Trendlerdeki Arapça videolar

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Cidden Arap'lar iyicene bıktırdılar ülkemizde. Nerde görsem arapça arapça yeter cidden.

Almanya trendlerinede Türkler giriyor fazla şey etmemek lazım.
Onlar icin bu kadar rahatsız edici olacağını sanmıyorum. Rahatsızlık veren kısmın alfabe olduğu kanısındayım. Ayrıca ülkemizdeki fazla(çok fazla) mülteci sorunun da etkisi olduğunu düşüniyorum. Şahsen.

Bence bizim durumumuz çok daha kötü. Onlar en basitinden birer vatandaş. Ama tırreq tarzı şarkıların trendlerde olması da acı verici aslında. 😓

Bunlar vatandaş bile değiller. Bunlara niye internet veriyorlar vermesinler. İşletme bile kurmasınlar. Artık cidden bıktım. Arap'lar gelmeden önce ne güzel bursayı gezdiğimde hep türkçe dükkanlar görürdüm. Şimdi arapça görüyorum bıktım artık. Midem kaldıramıyor.

Almanya'daki Türkler ile Türkiye'deki Suriyeliler arasında fark var. Bizimkiler oraya sığınmacı olarak, savaş kaçağı olarak gitmiyor...

Onlar icin bu kadar rahatsız edici olacağını sanmıyorum. Rahatsızlık veren kısmın alfabe olduğu kanısındayım. Ayrıca ülkemizdeki fazla(çok fazla) mülteci sorunun da etkisi olduğunu düşüniyorum. Şahsen.
Kesinlikle. Latin alfabesi sıkıntı yaratmaz çok. Bir kiril ya da Arap alfabesi kadar farklı gelmiyor göze. İçerik olarak aynı ama. İkisi de leş. Leşin de beteri.

Yani Araplara da laf atmamak lazım, sonuçta Suriyeliler sayesinde görüyoruz biz bunları. Onlar bir fırsat yakaladı ve geldiler. Onlar için hava hoş. Bunlara izin verenlere kızmak lazım. Bir de Almanya'ya giden Türkler de çok masum sayılmazlar.

Eee alışsanız iyi olur. Kendi nüfusunun onda birine yakın Arap mülteci barındıran bir ülkenin vatandaşısınız gençler. Sadece Youtube'da değil gündelik hayatta da sık sık karşılaşacaksınız böyle şeylerle. Bizim milletimizin tercihiydi bu. Tercihler yaşanıyor. Geçmiş olsun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı