Türk Telekom abonelik sözleşmesi feshi

Tevez51

Kilopat
Yer
Maltepe
Daha fazla  
Meslek
Mühendis okuyor
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba.

Benim Türk Telekom'daki aboneliğim 100 Mbps download 8 Mbps upload + Tivibu var; 220 TL fatura ödüyorum. Şu sıralar çok kopmalar gerçekleşiyor ve aradığımda bizden kaynaklanmıyor diyorlar. Aboneliğimi sonlandırmak istiyorum. 2021 Ağustos 22'de imzaladığım sözleşme gereği feshedemiyorum fakat yeni yasaya göre verilen hız sunulan hıza göre düşük kalıyorsa cayma bedeli ödemeden fes edilebiliyormuş. Müşteri hizmetleri de hız testi yaptı. Hattımın üzerinden 65 Mbps çıkıyor dedi. Ben de yapınca 67 download çıkıyor, upload 7.69 civarı. Benim izlemem gereken yol nedir? İlk önce Türk Telekom müdürlüğüne gidip mi danışayım yoksa direkt olarak tüketici hakem heyetine mi gitmem gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cayma bedeli olmadan çıkmak istiyorsanız direkt THH'ye gidebilirsiniz. Çünkü durumu Türk Telekom'a izah edip "Eğer cayma bedeli yansıtırsanız THH'ye başvuracağım" derseniz onlar da "O zaman başvurun" diyeceklerdir. Şu an 1100 lira gibi bir cayma bedeli çıkacaktır.

Cayma bedeli olmadan çıkmak istiyorsanız direkt THH'ye gidebilirsiniz. Çünkü durumu Türk Telekom'a izah edip "eğer cayma bedeli yansıtırsanız THH'ye başvuracağım" derseniz onlar da "o zaman başvurun" diyeceklerdir. Şu an 1100 lira gibi bir cayma bedeli çıkacaktır.

Aynı dertdeyim.

Durumunuz farklı olabilir. Taahhüt edilen hızın %20'ye kadar hata payı var. Buradaki durumda vaat edilenden %35 eksik.
20mbps paketde 19 a 4 alıyorum ama 6 upload paket birde altyapı hat değerlerimde max hız düşüşlülüğü mevcut aradığımda kayıplar mevcut deniliyor ve cıkmak istediğimde 1200tl gibi bir rakam cıkardılar 24 ay tahhüütlüde cayma bedeli ödemeden cıkabiliyorsunuz diyor internete aradığımda ise para cıkarıyorlar garip şey

Hız düşüklüğünde kayıt açın ve o şekilde THH'ye verin. Bu arada başka ISS'e de geçseniz kopma sorununuzun gideceğini düşünmüyorum. Onlar interneti verir ama hatta veya modemde oluşabilecek bir sürü nedenden dolayı kopabilir. Hattınızın desteklediği hıza düşürüp indirim talep edebilirsiniz.

Cayma bedeli olmadan çıkmak istiyorsanız direkt THH'ye gidebilirsiniz. Çünkü durumu Türk Telekom'a izah edip "eğer cayma bedeli yansıtırsanız THH'ye başvuracağım" derseniz onlar da "o zaman başvurun" diyeceklerdir. Şu an 1100 lira gibi bir cayma bedeli çıkacaktır.

Öyle yapacağım ben aboneliği ilk defa aldığım da 7 gün falan dolmadan 3 üncü günde iptal etmek istediğimi belirttim 880 lira cayma bedeli çıkardılar sonra THH'ye gittim abonelik sözleşmelerin de 7 veya 14 gün ücretsiz iade gibi bir talep olmadığını belirttiler dün aradığım da hızımı düşürün bari dedim 220 lira Tivibu + internet 180 lira internet için 39 lira Tivibu 10 lira indirim var 50 Mbps hız düşüklüğü olacak faydasız benim için çok teşekkür ederim.

Hız düşüklüğünde kayıt açın ve o şekilde THH'ye verin. Bu arada başka ISS'e de geçseniz kopma sorununuzun gideceğini düşünmüyorum. Onlar interneti verir ama hatta veya modemde oluşabilecek bir sürü nedenden dolayı kopabilir. Hattınızın desteklediği hıza düşürüp indirim talep edebilirsiniz.

Başka ISS de TurkNet de 80 Mbps kadar alıyordum eskiden 1 yıl önce falan kopma olmuyordu son zamanlar da olmaya başladı onu da bina içi kutudan kaynaklı 15 yıllık onu değiştirteceğim modem ile ilgili sanmıyorum çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı