Tıp okumayın

Değil. Benim pratisyen arkadaşım eylül'de 46500TL civarı gibi maaş alıyordu. Ocak zammıyla 70i bulmuştur. Uzman doktor olsa 100 civarı bir şey alır. Bunu duyan insanlara fazla maaş gibi gözükür ancak yaptığı işe göre maaşları az. Diğer bir arkadaşım bankada mühendis uzaktan çalışıyor 90 bin maaşı vardı çalıştıgı pozisyonda 180bine kadar çıkıyor maaşları. Üstelik hatrı sayılır bir üniversiteden de mezun olmadı. Havaalanlarında kulede çalışan aim memurları 150-200bin arası maaş alıyor ancak bu meslek için KPSS'den 90 üstü almak gerek (tıp kazanan biri için kolay) sen işim garanti olsun direkt çalışmaya başlayayım dersen tıp oku. Bu dediğim meslekler biraz insanın kendinisini geliştirmesine bağlı.

Özelde kendi kliniğini açmış bir diş hekimi veya doktor hepsini tokatlar kardeşim.

Değil. Benim pratisyen arkadaşım eylülde 46500tl civarı gibi maaş alıyordu. Ocak zammıyla 70i bulmuştur. Uzman doktor olsa 100 civarı bir şey alır. Bunu duyan insanlara fazla maaş gibi gözükür ancak yaptığı işe göre maaşları az. Diğer bir arkadaşım bankada mühendis uzaktan çalışıyor 90 bin maaşı vardı çalıştıgı pozisyonda 180bine kadar çıkıyor maaşları. Üstelik hatrı sayılır bir üniversiteden de mezun olmadı. Havaalanlarında kulede çalışan aim memurları 150-200bin arası maaş alıyor ancak bu meslek için kpssden 90 üstü almak gerek (tıp kazanan biri için kolay) sen işim garanti olsun direkt çalışmaya başlayayım dersen tıp oku. Bu dediğim meslekler biraz insanın kendinisini geliştirmesine bağlı
kariyer sitelerine baktım ortalama 45 bin, maximum 80 bin alıyorlar. 150-200 bin alan hiç görmedim. Bir de banka da çalışan arkadaşın ne mühendisi olarak çalışıyor? İktisat falan mı bitirdi?

kariyer sitelerine baktım ortalama 45 bin, maximum 80 bin alıyorlar. 150-200 bin alan hiç görmedim. Bir de banka da çalışan arkadaşın ne mühendisi olarak çalışıyor? İktisat falan mı bitirdi?
O sitelere güvenme hocam emin ol dedigim maaşları alıyorlar. Havaalarında yüksek maaş vermelerinin sebebi maaşların bir kısmını AB ödüyor o yüzden. Önlisans teknikerler 60 alıyor mesela. Arkadaşım bilgisayar mühendisi mobil bankacılık uygulamasını geliştiriyorlar

Özelde kendi kliniğini açmış bir diş hekimi veya doktor hepsini tokatlar kardeşim.
Diş hekimi kliniği açmak 1 milyondan başlıyor. Sermaye varsa çok rahat iş yaparsın

Diğer bir arkadaşım bir bankada Mühendis, uzaktan çalışıyor ve 90.000 tl aylık maaşı vardı. Diğer şirketler çalıştığı pozisyona aylık 180.000 tl'ye kadar maaş ödemesi yapabiliyor. Üstelik hatırı sayılır bir üniversiteden de mezun olmadı.
Merhaba. Eğer özel değilse hangi üniversiteden mezundu?

Yeni konular

Geri
Yukarı