Tofaş Neden Sevilmiyor?

Tofaş zamanının efsanelerindendir. Sevilmemesinin sebebi performansı değil, genellikle kullanıcılarının saykoluğundandır.

Arkadaşlarımla bisiklet sürerken ona çarpmıştı, arkadaşımın sadece eli incindi. Tofaşın kaput kilitleri kırıldı. Dayanıksız bir araba. Hayatınızı tehlikeye atmayın hocam.

Konu hortlatmak oldu biraz ama dayanamadım yazıyorum. Tofaşların en sağlamı 131'lerdir bence. Ama diğer modellerinde de karoser hariç diğer parçaları çok sağlam. Bizde 1999 model Mazda kamyonet var. Tofaş'ın TRIM'leri, iç parçaları vb. Mazda'dan çok daha kaliteli. Örneğin tofaşların torpido kapağı menteşeli ama Mazda'nın plastikten. Yani sökemeyiz ayrica azıcık üstüne baskı ninse kopar.(içecek koymak vb.) Bence Tofaş'lar gayet iyi arabalar. Tabii karoseri çürümese yani kalksak müzeden bir SLX alsak toslasak bir duvara şu ankiler gibi ikiye bölünmez. Bu araçlar yıllarca halkımıza hizmet etti. Tek kusuru gövdeleri(aslında bayağı önemli ama..) bu kusur sadece 131'lerde yok. Gözlemlerim budur. Ben bu arabalardan birini tamamiyle parçalayıp restore edip kusurlarını bulup gidermek ve bu araçların efsane kalmasını sağlamak için ne gerekirse yapacağım.
Ha bir de bu kadar sevilmesinin sebeplerinden biri işe bu araçların içindeki başka arabada bulunmayan kokudur.

Son düzenleme:
@Pitbull Paul walker'ın öldüğü kazada araç yanılmıyorsam 160 Km/h ile giderken ağaca çarpıp parçalanıyor. Tofaşlarda ise 160 ile gitmek hayal şu an için. Motorları çok kötü olmasada arabanın şasisi vb. yerleri çok sağlam değil o sebeple de arabayı sevmeyenler olacaktır. Sevilmemesinin asıl nedeni ise apaçilerin eline düşmüş olmasıdır. Tofaş denilince akla abartı egzoslar, ses sistemleri geliyor, bu da sevilmemesi için yeterli bir sebep.
Eniştemin 90 model Kartal'ı 180 ile rahat gidiyor?
NANİ?

Yeni konular

Geri
Yukarı