YouTube kapatılsın

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş. YouTube'dan para kazanmak o kadar kolay da değil, para kazananlar ise kolay kazanmıyorlar. Kamera önünde saatler harcayıp, editler yapıp, günümüzün modasına ayak uydurman gerek sürekli. 5-10 milyon takipçiye sahip olan adamlar kolay gelmediler oralara.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş. Youtube'dan para kazanmak o kadar kolayda değil, para kazananlar ise kolay kazanmıyorlar. Kamera önünde saatler harcayıp, editler yapıp, günümüzün modasına ayak uydurman gerek sürekli. 5-10 milyon takipçiye sahip olan adamlar kolay gelmediler oralara.
Eğlence sektörü sonuçta. Ama insanlar kavrayamıyor internet artık apayrı niteliklere sahip bunları eleştireceklerine genç nesilleri bunları izlemeye iten eğitim sistemini incelesinler.

Youtube kapanmaz, ama Tv'de ki Rtük gibi kontrol merkezi kurulabilir. Vergiler, caydırıcı para cezaları ile kısıtlanabilir. Düzenin en altında iş bulamayacak kapasitede ki gereksiz insanlar, biraz cesaret ve atılım ile (tek tebrik ettim taraflarıdır bu), 20 yaş altı ergenler sayesinde ünlü edildi. Sınır olmadığı için de hitap ettiği kesimin ilgisini çekebilecek örneklerini verdiğiniz iğrenç videolar, konuşmalar vs ile çöplüğe dönüştürdüler.

Youtube'nin zararları oldukları kadar faydalarıda bulunmakta. Örneğin çoğu kişinin dediği gibi Youtube'de Enes Batur dışında milyonlarda bilgilendirici videolarda bulunmakta.

Merhaba arkadaşlar. Youtuberlar milyonlarca para kazandılar, hem de bilgisayar başında oyun oynarken, çocukların beyinlerini sulandırdılar. Bazen amcasına hakaret ettiler, bazen ünlü olmak için sahaya atladılar, bazen de olup olmayacak soruları sokakta sordular. Keşke şu YouTube kapansa. Bir de fiyatlardan ağlanıyorlar, ABD'de çok kazanıyorlarmış youtuberlar. Peki el alem ne desin. Bazıları ailelerini doyurabilmek için yurt dışında çalışmak zorunda. Bunlar oturmuş o videoyu izleyeyim, bu videoyu izleyeyim, ohh para cebimde. Beni eleştiri yağmuruna tutabilirsiniz ama bu Youtuberlar genç neslin beynini adeta yıkıyorlar. Eğitim kanallarına bir sözüm yok. Bilgilenebiliriz, yani aradığım her şeyi bulabiliriz, çoğu dublaj yapsa da. Ama bence bu YouTube artık kapatılmalı. Ne olacaksın diye sorsan bir gence, "Youtuber" olacağım diyor. Sanki çok büyük bir işmiş gibi. El alem mühendis olur, uygulama geliştirir, kodlama öğrenir, bunlar sadece bugün onu yaptım, bugün bunu yaptım diyerek para kazanma derdinde. Benim fikrim bu. YouTube gibi forum olsun. Hem bilgilenebiliriz hem de daha iyi bir nesil yetişir. İsteyen yazılı sorsun, isteyen videolu. Keşke bu YouTube yerine YouTube tarzında forumlar olsaydı. Böyle bir forum projem var. Bunu iyi yapabilecek biri varsa bana özelden ulaşabilir.

Kapanmasın, Murat Şen gibi insanları kaybetmek istemem. Ama ciddi bir sınırlama getirilmesi gerekli. Her önüne gelen içerik yükleyemesin. Belli bir lisans veya kimlik almaları zorunlu olsun. Bu daha mantıklı olabilir. En azından daha profesyonel içerikler görürüz.

Youtube kapanmaz, ama Tv'de ki Rtük gibi kontrol merkezi kurulabilir. Vergiler, caydırıcı para cezaları ile kısıtlanabilir. Düzenin en altında iş bulamayacak kapasitede ki gereksiz insanlar, biraz cesaret ve atılım ile (tek tebrik ettim taraflarıdır bu), 20 yaş altı ergenler sayesinde ünlü edildi. Sınır olmadığı için de hitap ettiği kesimin ilgisini çekebilecek örneklerini verdiğiniz iğrenç videolar, konuşmalar vs ile çöplüğe dönüştürdüler.
Bizim insanımızın ilgisini bu çekiyor işte. Adamlar da para kazanmanın yolunu bulmuş. Televizyon dizilerinde çok mu farklı şeyler dönüyor. Eğer evde oturup günde 6 saat çalışıp 10 0000 TL kazanacaksınız deseler 10 kişiden en az 7 tanesi hemen evet der. Adamlar da para peşinde eğer bilgi arayışında olsaydı gençlik, kim ne arardı o adamların kanalında. Tabii insan sıkıldığından eğlendirici içerik de araştırabilir. Ama bunların kaliteli olması gerekli, ne yazık ki Türkiye genel olarak kaliteli içerikten yoksun.

1. Yasaklar her zaman cezbeder. 2. Zamanında Youtube kapatıldı ama envai çeşit yol bulundu girmek için.

Bardağın dolu tarafını örnek alın. Boş olan yeri boşverin. Kim ne yapıyorsa yapsın.

O zaman dostum. Mutfaktan bıçağı da kaldıralım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı