Türk Telekom CEO'sunun Açıklamaları

Eğer toplu olarak Türk Telekom kullanmayı bırakmazsanız ne kadar konu açarsanız açın bu durum düzelmez.

Ben hattıma 50₺ yüklemiştim. Ardından 1 GB İnternet hediyesi geldi. Bende kullanmaya başladım. Sırf 200 MB fazla harcadığım için hattımdaki 50₺ gitti. Sadece 0.01 kuruş vardı. Ertesi gün 0.02 olmuştu. Sonradan fark edip o 0.01 kuruşuda aldılar.

Eğer toplu olarak Türk Telekom kullanmayı bırakmazsanız ne kadar konu açarsanız açın bu durum düzelmez.

Ben hattıma 50₺ yüklemiştim. Ardından 1 GB internet hediyesi geldi. Bende kullanmaya başladım. Sırf 200 MB fazla harcadığım için hattımdaki 50₺ gitti. Sadece 0.01 kuruş vardı. Ertesi gün 0.02 olmuştu. Sonradan fark edip o 0.01 kuruşuda aldılar.

Hocam eğer siz verilen interneti aştıysanız onun parasını her firma alır. Tabi istisnalar olmuştur elbet. Ancak genel olarak bu durum her firmada olan bir durumdur. Siz verilen hediye interneti aşarsanız bu aşılan miktarı firma keser. Tabi sizde fazla fazla kesmiş. Mesela ben bir dönem Vodafone kullandım. İnternetimi 100 MB aştığım için benden tam 20 lira kesmişlerdi ki bu 5 yıl önce olduğu için şimdi kaç para keserler bilemem. Ancak suçlu olan bendim çünkü tarifemi aştım onlarda aşım ücreti kesti. Adil miydi? Bence hayır ancak sözleşmede geçen bu. Bu yüzden bu durumlardan firmaları sorumlu tutmayın lütfen.
Türk Telekom:
Upload: 0.60.
Download: 12.3.
Ping: 32 ms.
Taahhüt: 24 ay.
Para: 97 TL.

Babam: Tamam.

Türk Telekom içinden: Hahahahaha enayiyi kazıkladım.

Hocam aslında burada yine firmada suç yok. Firma kazancına bakar. Eğer bölgenizde VDSL hizmeti var mı diye sormazsanız size bunu firma söylemez. Firma en çok nasıl kazanırım diye bakar ki müşteri hizmetleri bunun nirvanasıdır. Eğer bölgenizde VDSL hizmeti yoksa zaten firmaların neredeyse hepsinde ADSL hizmeti biraz tuzlu. Aralarında en tuzlusu da Türk Telekom oluyor genelde. Bu yüzden tarife ve paket seçerken elinizden geldiğince araştırın ve pazarlık yapın.

Hocam eğer siz verilen interneti aştıysanız onun parasını her firma alır. Tabi istisnalar olmuştur elbet. Ancak genel olarak bu durum her firmada olan bir durumdur. Siz verilen hediye interneti aşarsanız bu aşılan miktarı firma keser. Tabi sizde fazla fazla kesmiş. Mesela ben bir dönem Vodafone kullandım. İnternetimi 100 MB aştığım için benden tam 20 lira kesmişlerdi ki bu 5 yıl önce olduğu için şimdi kaç para keserler bilemem. Ancak suçlu olan bendim çünkü tarifemi aştım onlarda aşım ücreti kesti. Adil miydi? Bence hayır ancak sözleşmede geçen bu. Bu yüzden bu durumlardan firmaları sorumlu tutmayın lütfen.
Hayır kral. Ben Türk Telekom'un bu taktiği sürekli kullanmasına istinaden öyle yazdım. Bu tarife aşımıyla ilgili değil. Türk Telekom, 3 gün içinde hattına 30₺ yükle 2 GB İnternet kazan gibi şeyleri çok yapıyor. Zaten buradaki amaç kullanıcının parasını almak. Hediye 1 GB bittiğinde değil, hattımdaki para bittiğinde SMS yollandı. Türk Telekom İnternet'inin ne kadar kaldığı konusunda 1 saatte bir bilgi veriyor. Tabii kağıt üzerinde bakınca anlaşma oluyor.

Ben o 50₺'yi 30₺ karşılığında 10 GB İnternet almak için yüklemiştim ama üstüne 20₺ daha koyup 200 MB almış oldum. Sadece bu yönüne dikkat çekmek için öyle yazdım.

Yeni konular

Geri
Yukarı