Tüketici Hakem Heyeti Kararına Karşı Taraf İtiraz Etti

İşin altında başka firmalar var belli ki :) bankanızda olabilir işin içinde Amazon iade numaraları port numaraları çok önemli bilgilerdir. Bu bilgileri bankanıza söylediğinizde kesinlikle provizyon beklemeden iadesi sağlanır. Bankanız bu durumda biraz sallamış size.
Konuyla alakalı harcama itirazı da yaptım ancak süre dolmasına rağmen dönüş yapılmadı, ben de hakem heyeti kararı olduğu için pek umursamadım.

Hocam haksız değilsin aleyhine bi durumda yok neden ödeyesin ki karşı tarafın avukat ücretini.
Kino nickli arkadaş iyzicoyla alakalı olabilir dediği için haksız olabilirim diye dedim

Geçmesi gerekmez mi?
Yok hocam, bilirkişinin görevi o tarz bir aracılık yapmayı üstlenmek değil.

Bilirkişi benim Amazon ile olan yazışmamı ve dosyadaki diğer belgelerle beraber banka hesap hareketlerini incelediği ve para iadesi göremediği için beni haklı bulmuş.
Bilirkişinin birisini haklı bulmak gibi bir yetkisi yok. Bilirkişi dosya üzerinde kanaate varamaz.

Tensip zaptı hazırlandı diye bir yazı görünüyor.
E-devlet üzerinden bakmayın. UYAP üzerinden bakın.

Son düzenleme:

Bilirkişinin birisini haklı bulmak gibi bir yetkisi yok. Bilirkişi dosya üzerinde kanaate varamaz.

Bilirkişi raporunda Amazonun para iadesi yapması gerektiği görüş ve kanaatindeyim olarak yazmış, o yüzden beni haklı bulmuş dedim.

E-devlet üzerinden bakmayın. UYAP üzerindenaz ö

Az önce uyaptan görüntüledim, herhangi bir detay görünmüyor. Dosya açık olarak görünüyor başka bilgi yok

Hocam iyi forumlar şuan ben de aynı problemi yaşıyorum diyebilirim sadece dava sürecine daha geçmedim. Eğer tüketici hakem heyetine başvurmak istersem hangi evrakları ve kanıtları yanımda bulundurmam lazım çok kısa özetleyebilir misiniz neler yaptığınızı?

Hocam iyi forumlar şuan ben de aynı problemi yaşıyorum diyebilirim sadece dava sürecine daha geçmedim. Eğer tüketici hakem heyetine başvurmak istersem hangi evrakları ve kanıtları yanımda bulundurmam lazım çok kısa özetleyebilir misiniz neler yaptığınızı?
Öncelikle çok geçmiş olsun, sanırım Amazon bunu ya kasten yapıyor ya da sistemlerinde bir hata var. Ben 2 gün sonra iki sipariş daha verip iptal ettim, 399 ve 221TL değerinde ve onların iadesi aynı gün yapıldı. Ne tesadüf ki yüksek miktarda olan bir türlü iade edilmedi. Tüketici hakem heyetine başvururken işlem dekontu, amazon müşteri hizmetleriyle olan konuşmalar ve bana verilen iade referans numarasını dosyaya ekledim. Aylar sonra beni arayıp iade almadığıma dair bankadan belge istediler. Ben de bankaya gidip durumu anlattım ve bana hesap hareketlerini çıktı olarak verdiler. Size tavsiyem bunu da başvurudan önce dosyaya ekleyin.
Bu arada sizin tutar nedir?

Geri
Yukarı