TOGG TX10 Batarya/Yüksek voltaj hataları

conqsadd

Picopat
Daha fazla  
Merhaba.

Sorunu ilk olarak Trugo şarj istasyonunda yaşadık. Şarja taktıktan sonra tam olarak %10 dolum sağladığı anda şarj işlemi durdu ve istasyon ekranında işlem bitti bilgisi verdi. Sonrasında Start/Stop butonuna basıp hazır moduna almak isteyince göstergede hazır 2 saniyeline yandıktan sonra kendiliğinden bekleme moduna alıp sol tarafta "yüksek voltaj hatası", "aracı hareket ettirmeyin", " batarya hatası" uyarılarını verdi.

Aracı ayarlardan "dtc resetleme" ve "sistemi yeniden başlatma" seçenekleriyle resetledikten sonra. Yaklaşık 5-10 dakika bekleyip tekrar çalıştırabildik. Bu süreçte önce direksiyonun sağında bulunan kol ve orta konsolda yer alan ses ayar butonlarıyla "hard reset" diye tabir edilen şekilde de sıfırladık ancak araç çalışmadı.

Aynı durumu bu olaydan yaklaşık bir hafta sonra, bu sefer şarjda değil de normal kullanım esnasında ufak bir duraklamadan sonra çalıştırmayı deneyince yaşadık.

Aracı servise götürmek en iyisi olacak. Ancak sizlerden de bu durumu yaşayan oldu mu acaba? Neden kaynaklanıyor öğrenebildiğiniz mi? Kalıcı çözüm elde edebilen oldu mu acaba?

Şimdiden teşekkür ederim :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba.

Sorunu ilk olarak Trugo şarj istasyonunda yaşadık. Şarja taktıktan sonra tam olarak %10 dolum sağladığı anda şarj işlemi durdu ve istasyon ekranında işlem bitti bilgisi verdi. Sonrasında Start/Stop butonuna basıp hazır moduna almak isteyince göstergede hazır 2 saniyeline yandıktan sonra kendiliğinden bekleme moduna alıp sol tarafta "yüksek voltaj hatası", "aracı hareket ettirmeyin", " batarya hatası" uyarılarını verdi.

Aracı ayarlardan "dtc resetleme" ve "sistemi yeniden başlatma" seçenekleriyle resetledikten sonra. Yaklaşık 5-10 dakika bekleyip tekrar çalıştırabildik. Bu süreçte önce direksiyonun sağında bulunan kol ve orta konsolda yer alan ses ayar butonlarıyla "hard reset" diye tabir edilen şekilde de sıfırladık ancak araç çalışmadı.

Aynı durumu bu olaydan yaklaşık bir hafta sonra, bu sefer şarjda değil de normal kullanım esnasında ufak bir duraklamadan sonra çalıştırmayı deneyince yaşadık.

Aracı servise götürmek en iyisi olacak. Ancak sizlerden de bu durumu yaşayan oldu mu acaba? Neden kaynaklanıyor öğrenebildiğiniz mi? Kalıcı çözüm elde edebilen oldu mu acaba?

Şimdiden teşekkür ederim :)
Geçenlerde güncelleme gelmişti yaptınız mı?

Merhaba ben aynı sorunu aylardır yaşıyorum mail adresinizi verirseniz görüşmek isterim.
Merhaba tabi paylaşayım

sarac.fatih98@gmail

Güncelleme:
Servisten de dönüş alınamadı, durumla onlarda ilk defa karşılaşıyor. Sorun hangi parçadan/yazılımdan kaynaklandığı çözülmüş değil. Muhtemelen durum ile ilgili çalışmaları vardır. Umarız en kısa zamanda sorunun neyden kaynaklandığı tespit edilir.

Konun takipçisiyiz çözüm bulununca yine buradan paylaşmaya çalışacağım.

Son düzenleme:
TOGG aracımı şarja taktım, şarj bittiğinde kilidi açmak için kumandayı kullanmak istediğimde kapılar açılmadı, içindeki mekanik anahtar ile kapıyı açtım ama start butonu ile de araba çalışmadı. yani araçta elektrikle ilgili hiç bir emare yok. ne ışıklar, ne ikaz araç şu anda ölü gibi. yol yardımı aradım sözüm ona gelecekler. hiç ümidim yok. sanırım bir taksi tutup eve döneceğim

Merhaba tabii paylaşayım.

Sarac. Fatih98@gmail

Güncelleme:
Servisten de dönüş alınamadı, durumla onlarda ilk defa karşılaşıyor. Sorun hangi parçadan/yazılımdan kaynaklandığı çözülmüş değil. Muhtemelen durum ile ilgili çalışmaları vardır. Umarız en kısa zamanda sorunun neden kaynaklandığı tespit edilir.

Konun takipçisiyiz çözüm bulununca yine buradan paylaşmaya çalışacağım.

Bir gelişme var mı hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı