Tüm hesaplar çalındı

BeraDMN

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İşlemci: 13th Gen Intel Core i5-13500H 4.20 GHz
Ram: 8x2 16gb 3200mhZ
Ekran Kartı: Nvdia GeForce RTX 4050
Selam, olayın başlangıcı 16 Kasım perşembe günü kardeşimin bana Roblox hesabının çalındığını söylemesiyle başladı, ben pek umursamadım iyi tamam dedim o kendisi halletti şifre vs değiştirdi hackerların'da Moskova'dan girdiğini söyledi. Bundan 6 gün sonra 22 Kasım yani bu konuyu yazdığım gün yaklaşık 2 saat önce arkadaşım mesaj attı benim Steam hesabımdan gelen bir mesaj bir link yollanmış ve "hey, did you pick it up" yazıp link atmıştı, bunu görür görmez hemen Steam'e girdim tüm arkadaşlarıma mesaj atmışlardı hesabımda Steam Guard bulunmasına rağmen çalınmasına biraz şaşırdım neyse hemen gidip tüm şifreleri değiştirdim mail şifrelerini değiştirdim modem resetledim bağlantıyı kapatıp antivirüs taraması yaptım bir şey çıkmadı tüm arkadaşlarıma özür mahiyetinde uyarı yollarken bir baktım kardeşimin Steam hesabı da aynı mesajı bana atmış hemen gidip ona da virüs taraması yaptım 12 adet şüpheli uygulama buldu aralarında register Key'de vardı hepsini karantinaya aldım PC'yi resetledim ve sildim sonuç olarak şu önlemleri aldım;

-Mail hesapları şifre değiştirme.
-Steam hesapları şifre değiştirme.
-Steam Guard kod değiştirme ve 12 adet yedek kod alma.
-Antivirüs denetleme.
-Yarın'da kardeşimin PC'sine format atacağız bakalım.
Tüm bu önlemlerden sonra hala bir sıkıntı çıkma ihtimali var mıdır veya ilerleyen süreçler için nasıl bir yol izlemeliyim bir daha böyle bir şey yaşamamak için?
Not: Ben asla Torrent kullanmam ancak kardeşim birkaç şey indirmiş bu aralar ben onun bilgisayarına girdiklerini düşünüyorum.
Giriş çıkış görseli;

1700676276252.png

Muhtemelen kardeşinden kaynaklanmıştır. Kaspersky Free kullanabilirsiniz bilgisayarlarda Defender'i kapatmak ve bypass etmek o kadar kolay ki Defender'e güvenilmez. Tarayıcıda kayıtlı parolanız varsa onları da değiştirin. Geçmiş olsun.

Selam, olayın başlangıcı 16 Kasım perşembe günü kardeşimin bana Roblox hesabının çalındığını söylemesiyle başladı, ben pek umursamadım iyi tamam dedim o kendisi halletti şifre vs değiştirdi hackerların'da Moskova'dan girdiğini söyledi. Bundan 6 gün sonra 22 Kasım yani bu konuyu yazdığım gün yaklaşık 2 saat önce arkadaşım mesaj attı benim Steam hesabımdan gelen bir mesaj bir link yollanmış ve "hey, did you pick it up" yazıp link atmıştı, bunu görür görmez hemen Steam'e girdim tüm arkadaşlarıma mesaj atmışlardı hesabımda Steam Guard bulunmasına rağmen çalınmasına biraz şaşırdım neyse hemen gidip tüm şifreleri değiştirdim mail şifrelerini değiştirdim modem resetledim bağlantıyı kapatıp antivirüs taraması yaptım bir şey çıkmadı tüm arkadaşlarıma özür mahiyetinde uyarı yollarken bir baktım kardeşimin Steam hesabı da aynı mesajı bana atmış hemen gidip ona da virüs taraması yaptım 12 adet şüpheli uygulama buldu aralarında register Key'de vardı hepsini karantinaya aldım PC'yi resetledim ve sildim sonuç olarak şu önlemleri aldım;

-Mail hesapları şifre değiştirme.
-Steam hesapları şifre değiştirme.
-Steam Guard kod değiştirme ve 12 adet yedek kod alma.
-Antivirüs denetleme.
-Yarın'da kardeşimin PC'sine format atacağız bakalım.
Tüm bu önlemlerden sonra hala bir sıkıntı çıkma ihtimali var mıdır veya ilerleyen süreçler için nasıl bir yol izlemeliyim bir daha böyle bir şey yaşamamak için?
Not: Ben asla Torrent kullanmam ancak kardeşim birkaç şey indirmiş bu aralar ben onun bilgisayarına girdiklerini düşünüyorum.
Giriş çıkış görseli;

Eki Görüntüle 2026769
Muhtemelen kardeşiniz üzerinden sisteme girmişler. Kardeşiniz sizin steam hesabınıza girdiyse de şifre erişimine sahip olmaları muhtemel. Bu yaptıklarınız gayet yeterli genede Temiz kurulum format atmanız işinize gelir. Ona da söyleyin birdaha internetten birşey indirmesin.

Muhtemelen kardeşinden kaynaklanmıştır. Kaspersky Free kullanabilirsiniz bilgisayarlarda Defender'i kapatmak ve bypass etmek o kadar kolay ki Defender'e güvenilmez. Tarayıcıda kayıtlı parolanız varsa onları da değiştirin. Geçmiş olsun.
kaspersky kullanıyorum tarama yaptığım ise hem kaspersky hem Malwarebytes :)

Tek sorun Defender değil Steam Security Guard'ı nasıl geçtiler :D helal olsun ne diyeyim bakalım bir 5 gün falan bekleyeceğim hala devam ederse devreye Steam desteği sokarım onunla çözmeye çalışırım

Ben hiç cookie vermemeye çalışıyorum genelde umarım daha büyümez pc'de EA,Epic ve Rockstar var epic şifresini değiştirdim hepsinin şifresi farklı olacak şekilde duruyorlar hala sorun devam edermi? tüm cevapların için çok teşekkürler buarada,sağolasın

Ben hiç cookie vermemeye çalışıyorum genelde umarım daha büyümez PC'de EA, Epic ve Rockstar var Epic şifresini değiştirdim hepsinin şifresi farklı olacak şekilde duruyorlar hala sorun devam eder mi? Tüm cevapların için çok teşekkürler bu arada, sağ olasın.

Şifre değişince cookie de sıfırlanıyor beni hatırla yaptığın siteler zaten cookie tutuyor diğerleri anonim cookie tutuyor hesabına oradan giremezler zaten. Sorunun devam edeceğini sanmıyorum ama şifreleri güvenli bir sistemden değiştirmen gerek yoksa sorun devam eder. Format attıktan sonra değiştirdiysen bir sorun olmaz. Rica ederim.

Şifre değişince cookie de sıfırlanıyor beni hatırla yaptığın siteler zaten cookie tutuyor diğerleri anonim cookie tutuyor hesabına oradan giremezler zaten. Sorunun devam edeceğini sanmıyorum ama şifreleri güvenli bir sistemden değiştirmen gerek yoksa sorun devam eder. Format attıktan sonra değiştirdiysen bir sorun olmaz. Rica ederim.

Güvenli sistem olarak kendi bilgisayarımı kullanarak değiştirdim Kaspersky ve Malware bir şey bulamadı kesinlik için telefonumdan bir daha değişitirsem mi ki acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı