Tükenmiş olabilirdim, tamamen tükendim...

Mutluluk nedir? Hüzün nedir? Biyolojik bir faktor olmanin otesine gecebilirler mi? Yasamak icin mutlu olmak gerekli mi? Haz duygusu her sey midir?

Ömür neye adanmalı? Ödülümüz nedir? Cezamız nedir? Etik nedir? Doğru nedir? Değer nedir? Neden calismaliyiz?

Bıkmak da bir seçilim yaratır. En guncel kanı şudur: "Hayatinizdan faaliyetler eleyin ve yeni faaliyetler ekleyin." peki o faaliyetlerden de bıkınca ne yapacagiz? Yeni faaliyetler edinecegiz tabi ki. Bolca para harcayacagiz. Bunun icin cok calisacagiz. Patronumuzu memnun edecegiz. Çarkın bir dişi olacagiz kisaca. Gerekli mi?

Cevaplar tatmin etmiyor değil mi? Beni de etmiyor. Benim fikrim, farkindalik iyi. Yasayan ölülerden olmaktansa, hicbir seyi sorgulamayip her seyi dimdirek kabullenenlerden olmaktansa "sorabilen" biri olmak iyi.

Psikoloğa git. Ruh da hastanabilir, bizim en büyük sıkıntımız, ruh hastalığını kabul etmemek, ama boğazımız ağrıdığında doktora gidebiliyoruz. Karın ağrısını doktorsuz çözemeyiz değil mi? Geçici değilse bu. O yüzden bu işi uzmanlar çözebilir. Ama uzmanı da alanında iyi olması gerekebilir.

İmana gel diye buna denir. Biraz camide takılsan sabah namazlarına falan gitsen soğukta az zevk almaya başlarsın.:)
Namaz kılıyorum tam aksine. Çoğunlukla zikir halindeyim aslında. Gerçek islam bilincinde mutlu olmakta pek mümkün değil, çünkü dünyayı değiştiremeyeceğini bildiğin halde yeryüzünde olanlara üzülmekten mutlu olmaya vaktin olmayabiliyor...

Psikoloğa git. Ruh da hastanabilir, bizim en büyük sıkıntımız, ruh hastalığını kabul etmemek, ama boğazımız ağrıdığında doktora gidebiliyoruz. Karın ağrısını doktorsuz çözemeyiz değil mi? Geçici değilse bu. O yüzden bu işi uzmanlar çözebilir. Ama uzmanı da alanında iyi olması gerekebilir.
Psikologlara ve uzmanlara saygım var tabii. "Ben onlara inanmıyorum" diyerek işi kestirip atamam diğerleri gibi çünkü onların yıllarını verip o ünvanı kazanması da kolay olmadığı için pek laf etmem doğru olmaz. Ama maalesef ki geçici mutluluk gibi geliyor bana.

Turk.Net'e abone ol onlar sana yaşama şevki verirler hiç merak etme...
Ayda 60 TL fiyatla değil mi? Fiyat aynıysa geçiş yapabilirim taahhüt bitiyor. :)

Dostum biraz manita falan yap vallahi bizi de boğdun. Sen böyle değildin eskiden.
Valla kusuruma bakmayın hacı, hep böyleydim de yeni yeni açtırıyor bu konuları bana içimdeki bıcırık. Manita işinden de bahsetmiştim, o da çok yapmacık geliyor bana.

Biri çıkıp bana vursa rahatlarım gibi. "Lan sen ne istiyorsun?" seslerini duyuyor gibiyim. :)

Çıldırıcam.:tırnak:

Genel olarak önerilerimiz bir dal ile uğraş ama bu iş seni hareketlendirecek ve günlük işlerinin dışında şeyler yapman.
Vücut geliştirme sporcusuyum, amatör boksta yapıyorum. Hareketli spor hayatım da var yok değil. Başka ilgi alanım var mı desen maalesef yok. Bir şeylere ilgi duymayı da bırakalı uzun oldu. :)

Bir Köpek bul sokaktan o seni çok meşgul eder...
Kedi de olabilir daha rahat olur...
Yaptığım her şeyi yazmışlar vallahi. :) Kedim vardı geçen sene araç kazasında vefat etti, daha da kedim olmadı sokak kedilerini beslememe rağmen onlarda kaçıyor benden nedense.

Şimdi manita dedik namazında niyazında adammışsın. Pardon bro.
Elimden geldiğince işte olduğu kadar. Bir kadını da bu boğucu ve sıkıcı fikirlerimle uğraştırmak istemem, biraz empati yaparak yaklaşıyorum herkese. :)

Kendine rahatlamak icin biraz zaman tanimalisin, aktif ve bos kalmayacagin (PC basinda degil) bir program yap ve bunu uygula.

Gelip gecici duygular bunlar, üzerinde fazla durma. Özellikle teknolojik cihazlardan uzak dur derim. :)
Çocukluğumdan beri yaşıyorum bunlarla. Ara ara geçip gitmekle beraber çoğunlukla kalıcı maalesef.
Not: Üst segment donanımlı sistemi sırf farklılık olsun diye satmıştım. 1 sene kadar Nokia Lumia ve sonrasında tuşlu telefon kullandım. Sosyal medya kullanmıyorum mesela çok boş geliyor. Daha çok kitap okurum, teknoloji mantığım bilgili insanları izlemek üzerine kurulu. YouTube'da Celal Şengör, Erol Mürtecimler, İlber Ortaylı, Barış Özcan gibi isimleri izliyorum ve takip ediyorum onun dışında teknoloji nedir çok bilmem. :)

Edit: Hatlar karıştı. Şey yapmayın.
Katılıyorum. Dh Forum'da "Sosyal fobim var yardımcı olun, intihar edeceğim destek!!!, arkadaşlar ölmek istiyorum" başlıklarına benzedi. Onlar fazla ergen valla. :)

Eğer yaşınız müsaitse ve maaşınız varsa evlenebilirsiniz. En az 3 çocuk.:p
Böyle bir dünyada yaşamak istemeyen biri çocuk yapmakta istemez. "Param yok evlenemiyorum" demenin diğer manası :D Şaka bir yana evliliği hiç düşünmedim valla... :)

Geri
Yukarı