Türk Telekom Fiber Pişmalığı

Türk Telekom fibernet kullandım. Benim de modemim tilgin marka modemdi. Modemi bağlamaya gelen arkadaş modemi beğenmezseniz talep oluşturup yenisi ile değiştirebilirsiniz ama sadece Türk Telekom il müdürlüklerine gidin demişti. Ben modemimden memnundum o yüzden değiştirme gereksinimi hissetmedim. Binamda sadece zevk için modem değiştiren komşularım oldu. Onlara hiçbir sorun çıkarmadılar.
Sizinde modeminizi değiştireceklerdir. Bu hakkınız ne de olsa siz o modemi 6 TL gibi bir bedelle kiralıyorsunuz. Sadece müşteri hizmetlerini aramayın modemi alıp direkt il müdürlüklerine gidin çünkü fiberden sorumlu ve bilgi sahibi olanlar onlar oluyor ve modemi en ufak şikayette değiştiriyorlar. Wi-Fi bağlantım kopuyor internet bağlatısı kesiliyor gibi sikayetlerle gidebilirsiniz.

Türk Telekom fibernet kullandım. Benim de modemim tilgin marka modemdi. Modemi bağlamaya gelen arkadaş modemi beğenmezseniz talep oluşturup yenisi ile değiştirebilirsiniz ama sadece Türk Telekom il müdürlüklerine gidin demişti. Ben modemimden memnundum o yüzden değiştirme gereksinimi hissetmedim. Binamda sadece zevk için modem değiştiren komşularım oldu. Onlara hiçbir sorun çıkarmadılar.
Sizinde modeminizi değiştireceklerdir. Bu hakkınız ne de olsa siz o modemi 6 TL gibi bir bedelle kiralıyorsunuz. Sadece müşteri hizmetlerini aramayın modemi alıp direkt il müdürlüklerine gidin çünkü fiberden sorumlu ve bilgi sahibi olanlar onlar oluyor ve modemi en ufak şikayette değiştiriyorlar. Wi-Fi bağlantım kopuyor internet bağlatısı kesiliyor gibi sikayetlerle gidebilirsiniz.
Tamamdır hocam sağ olun. Tp-Link cihazını mi talep etsem ki Tp-Link aygıtını kullanan bir arkadaşımız varsa bana anlatabilir mi cihazı ?

Tamamdır hocam sağ olun. Tp-Link cihazını mi talep etsem ki Tp-Link aygıtını kullanan bir arkadaşımız varsa bana anlatabilir mi cihazı ?
2.4GHz ağı biraz sorunlu ama erişim süresi vs. konusunda başarılı. Anten performansı olarak fena değildir. Arayüzü kullanışlı.

Tek eksiği 2.4GHz ağı yüzünden router alma ihtiyacı doğuruyor.

2.4GHz ağı biraz sorunlu ama erişim süresi vs. konusunda başarılı. Anten performansı olarak fena değildir. Arayüzü kullanışlı.

Tek eksiği 2.4GHz ağı yüzünden router alma ihtiyacı doğuruyor.
Hocam ailem alt katta yaşıyor. 2.4 Ağı onlar için çok önemli. Ya inanın ne yapacağımı şaşırdım ama ben bu modemlerden gerçekten nefret ediyorum. VDSL'de hiçbir problem yaşamamıştım. Şimdi şu duruma bakın. Altyapı iyi olsa bile bu seferde sağlayıcının verdiği modemler çok kötü. Kendi router'imi almak istiyorum. Babam millet idare ediyorsa sen niye edemiyorsun diyor. Artık şu saçma sorusuna cevap vermekten bile sıkıldım. Bu Türk Telekom'dan ciddi manada nefret ediyorum. Bir yol bulamıyorum. Artık Herhalde CAT7 çekip bağlanacağım. 8m CAT7 kullanıp bağlanabilirim sanırım. Ethernet'de de problem çıkarmaz herhalde şu aptal modem.

Modem sıkıntılıysa isterseniz CAT-7 altından olsun, değişen olmaz.

TT'nin dağıtığı modemlerin çoğunda kablosuz bağlantı sorunu var. 1-2 cihaz ile kullanılınca fark edilmiyor ama 5-6 cihaz bağlandığında anlaşılıyor.

Hocam ailem alt katta yaşıyor. 2.4 ağı onlar için çok önemli. Ya inanın ne yapacağımı şaşırdım ama ben bu modemlerden gerçekten nefret ediyorum. VDSL'de hiçbir problem yaşamamıştım. Şimdi şu duruma bakın. Altyapı iyi olsa bile bu seferde sağlayıcının verdiği modemler çok kötü. Kendi Router'imi almak istiyorum. Babam millet idare ediyorsa sen niye edemiyorsun diyor. Artık şu saçma sorusuna cevap vermekten bile sıkıldım. Bu Türk Telekom'dan ciddi manada nefret ediyorum. Bir yol bulamıyorum. Artık herhalde CAT7 çekip bağlanacağım. 8M CAT7 kullanıp bağlanabilirim sanırım. Ethernet'de de problem çıkarmaz herhalde şu aptal modem.

Acaba sana gelen modem arzalı olmasın? Dublex evde sorunsuzca 100Mbps kullanabiliyorum. Modemin üzerinde 100/1000 ethernetler var kötü bir modem değil.

Modem sıkıntılıysa isterseniz CAT-7 altından olsun, değişen olmaz.

TT'nin dağıtığı modemlerin çoğunda kablosuz bağlantı sorunu var. 1-2 cihaz ile kullanılınca fark edilmiyor ama 5-6 cihaz bağlandığında anlaşılıyor.
Evde 10 dan fazla cihaz bağlı ancak evden herkes gitse bile 4 cihaz kalıyor onda bile sorun yapıyor. Ben bu işi halledeceğim sinirden ne yapacağımı şaşırdım artık. Ama halledeceğim. KabloNet'e geçecektim. Benim evime yine de DOCSİS vereceklermiş. Neden GPON destekli modeminizi vermiyorsunuz dedim. Daha bölgenizde GPON'a geçiş yapılamadı dediler. Köyde falan mı yaşıyorum ya.
Acaba sana gelen modem arzalı olmasın? Dublex evde sorunsuzca 100Mbps kullanabiliyorum. Modemin üzerinde 100/1000 ethernetler var kötü bir modem değil.
Hocam zaten Taahhüt bitmeye yakın saha ekibini çağırmayı planlıyoruz. Ama zannetmem. Aynı şehirdeki diğer arkadaşım da Fiber'de onda da çok kopma oluyor. Ama benimki Master Degree yani ben nerdeyse R6 oynayamayacağım. Sürekli Fiş işareti yanıyor.

Evde 10 dan fazla cihaz bağlı ancak evden herkes gitse bile 4 cihaz kalıyor onda bile sorun yapıyor. Ben bu işi halledeceğim sinirden ne yapacağımı şaşırdım artık. Ama halledeceğim. KabloNet'e geçecektim. Benim evime yine de DOCSİS vereceklermiş. Neden GPON destekli modeminizi vermiyorsunuz dedim. Daha bölgenizde GPON'a geçiş yapılamadı dediler. Köyde falan mı yaşıyorum ya.
Çoğu köy daha iyi konumda. Bizim köyde 2012'den beri FTTB/xDSL saha dolabı var :D

Elinizde WAN portlu modem varsa, çalıştırmayı deneyin. Eğer çalışırsa kendi modeminizi alın derim.

TT'den medet ummak en büyük hatalardan biri olacaktır çünkü adamı sinir hastası eder.

Geri
Yukarı