTube bu fırsatı herkese sunuyor. Ajitasyona veya fakir edebiyatına gerek yok.

Son düzenleme:
# belgotürk
Bu kanalın YouTube'da olmaması gerek. Hemde 1 milyondan çok takipcisi var. Bu adam ne kullanıyor ben anlamadım. Böyle kanallar YouTube'ta sadece yer kaplıyor sistemi yavaşlatıyor. Ne kadar değerli kanallar var abone kazanmak için uğraşırlar ama yinede kazanamazlar bunun gibi kanallar takipçi sayısı doludur. Bunlara abone olanların da bu kanaldan ne beklediklerini ben anlamadım. Acilen kapatılması gerektir.

Kardeşim hayatımın motivasyonunu, ingilizcemi, bilgisayar sevdamı "Youtube" adlı platformda geliştirdim. Şimdi sen bunun gibi faydalı yanları görmüyorsan "Youtuber olacağım ben" ( Bu veledler Türkiye genelinde diğer ülkelere göre çok daha fazla. ) veledlerinin saçma naralarına kulak asarsan tabi bu platformdan nefret edersin. Kendimi Türk içeriklerden izole ettim mutlu mesut yaşıyorum. Sana da tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Yıllarca TV kanallarında saçma sapan izdivaç programları, yok Survivor, yok Bugün Şunu Giysem'ler izletilirken de böyle sesin çıkıyor muydu? Geç bu işleri. Youtube da en azından faydalı içeriklerde var, TV de ne zaman faydalı bir içerik oldu? Bazı şeyleri önce biraz düşünün sonra net kanıya varın.

Bilgi sansürü diyerek. İnsanların düşüncelerini ifade etme haklarını kısıtlayarak Türkiye'nin ne kadar geride kalmış olduğunu o kadar fazla yansıtıyorsunuz ki... İsteyen istediğini yayınlar. Yayın yasağı olan ülkeler genelde geri kalmış ülkelerdir eğer böyle bir tercihiniz varsa haklarınız kısıtlandığı bir ülkeyi tercih etmeniz sizin açınızdan daha iyi olur. Böylelikle halinden memnun olan bireyler de istediği özgürlüğe kavuşmuş olarak yaşar.

Hayır, çocukların beyni yıkanmıyor. Bu dünyada sadece salakların beynini yıkayabilirsin, onlarda bir işe yaramıyorlar genelde, aklı olan adam kanmaz bunlara.

Çok saçma. YouTube'un suçu ne peki? Eğer halk aptalsa ve, aptal olanları izliyorsa, aptallar ün kazanır. YouTube Enes Batur'dan, Orkun Işıtmak'tan mı ibaret? Değil. Çok güzel kanallar da var. Siz onları bulup izlersiniz, olur biter.
Gosu adamdır.

Dalga geçilesi bir harekette bulunduğunuzu mu düşünüyorsunuz? Çünkü şahsen ben dalga geçmeye benzer bir harekette bulunduğumu düşünmüyorum. Yaptığınız yorumlar ve eleştiriler gereğinden sertti, ben ise bunlara elimden geldiğince saygılı bir biçimde yanıt verdim. Kısıtlama hiçbir zaman çözüm değildir olmayacakta. Bu benim o içerikleri desteklediğimi göstermez. Bu kişisel prensipler ve bireyin duruşuyla ilgilidir.

İyi/kötü her yerde olur önemlisi biz onu ayırt edebiliyor muyuz dur, bir başkasının bizi durdurmasına gerek yoktur, kendimizi frenliyebilmeliyizdir.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı