Türk Telekom 3 haftadır internette sorun yaşıyorum

Aynısının 40 GB AKN olanını kullanıyorum altyapı iyi olmadığı için ama senin hat değerlerinde bir sorun var gibi. Bina içi tesisatı yenilemeni öneririm.
türk telekom çalışanları alt yapınızda bir arıza ve ya çalışma olmadığını söyledi ekip çağırmamak için direniyorlar resmen en son çare elektrikçi çağıracağım yapacak bir şey yok, sokağa çıkma yasağından sonra.

Türk Telekom çalışanları alt yapınızda bir arıza veya çalışma olmadığını söyledi ekip çağırmamak için direniyorlar resmen en son çare elektrikçi çağıracağım yapacak bir şey yok, sokağa çıkma yasağından sonra.

Neden üstlerine gitmiyorsun? De ki müşteri hizmetlerine ya şu an bana teknik ekip gönderirsiniz ya da şimdi kalkıp başka bir internet sağlayıcısına geçerim biraz sert konuşssanız keşke.

Millenicom
1587667527501.png

bu benimkinden de kötüymüş margin değerleri felan :/
Adamlar adsl gibi kullanıcıların internetini yavaşlatıp vdsl ve fiber kullanıcıların internetini hızlandırıyor.

Benim binamda fiber kutusu var ama bina tesisatına fiber hat çekmedik ve şuan vdsl kullanıyorum.

Şuan benim hattım 85 Mbps kadar destekliyor

1587805664809.png

Benim binamda fiber kutusu var ama bina tesisatına fiber hat çekmedik ve şuan vdsl kullanıyorum.

Şuan benim hattım 85 Mbps kadar destekliyor.

Millenicoma geçtiğimden beri doğru hizmet alamıyorum aldığım izmette bu kadar

1587805664809.png

Arkadaşlar merhabalar herkese 1 yıldır Türk Telekom kullanıcısıyım 1 Nisan'dan beri internetim aşırı derece yavaş şu mağlum günlerde evde kalacağımız zamanlarda, evde tek kalıyorum telefon vs. bağlı değil ping MS 1000MS 1500MS sabit kalıyor 1 yıldır böyle sorun yaşamamıştım modeme falan reset attım fakat hala devam ettiğini gördüm sorunun...Türk Telekom müşteri hizmetlerini aradığımda sürekli geçiştirerek 48 içinde çözülecek denildi fakat sorun hala devam ediyor...En son modem müşteri hizmetlerine ulaştığımda "margin değerinizde düşüş var" dedi "port değişiliği bakımı yapılması lazım" dedi Türk Telekom'a tekrardan ulaştığımda teknik ekip istediğimde sorunumun olmadığı söylendi bunun dışında ne yapabilirim başına gelen var mı böyle bir olay? Teşekkürler.

Eki Görüntüle 543647Eki Görüntüle 543654

Merhabalar.

Yaşamış olduğunuz bağlantı sorunu ile alakalı Türk Telekom'un bina içerisin de bulunan lokal kutusuna kadar olan sorumluluğunu tamamladığından emin olun. Upload ve download değerleriniz de hat kapasiteleri çok düşük. Tabi bu yaşadığınız konum ile alakalı farklılık gösterebilir. Günümüz de fiber alt yapı olarak Türk Telekom'un sağladığı hizmetler pek de olumlu karşılanmamaktadır. Türk Telekom'un "outdoor" yani fiber, devamı bakır olan alt yapısında sorun yaşayan kullanıcı sayısı küçümsenmeyecek derece de fazladır.

Size tavsiyem; öncelik ile Türk Telekom'dan gelen teknik personelin bina içerisin de bulunan hat kutusuna etiketleme ile hız değerlerini yazmalarını istemeniz. Bunu şu sebepten söylüyorum, Türk Telekom tarafından size ulaştırılan portun, iç tesisatınız haricin de sağlama alınması yönün de. Sonrasın da modem arayüzünüzden paylaşmış olduğunuz screenshot ile karşılaştırma yapmanız.

SNR margin değerleri hat kalitesini ifade etmektedir. Upload SNR margin değerinizin minimum, 7.0 DB değerlerin de olması gerekmektedir. Download için de aynı değerlere sahip olmanız gerekmektedir. Upload hat kapasiteniz "attainable net data rate" bölümün de gösterildiği gibi 0.38 Mbps'dir. Gerçekte olan upload kullanım hızınız 0.63 olduğu için bu değerler ile sürekli hattınız da kopma sorunu ve yavaşlama yaşamanız çok normal değerlendirilmektedir.

Türk Telekomun size sağlamış olduğu hizmet alt yapısı eğer "Outdoor" üzerinden geliyor ise tarafınıza yapılacak etiketleme değerlerin de ADSL port üzerinden hat kapasiteleri olarak ortalama 20 ila 25 Mbps değerlerin de gelen bağlantı hızını görüyor olmanız gerekmektedir. Bu sayılar VDSL port kullanıcıları için çok daha yüksek değerler de görüntülenebilmektedir. Tüm bunlar yapıldıktan sonra Türk Telekom portun da bir sıkıntı olmadığı kaanatine vardığınız da iç tesisatınızı sağlam bir şekil de yenilemeniz sizin yararınıza olacaktır.

Sevgiler ile.

Merhabalar.

