Türk Net vs Netspeed vs Millenicom

Ayrıca Netspeed'de ve Millenicom'da da testler yaptım.

Netspeed'de "Saha dolabı tahmini mesafe 0 metre" ve "Port var" diyor.

Resmi işlemler ne kadar sürdü ? "Maillerden atılan belgeleri doldurup gönderdikten sonra süreç çok uzun sürüyor." diyenleri çok gördüm.

Nerede oturuyorsunuz ? Ben Ankara'da oturuyorum ve bu yüzden işlemlerin uzun sürmesinden korkuyorum. Yerleri sanırsam İstanbul değil mi ?
Ben İstanbul'da oturuyorum ve 5 günde geldi. Ankara'da da durum bunun gibi olur diye düşünüyorum.

Fiber altyapıda sağlayıcı fark etmiyor. Arkadaşlar boş yapmışlar. Fiber altyapıda kötü bir hizmet alabilmeniz için firmanın size kasıtlı olarak kötü hizmet vermesi gerekiyor. Ben Mart ayında Millenicom'a geçtim taahhütlü paket yaptım 70 TL'ye 35 mbit(modeme 41 geliyor da modem kötü) alıyorum. Hangisi ucuzsa ona gidin derim.

Fiber altyapıda sağlayıcı fark etmiyor. Arkadaşlar boş yapmışlar. Fiber altyapıda kötü bir hizmet alabilmeniz için firmanın size kasıtlı olarak kötü hizmet vermesi gerekiyor. Ben Mart ayında Millenicom'a geçtim taahhütlü paket yaptım 70 TL'ye 35 mbit(modeme 41 geliyor da modem kötü) alıyorum. Hangisi ucuzsa ona gidin derim.
Sandığınızın aksine Fiber altyapıda da kötü hizmet alabilirsiniz. Esasında önemli olan servis sağlayıcının yurt içi ve yurt dışı çıkışlarıdır bu noktada ki, şu anda Comnet'in çıkışları bu konuda baya iyi gibi gözüküyor yapılan karşılaştırma testlerinde. Bi' de lütfen insanlara karşı biraz saygılı olsanız, daha hoş olur açıkçası.

Sandığınızın aksine Fiber altyapıda da kötü hizmet alabilirsiniz. Esasında önemli olan servis sağlayıcının yurt içi ve yurt dışı çıkışlarıdır bu noktada ki, şu anda Comnet'in çıkışları bu konuda baya iyi gibi gözüküyor yapılan karşılaştırma testlerinde. Bi' de lütfen insanlara karşı biraz saygılı olsanız, daha hoş olur açıkçası.
Mümkün değil. 1 yıldır özel teknik servis ile bakımlara gidiyorum. Santrallerin zorunlu bakımları saha dolaplarının kontrolü gibi fuzuli şeyler. Ve fiber altyapıda kötü hizmet almanız için gelip bir tane farenin kablonuzu kemirmesi lazım. Veya bizim gibi teknik servis elemanlarının kasıtlı olarak portunuzla oynamasıdır. Onun dışında fiberle kötü hizmet alma şansınız yok. Sağlayıcı bile karışamıyor neredeyse. Saygı hak eden herhangi bir mesaj göremedim. Boş boş şunu kullandım iyi hizmet aldım diye konuşuyorlar. Konu fiber konusu, buna rağmen VDSL konusu olsa yine böyle bir şey söylenemez. Senin aldığın hizmet ve altyapın iyi diye(VDSL için) başka bir insan iyi hizmet alacak diye bir kaide yok. Belki altyapı 100 mbit destekliyor ama akım düşük. Kaldırmayacak nereden biliyorsun yani böyle bir kanıya varıyorsun. Comnet de alabilir. Ben alamaz demedim. Bizler profesyonel oyuncular veya ulusal kanallarda canlı yayın yapan insanlar değiliz. 5 ms fazla alsak hayatımızda çok fazla şey değişmez. Ama arkadaşımız beğendiyse gidip Comnet de alabilir. Fiberde hangi firma ucuzsa oradan alması daha iyi olur ki burada Turknet ve Comnet öne çıkıyor.

Geri
Yukarı