Türk gençleri zeki mi?

Değil. Analitik düşünme becerisi yok %95'inde, geçmişten ders çıkarmazlar(tarih bilgileri youtube'da olan animasyonlu tarih anlatımlarından ibarettir bunu da marifet sanırlar), kitap okuyanları çok azdır okuyanlar saçma sapan kitaplar okurlar, çoğunluğu bütün vaktini oyunlarla, sosyal medya ile geçirir, tabulara inanırlar, her şeyi devletten beklerler. Benim gözlemim böyle.
Bu tespiti yapan kişinin profiline koyduğu kişi de Adnan Menderes :D

Z kuşağı en zeki olmayan kuşak olabilir.

Bundan önce ki kuşaklar da zeki değildi bu ülke de ki hiçbir nesil çok zeki değil di eski kuşaklarda da TikTok veya Instagram benzeri şeyler olsaydı ortaya çıkan sonuç şimdikinden çok da farklı olmazdı
Değil. Analitik düşünme becerisi yok %95'inde, geçmişten ders çıkarmazlar(tarih bilgileri YouTube'da olan animasyonlu tarih anlatımlarından ibarettir bunu da marifet sanırlar), kitap okuyanları çok azdır okuyanlar saçma sapan kitaplar okurlar, çoğunluğu bütün vaktini oyunlarla, sosyal medya ile geçirir, tabulara inanırlar, her şeyi devletten beklerler. Benim gözlemim böyle.

Tarihi YouTube'dan değil derslerden ve okuduğum kitaplardan öğreniyorum, hiçbir zaman saçma sapan denilebilecek kitapları okumadım yani şimdi ben sizin uzun süren detaylı araştırmalarınız sonucunda kitap okuyanları az , okuyan da saçma sapan kitapları okuyor ve tarih bilgileri YouTube'dan ibarettir dediğiniz kesimin dışında mı kalıyorum

Son düzenleme:

Geri
Yukarı