Türk Telekom Binanızda Altyapı Bulunmuyor

MustafaDemir

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522360033
İyi forumlar herkese. 23 gündür TurkNet firmasına başvuruda bulunmama rağmen internet hizmetim başlatılamadı. Firmanın müşteri temsilcileri altyapı sorunu olduğunu söyleyerek hizmeti başlatamadıklarını söylediler. Bugün TurkNet firmasına yaptığım başvuruyu iptal ettim. TurkNet firmasının müşteri temsilcileri internet hizmetini sabit telefon hattı üzerinden verdiklerini söyledi. Yaptığım araştırmalar neticesinde yalın internet hizmetinin, sabit telefon üzerinden verilen hizmete göre daha kısa sürede başlatılabildiğini öğrendim. Forumdaki arkadaşların tavsiyeleri üzerine NetSpeed firmasına başvurdum. NetSpeed firmasının müşteri temsilcileri de binamda internet altyapı bilgisinin bulunmadığını bildirdi. Sokağımda dağıtım kutusu Türk Telekom firmasına ait. Bugün firmanın müşteri temsilcileri ile görüşüm. Binanızda internet altyapı uygunluğu görünmüyor, bilgisini verdi bana. Oysa ben tam 4 yıl boyunca Türk Telekom firmasından yalın internet hizmeti almıştım. Bu sorun neyden kaynaklanıyor olabilir? Bilgisi olan arkadaşlar tecrübelerini paylaşabilir mi? Yarın Türk Telekom müdürlüğüne gidip bilgi almayı düşünüyorum.

Turk Telekom'un gecenlrede aciklamasi vardi. Tabii Istanbul'da iseniz. Basvurdugunuz takdirde 1 hafta icinde evinize fiber baglanacak diyorlardi. Nette arastirirsan ayrintili bilgi bulabilirsin. Istanbul disinda isen sansina kus. Ben de degilim.

Turk Telekom'un gecenlrede aciklamasi vardi. Tabii Istanbul'da iseniz. Basvurdugunuz takdirde 1 hafta icinde evinize fiber baglanacak diyorlardi. Nette arastirirsan ayrintili bilgi bulabilirsin. Istanbul disinda isen sansina kus. Ben de degilim.
Nerede yazıyor bu ? Ben istanbuldayım, başvuru yapmama rağmen yaklaşık 2 aydır bekliyorum.

O haberi sanırım geçen haftaydı ben de okudum. Fakat hatırladığım kadarıyla 2020 senesine ait altyapı çalışmalarını anlatırken kullanmışlardı. Yani 2020 yılı sonunda fibersiz ev kalmayacak ve İstanbul'da başvurulduğunda bir hafta içinde internet bağlanacak anlamındaydı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen boş port yoktur kardeşim o nedenle olmuyordur.Senin anlattığın durumu birebir yaşadım daha önce yalın ınternetim vardı ayrıldım turknet için başvuru yaptım 1 ay bekledim bağlayamadılar başvuruyu iptal ettim yaklaşık 6 ay sonunda port açıldıda internet bağlatabildim.Gece aklıma geliyordu da sinirden uyanıp sigara yakıyodum hangi devirdeyiz nasıl internet bağlatamıyoruz diye.

@M3ric Maalesef İstanbul ilinde ikamet etmiyorum.
@laroz Bugün sokakta Türk Telekom personellerini gördüm. Bana söylediği şu ''Firmamıza başvurursan biz yarın gelir bağlarız.'' bugün aksilikler sebebiyle müdürlüğe gidemedim. Yarın kesinlikle gidecek, bilgi alacağım.

@crimlex Teknoloji kanali olmayan bir yer vereyim. Benzer basliklarla diger sitelerde de gecti haberi.

Müdürlüğü gittim sokaktaki kutunuzda sorun var dediler, ben ısrarcı olunca. Üç ya da dört güne ekip gelecek dediler, bekliyorum.

Muhtemelen boş port yoktur kardeşim o nedenle olmuyordur.Senin anlattığın durumu birebir yaşadım daha önce yalın ınternetim vardı ayrıldım turknet için başvuru yaptım 1 ay bekledim bağlayamadılar başvuruyu iptal ettim yaklaşık 6 ay sonunda port açıldıda internet bağlatabildim.Gece aklıma geliyordu da sinirden uyanıp sigara yakıyodum hangi devirdeyiz nasıl internet bağlatamıyoruz diye.
O kadar haklısın ki aga biz 3 4 yıl port bekledik, 3 4 yıl komşuyla ortak kullanmak zorunda kaldık hem kötü internet hem 3 4 kişi girince eziyet daha sonrasın da vodafone fiber bütün ilçeye fiber döşeyince sorun çözüldü şimdi 24 mbps kullanıyorum ve aşırı memnunum.

Bana sokağınızda bulunan dağıtım kutusunda sorun var dediler. Türk Telekom saha ekipleri gelince beni arayacaklarmış. Neticeyi yazarım buraya.
Ekiplerin gelmemesi nedeniyle Türk Telekom'a tekrar gittim. Arızanın sokaktaki dağıtım kutusunda olduğunu, arızayı gidermenin çok masraflı olacağını falan söylediler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı