Transcend'ten Cok Dayanikli YENI 1TB Harici Sabit Diskler

'SSD, Flash ve Sabit Diskler' bölümünde Recep Baltaş tarafından 21 Nisan 2011 tarihinde başlatılan konu.

 1. Recep Baltaş

  Recep Baltaş Technopat Yönetici

  Katılım:
  14 Ağustos 2010
  Mesajlar:
  51.857
  Beğenileri:
  42.386
  Yer:
  İstanbul
  Dünyanın lider depolama ve multimedya üreticilerinden Transcend Information, Inc.(Transcend®), iki yeni yüksek kapasiteli taşınabilir diskini duyurdu. SuperSpeed USB 3.0 standartında yüksek veri transfer hızına sahip StoreJet 25H3P ve standart USB 2.0 transfer hızına sahip StoreJet 25H2P adındaki 2 model 1TB depolama kapasitesine sahip ve Transcend'in kullanıcılara gelişmiş zengin dijital içeriklerini organize, koruma ve güncelleme kolaylıkları sağlayan yeni Transcend Elite veri yönetim yazılımı ile beraber gelmekte.

  Darbelere dayanıklı kasa ile yapılandırılmış yeni StoreJet 25H3P ve StoreJet 252P ürünleri kazara oluşabilecek düşmelere karşı en yüksek seviye koruma sağlarken kullanıcılara daha fazla dosya depolama imkanı sunmakta. Parlak mor renkte kaymaz lastik dış yüzeye sahip kaplaması yanıında yeni modellerde darbe etkisini dağıtan sert bir kasa ile güçlendirilmiş iç yapı ve içerdeki sabit diski korumak için süspansiyon görevi gören darbe emicilerle beraber 3 koruma katmanı yapılandırılmış. Her iki sürücü de yüksek standartlar içeren zorlu Amerikan askeri düşme testlerinden geçerek günümüzde pazarda bulunabilecek en dayanıklı harici sabit diskler olduğunu kanıtlamış durumda.

  Storejet 25H3P, Transcend'in USB 3.0 standartına sahip harici sabit disk modelleri içerisindeki son ürünü olarak USB 3.0 hızını ve 1TB lık geniş depolama kapasitesini biraraya getiriyor. Yaklaşık 200 adet DVD filmini 3 aşamalı şok koruma sistemi ile depolayabileceğiniz üründe transfer hızı yaklaşık 90MB/s ye ye ulaşıyor. DVD film kaydetmek yaklaşık 1 dakikadan daha az süre alıyor. Ürün ayrıca USB 2.0 ile de uyumlu ve tüm bilgisayarlarla sorunsuz şekilde çalışabiliyor.

  Güvenlikli yüksek kapasite ihtiyacı duyan kullanıcılar için USB 2.0 uyumlu 25H2P de güzel bir seçim. 25H3P USB 3.0 ile aynı koruma ve dayanıklılık özelliklerine sahip 25H2P 1TB lık geniş kapasitesi ile verileri mümkün olduğunca taşınabilir kılmak için tasarlanmış.

  Her iki modelde Transcend'in 3 sene garantisi ile pazarda yer alacak ve "Tek Tuşla Yedekle" özelliği ile son kullanıcılar bilgilerini bilgisayarları ile kolayca senkronize edebiliyorlar.
   

Sayfayı Paylaş