TN Panel Laptop ekranını IPS panel ile değiştirme

lg ips panel kullanıyorum memnunum. diğerleri nasıldır bilmiyorum . yanlış yönlendirmek istemem
@Taner Şen dostum yakın zamanda sadece ips olmasından hp omen 15 aldım. Notebookcheck'de sRGB %91 gözüküyordu. Aldığımda farklı bir panel kullanılmış ve sarı bi tona sahip. İade edecektim ama hp nin 480 tl lik geri ödeme kampanyasından yararlanarak yeni bir ips ekran ile değiştirmeyi düşünüyorum. Sana sorum ise full hd değilde 4k ips bir panel kullanabilirmiyim bu modelde 4k versiyonuda mevcut. Satın alırken nelere dikkat etmeliyim ? Panelin kodu LGD0532. Son olarak önerebileceğin kaliteli panel varmıdır aradığım 2 özellik var 1. si 4k(mümkünse) 2. ise fotoğraf video işlediğimden sRGB oranı yüksek bir ips panel.
eğer aynı modelin 4k panel olanı varsa . 4k panel alınıp takılabilir . fakat 4k panel bulmak çok zor ve maliyetli

@Taner Şen Merhaba, bende yeni konu açmıştım panel hakkında,

Buradan inceleyebilirsiniz.

Şuan kullandığım panel aşağıdaki model. Sizin TN panelin aynısı neredeyse.

Pazartesi günü geri vermeyi düşünüyorum paneli. Çünkü IPS istedim özellikle fakat TN panel takılmış yinede. Sizin kullandığınız IPS panel buna uyumlu mudur? Yani uyumlu görünüyor bana göre fakat yinede size bir sormak istedim.

Bir de şuan kullandığınız IPS panel eski panele göre ciddi fark yarattı mı? Ben TN panel hiç sevmem o yüzden çok gözüme batıyor.

NOT :
TN olan panelin tepki süresi 8ms
IPS olan panelin tepki süresi 25 ms
Ben bu laptopta fazla FPS oyunu oynamıyorum. Genelde ARK Survival tarzı oyunlar oynuyorum. O yüzden aradaki tepki süresi farkı çok fark eder mi?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı