Trojan bulaşınca kamera izlenebilir mi?

Hesaplarınız, kayıtlı kredi kartlarınız ve şuanda yaptığınız bütün işlemler izleniyor olabilir yada riske girmiş olabilirler. Bazı virüslerin tespiti bunun için tasarlanmış uygulamalar tarafından bile yapılamaz. Biz ise virüs olup olmadığını anlayamayız, böyle bir düşünceniz varsa derinlemesine temizlik yada son çara format yapabilirsiniz, Karar sizin.
Kayıtlı kredi kartım yok.

Telefonunuzda RAT olduğunu düşünüyorsanız vakit kaybetmeden bilinen bir Anti-Malware kullanarak virüsü tespit edip kaldırmaya çalışabilirsiniz, telefonunuzda virüs olup olmadığını anlamak için şunlara dikkat edin; Ciddi kaynak kullanımı ve performans kaybı, sizin yapmadığınız değişiklikler. Eğer bu ve bunun gibi sorunlar varsa telefonunuzda virüs olabilir. Bir RAT virüsü kamera ve mikrofonunuza erişerek kayıt alabilir. Neden telefonunuzun virüslü olduğunu düşünüyorsunuz?
Bunla karşılaşam zormudur?

İzler hocam, belki gözüken virüsler sadece dosyalardır. Misal kendi telefonumdada link geçme sitelerinden geçen " Andorid-guncelleme.apk" gibi dosyalar var. Bunları kurmadığın sürece telefona kolay kolay virüs geçmez.
Nasıl yani? ben googleden indirilen bir oyundan trojan yedim.

Play store değil google den apk dosyası.
e peki neden playstorede olan oyunu apk olarak indirmeyi tercih ettiniz hileli apk felanmıydı siz virüsü kendiniz çağırmışsınız

e peki neden playstorede olan oyunu apk olarak indirmeyi tercih ettiniz hileli apk felanmıydı siz virüsü kendiniz çağırmışsınız gel benim telefonuma bulaş diye

Şuanda olmaması ileride de olmayacağı anlamına gelmez taramalar da hiç bir sonuç almamanıza rağmen halen virüs olduğunu düşünüyorsanız fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyebilirsiniz.
Kafam karışık hocam instagram hesabımda tanımadığım kişiler takip ettiklerimde oluyodu bana şifreni değiştir dediler.

e peki neden playstorede olan oyunu apk olarak indirmeyi tercih ettiniz hileli apk felanmıydı siz virüsü kendiniz çağırmışsınız
Play store de yok oyun sadece apk dosyası ile iniyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı