Trojan bulaşınca kamera izlenebilir mi?

Kafam karışık hocam Instagram hesabımda tanımadığım kişiler takip ettiklerimde oluyordu bana şifreni değiştir dediler.

Play Store de yok oyun sadece APK dosyası ile iniyor.

Ben o zaman şana şöyle anlatayım oyun Play Store'de yoksa demek ki bir sakatlık vardır ki Play Store'dan kaldırışmıştır ya da hiç eklenmemiştir sen neden orada olmayan oyunu sağdan soldan indirirsin ki gel benim telefonuma bulaş demişsin resmen sen virüslere.

Ben o zaman şana şöyle anlatayım oyun Play Store'de yoksa demek ki bir sakatlık vardır ki Play Store'dan kaldırışmıştır ya da hiç eklenmemiştir sen neden orada olmayan oyunu sağdan soldan indirirsin ki gel benim telefonuma bulaş demişsin resmen sen virüslere.

Şu anda dosyaları yedeklemek çok kolay bir işlem dosyalarını yedekleyip telefonunu sıfırlamanı öneririm Store'da olmayan uygulamada ya Play Store güvenliğini geçememiştir ya da sakat dosyadır kaldırılmıştır tekrardan böyle oyunları indirmeyi kalkma.

Trojanlar kameranızı izleyebilir, ancak çoğu trojan kameranızı izlemez. Genelde bu tarz trojanlar kameranızı izlemek/mikrofonunuzu dinlemek yerine keylogger gibi araçlarla şifrelerinizi ele geçirirler. Bir Samsung kullanıcısı olarak herhangi bir şekilde kamerama ya da mikrofonuma erişim olduğunda sağ üstte yeşil bir ikon çıkıyor, eğer sizdede varsa kontrol edebilirsiniz.

Trojanlar kameranızı izleyebilir, ancak çoğu trojan kameranızı izlemez. Genelde bu tarz trojanlar kameranızı izlemek/mikrofonunuzu dinlemek yerine keylogger gibi araçlarla şifrelerinizi ele geçirirler. Bir Samsung kullanıcısı olarak herhangi bir şekilde kamerama ya da mikrofonuma erişim olduğunda sağ üstte yeşil bir ikon çıkıyor, eğer sizde de varsa kontrol edebilirsiniz.

Hocam bende Samsung kullanıyorum modelden modele değişiyor mu ya da nasıl yapabilirim?

Yeni konular

Geri
Yukarı