Yaşamış olduğunuz bağlantı sorunu ile alakalı Türk Telekom'un bina içerisin de bulunan lokal kutusuna kadar olan sorumluluğunu tamamladığından emin olun. Upload ve download değerleriniz de hat kapasiteleri çok düşük. Tabi bu yaşadığınız konum ile alakalı farklılık gösterebilir. Günümüz de fiber alt yapı olarak Türk Telekom'un sağladığı hizmetler pek de olumlu karşılanmamaktadır. Türk Telekom'un "outdoor" yani fiber, devamı bakır olan alt yapısında sorun yaşayan kullanıcı sayısı küçümsenmeyecek derece de fazladır.

Size tavsiyem; öncelik ile Türk Telekom'dan gelen teknik personelin bina içerisin de bulunan hat kutusuna etiketleme ile hız değerlerini yazmalarını istemeniz. Bunu şu sebepten söylüyorum, Türk Telekom tarafından size ulaştırılan portun, iç tesisatınız haricin de sağlama alınması yönün de. Sonrasın da modem arayüzünüzden paylaşmış olduğunuz screenshot ile karşılaştırma yapmanız.

SNR margin değerleri hat kalitesini ifade etmektedir. Upload SNR margin değerinizin minimum, 7.0 DB değerlerin de olması gerekmektedir. Download için de aynı değerlere sahip olmanız gerekmektedir. Upload hat kapasiteniz "attainable net data rate" bölümün de gösterildiği gibi 0.38 Mbps'dir. Gerçekte olan upload kullanım hızınız 0.63 olduğu için bu değerler ile sürekli hattınız da kopma sorunu ve yavaşlama yaşamanız çok normal değerlendirilmektedir.

Türk Telekomun size sağlamış olduğu hizmet alt yapısı eğer "Outdoor" üzerinden geliyor ise tarafınıza yapılacak etiketleme değerlerin de ADSL port üzerinden hat kapasiteleri olarak ortalama 20 ila 25 Mbps değerlerin de gelen bağlantı hızını görüyor olmanız gerekmektedir. Bu sayılar VDSL port kullanıcıları için çok daha yüksek değerler de görüntülenebilmektedir. Tüm bunlar yapıldıktan sonra Türk Telekom portun da bir sıkıntı olmadığı kaanatine vardığınız da iç tesisatınızı sağlam bir şekil de yenilemeniz sizin yararınıza olacaktır.

Sevgiler ile.
Millenicom tarafından binama 3 tane türktelekomdan ekip gönderdiler her ekip bana bir tane boş port bırakıp gitti . Millenicom koca kıcını kaldırıpta kurulum yapmıyor .

İç tesisata sorun yok neden çünkü millenicom benim internetimi kesti neden : Telefon hattımı taşıyamadıkları için onun için internetimi kestilerve beni yalın internete geçiş işlemi yaptılar.

Şuan kullandığım portudaki kablomu alıp yeni açılan porta bağlamak. Bana kurulum yapması lazım çünkü beni yalın internete geçirdiler.

Bunu anlayıpda faliyete dökemiyorlar.

Millenicom tarafından binama 3 tane türktelekomdan ekip gönderdiler her ekip bana bir tane boş port bırakıp gitti . Millenicom koca kıcını kaldırıpta kurulum yapmıyor .

İç tesisata sorun yok neden çünkü millenicom benim internetimi kesti neden : Telefon hattımı taşıyamadıkları için onun için internetimi kestilerve beni yalın internete geçiş işlemi yaptılar.

Şuan kullandığım portudaki kablomu alıp yeni açılan porta bağlamak. Bana kurulum yapması lazım çünkü beni yalın internete geçirdiler.

Bunu anlayıpda faliyete dökemiyorlar.

Merhabalar.

Millenicom, servis sağlayıcısı olarak bir teknik oluşum eksikliğini uzun yıllardır yaşamaktadır. Alt yapısını aldığı Türk Telekom'dan sonra size teknik anlamda ekip ulaştıracak firmalar çözüm ortağı olarak çalışmaktadır. Bu konu ile alakalı olarak size tavsiyem şu yönde olacaktır. Mevcut portunuzdan dairenize gelen hat üzerine bağlantı için bir elektrikçi ile anlaşmanız ve sonrasında modem ayarlarınızı kendiniz yapılandırmanız olacaktır. Diğer türlü bu problemin çözülebilmesi sizin açınızdan zaman alacak bir duruma dönüşecektir.

Merhabalar.

Sevgiler ile.
şimdi tekrardan arıyorum türk telekomu artık ne kadar bakım servis ücreti çıkacaksa çıksın vermeye razıyım ping değerlerim düşmüyor çalışanlar tam olarak pingin ne oldugunu bilmiyor yani teknik servis göndermemeye direniyorlar anlamıyorum parası ne ise vereceğimi söylüyorum birde "alt yapınızda ve ya çevrenizde bir çalışma vs. yok" diyorlar 10 ay daha var bitmesine sözleşmenin 10 ay daha nasıl katlanırım bilemiyorum... Son olarak margin değerlerinin düzelmesi için bina içinde ki internet tesisatına bakım yapılaması gerekir değil mi yani bunu illa türk telekomcularda yapar mı yoksa elektrikçi çağırsam onlarda yapabilirler mi türk telekom ekibi gelmeyecek gibi gözüküyorlar... teşekkürler

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı