Türk Telekom 24 Mbps internet paketinden 12Mbps almak

Dostum ah ah gel sarılalım vallahi 2 gun once aradilar 12 mgbit 16 mgbit yapacağız dediler adamlar hiç 5 TL zamla 16 yaparlar mi denemedigim yontem kalmadi musteri hizmetlerinde konusmadigim adam kalmadi şaka gibi modemi 10 dk dinlendirin diyorlardı. Ben olayı cozdum bunlar hiz limiti koyuyorlar benim de aynisi su anda sinirim tekrar cikti 16 cikiyor tutunamayip ayni hizina 12 de kalıyor yok modemmiş falan degil tamemen hizi sabitlemisler ya da uploadi yukseltiyorlar benim de upload 4 oldu yani 16 yapacağız diyorlar ama uploadum 4 down 12 yapip 16 mi yapiyorlar ne yapiyorlar anlamadim ki... 2-3 gundur yazmadigim yer kalmadi sormadigim insan kalmado olmuyor ben de eski hizina geri dondurdum 1 TL bile vermem bunlara.

Benim modeme bir de 18 mgbit internet geliyor ondan yukseliyor ama resmen sınır var ya 12 de tutunuyor sonra yokuş aşagı hiz sabitleyicisi acik giden araba gibi mantik hizlaniyor duzluge cikinca geri sabitliyor.

Vallahi ben de aynı şekilde düşünüyorum. Bildiğin sabitlemişler 12'ye. Uploadı 2 3 kat arttırmışlar o kadar. Bir kere de uğraştırmadan bir iş halletseler şaşacağım.

Aynısını yaşıyorum 20 Mbps'lik paketten 12 alıyorum ve bunun sebebi ise ADSL de olmammış :D ADSL int verip VDSL paket bağlıyorlar şaka gibi iş.
Dediklerimi yazarken çoktan sistemde VDSL'e taşındığını ve modeminin uyumlu olduğunu düşünerek yazdım. Türk Telekom böyle bir sivri zekalık yaptıysa helal olsun demek paraları bu kadar bitmiş. Bence sen her şeyden önce modemini ve VDSL durumunu sor müşteri hizmetlerine.

Resmi kanalla olmuyorsa güncellemeye hiç bulaşma derim. Hele ki elinde yedek bir modemin ve sağlam bir bağlantın yoksa asla. Modemine elle "hard reset" atmayı dene istersen. Arka veya altında reset deliği olacak. Oraya iğne gibi ince ama delmeyip zarar vermeyecek bir cisim ile 5-10 saniye kadar uzunca(ışıklar git gel yapınca anlayacaksın) basılı tut. Modem ilk satın aldığın ana dönecek. Bunu yaptıktan sonra modemi kendin kurman gerekecek. Elinde Türk Telekom kullanıcı adın ve şifren yoksa ilk önce o bilgileri edin de öyle yap yoksa kurulumu yapamaz, kalırsın maalesef. Bunlar dışında aklıma bir şey gelmiyor, en son çarem evindeki kabloların CAT5-6-7? Olup olmadığını ve kullanmak istediğin hızı destekleyip desteklemediğini araştırmanı önermek olur.

Hocam Türk Telekom kullanıcı adı dediğiniz modem arayüzüne girerken kullandıklarımız mı?

Hayır o değil. Modemi kurarken kullandığın kullanıcı adı ve şifre. (xxxxxx@ttnet) benim kullandığım kullanıcı adı mesela.
Hocam Türk Telekom kullanıcı adı dediğiniz modem arayüzüne girerken kullandıklarımız mı?
Denemesine gerek yok :) ben denedim hala ayniydi yok bizim yapabilecigimiz bir sey yok adamlar hizi sabitlemisler ztn modeme hard mi ne yapsak bile yok..

Sen yine de deniceksen dene eger sifre falan degistirmediysen kendi kuruyor sifre degistirdiysen sifre tekrar koycan ben ellememistim hiçbir şey kendi her seyi yapti sadece tekara baglandi telefon vs o kadar.

Hayır o değil. Modemi kurarken kullandığın kullanıcı adı ve şifre. (xxxxxx@ttnet) benim kullandığım kullanıcı adı mesela.

Onu hiç bilmiyorum. En iyisi az araştırayım. Paketi yükseltmeden önce derdim yoktu yavaşta olsa denilen hızı alabiliyordum. Şimdi denilen hızı almayınca takıyor adam bunu kafaya. Dertsiz başıma dert aldım.
Denemesine gerek yok :) ben denedim hala ayniydi yok bizim yapabilecigimiz bir şey yok adamlar hizi sabitlemisler ztm modeme hard mi ne yapsak bile yok.

Sen yine de deniceksen dene eger sifre falan degistirmediysen kendi kuruyor sifre degistirdiysen sifre tekrar koycan ben ellememistim hiçbir şey kendi her seyi yapti sadece tekara baglandi telefon vs o kadar.

Hiçbir şey değiştirmedim modem arayüzüne girerken kullandığım şifre ve kullanıcı adı bile Türk Telekom'un kurduğu şekilde.Sabah olsun olmadı dediğin gibi yapacam.
Herkese teşekkürler bu saatte elinizden geldiğince yardım etmeye çalıştınız için.

Onu hiç bilmiyorum. En iyisi az araştırayım. Paketi yükseltmeden önce derdim yoktu yavaşta olsa denilen hızı alabiliyordum. Şimdi denilen hızı almayınca takıyor adam bunu kafaya. Dertsiz başıma dert aldım.

Senin hiz benden de kotu :( benim ki 12'e sabitliyor bir de tuhaf olan şey ne biliyor musun eski pakete dondum ya yine ayni şey oluyor 16 olup 12 oluyor ve yine modeme 18 mgbit hiz geliyor yani bildigin dolandiricilik bu durduk yerde ayda daha fazla para aliyorlar nasıl bir iştir anlamadim adamlar eski haline bile getirmiyor geri donunce hiz testinde 16 goruyorum :) sen ne kadar fazla ödeyeceksin 5 mi?

Senin hiz benden de kotu :( benim ki 12'e sabitliyor bir de tuhaf olan şey ne biliyor musun eski pakete dondum ya yine ayni şey oluyor 16 olup 12 oluyor ve yine modeme 18 mgbit hiz geliyor yani bildigin dolandiricilik bu durduk yerde ayda daha fazla para aliyorlar nasıl bir iştir anlamadim adamlar eski haline bile getirmiyor geri donunce hiz testinde 16 goruyorum :) sen ne kadar fazla ödeyeceksin 5 mi?

Benim de 15 lira olması lazım. Babamı nasıl ikna ettilerse artık adamı ben ikna edemedim Turkcell geldi siteye, siteye özel indirim yapacağız dediler kabul etmedi. Türktelekomunkini kabul etmiş şimdi bir 2 yıl daha bekleyeceğiz.

Son düzenleme:
Benim de 15 lira olması lazım.Babamı nası ikna ettilerse artık adamı ben ikna edemedim turkcell geldi siteye, siteye özel indirim yapıcaz dediler kabul etmedi.Türktelekomunkini kabul etmiş şimdi bir 2 yıl daha bekleyecez.
Taahüt yenilenmiyor ki biz sorduk taahüt ayni devam edicek dedi sizin ki taahut mu yeniledi kalptem giderim valla öyleyse
Taahüt yenilenmiyor ki biz sorduk taahüt ayni devam edicek dedi sizin ki taahut mu yeniledi kalptem giderim valla öyleyse
Ben bittigi anda superonline gecicem

Geri
Yukarı