Türk gençleri zeki mi?

Ülkenin yarısını öldürelim, ama tamamen rastgele zengin, fakir, zeki, salak ayırt etmeden, rastgele bir soykırım yapalım! Bunu yapınca, salak olduğumuzdan emin oluruz.

Değil. Analitik düşünme becerisi yok %95'inde, geçmişten ders çıkarmazlar(tarih bilgileri youtube'da olan animasyonlu tarih anlatımlarından ibarettir bunu da marifet sanırlar), kitap okuyanları çok azdır okuyanlar saçma sapan kitaplar okurlar, çoğunluğu bütün vaktini oyunlarla, sosyal medya ile geçirir, tabulara inanırlar, her şeyi devletten beklerler. Benim gözlemim böyle.

Ne açıdan zekamızı sorguluyorsunuz bilmiyorum ama, mizah zekası olarak gerçekten Türkiye bence en iyi ülkelerden biri. Üç bir vs. öyle şeyleri katmıyorum tabii.
Mizah dediğiniz şey "nobody, bne, yapmışımdır, olmuştur" vb. Youtube, Reddit yorumları mı? Öyle ise buna kahkaha atarım. 🤣🤣🤣

Son düzenleme:
"Türk milleti zekiydi! Türk milleti çalışkandı!"

Sadece gelecek nesil değil, hiçbir nesil zeki olamadı bizde. Hele şimdi daha kötü. Teknolojiyi yanlış kullanmanın getirdiği tembellik bence IQ seviyelerinin daha da düşmesine sebep oldu.

DEĞİLDİR!
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Gördüğüm kadarıyla hiçbir ideolojiye sahip değiller. Kendi kendilerine bir isim vermişler isimleri de "Z kuşağı" imiş. Ne kadar gereksiz. Ben hangi genci görsem en büyük hayallerinden bir tanesi "zengin olmak", "lüks arabalar" ve "lüks yaşam" oluyor hayalleri. Ama hiçbirisi bunun için çabalamıyor. Ne ellerinde bir kitap, ne bir meslek. Kendilerince bahaneler uyduruyorlar. Mustafa Kemal'in "tüm ümidim gençliktedir." dediği gençlik bu gençlik olamaz, olmamalı bile. Hepsi takmış sosyal medya derdine, hepsi bir şeylerin peşinde ama hiçbirisi doğru şeylerin peşinde değil.

Mustafa Kemal şu an yaşasaydı Z kuşağına değil senin yazdığın şu safsataya kızardı emin ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı