Çözüldü Türk Telekom Fibernet başvurusu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

workbunner

Decapat
Şu an da Telekom 16 Mbps paketi kullanıyorum ve 13 Mbps Max(bölgemin desteklediği 24 Mbps bu arada) hız alabiliyorum. Eskiden evimin yakınlarında fiber olan yer gözükmezdi. Son baktığım sorgulamalardan evimin 100-140 metre aşağısına kadar fiber geldiğini görüyorum. Benim bu fiber alt yapıya ulaşma şansım var mıdır acaba? Varsa adımları öğretebilir misiniz? Telekom müdürlüğüne gittim sordum dilekçe falan doldurmak istiyorum dedim. Ama kalabalık olmasından ama başından sağmak için dilekçe falan olmuyor dedi gişedeki görevli. Fiber için beklemen lazım gelmesini sadece dedi. Yerimde bu arada Bursa\inegöl merkez mahalledeyim.

Çözüm
Bina da benden başka kimsenin yanaşacağını zannetmem imza işine. Ne gerek var gibisine getirmek isterler. Bunu telefon da Telekom bölge müdürlüğüne falan veya başka bir yere anlatsak derdimizi olmaz mı? Yani imza toplayıp dilekçe vermek harici başka bir yol var mıdır?
İnternet kalitesinin artacağından bahset gerekirse fazlasıyla abart [email protected] mail at fiber altyapısı istediğini belirt.
Attım ben, müşterisi olmadığım için işlem yapamayacaklarını söylediler. NetSpeed'e iletecekmişim onlar iletecekmiş. Yarın Telekom genel müdürlüğüne gideceğim imza toplayıp.

Modem arayüzünden hat değerlerini atar mısınız? Taahhüt devam ediyor mu?
Attım ben, müşterisi olmadığım için işlem yapamayacaklarını söylediler. Netspeed'e iletecekmişim onlar iletecekmiş. Yarın telekom genel müdürlüğüne gideceğim imza toplayıp.

Modem arayüzünden hat değerlerini atar mısınız? Taahhüt devam ediyor mu?
Aynen devam ediyor. Ama bir üst pakete geçilebiliyor sanırım.Ekran görüntüsü yeterli mi?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNGsdas.PNG
    Ekran Alıntısı.PNGsdas.PNG
    4,6 KB · Görüntüleme: 67
Twitter üzerinden de Telekom Destek'e yazdım arayacaklar ama bir değişiklik olacağını zannetmem. Ocağı beklicez herhalde. Paket değişikliğinde nasık yardımcı olabilirsiniz?
Modem hat değerlerin at ve altyapı sonucunu paylaş.
Aynen devam ediyor. Ama bir üst pakete geçilebiliyor sanırım.Ekran görüntüsü yeterli mi?
VDSL Portuna geçiş talep et tekrar mail atarak sonra değerler iyileşecektir sonra paket önerelim altyapı sorgulamasından sonra da paylaş.

Son düzenleme:
Modem hat değerlerin at ve altyapı sonucunu paylaş.

VDSL portuna geçiş talep et tekrar mail atarak sonra değerler iyileşecektir sonra paket önerelim altyapı sorgulamasından sonra da paylaş.

12.9 olan ADSL olan. Diğeri VDSL geçince hız testi. Arasonda olumlu veya olumsuz bir fark var mı? Hız değişimi olmadan VDSL geçiş yaptım bugün.

Dosya Ekleri

• IMG_20200616_145235.jpg
    IMG_20200616_145235.jpg
    1.020,7 KB · Görüntüleme: 49
  • IMG-20200616-WA0000.jpg
    IMG-20200616-WA0000.jpg
    131,4 KB · Görüntüleme: 62
Şuan işteyim gece atarım onu.Hız testinde mi adsl+ çalışıyor gözükör yani.11.9 hız resmi olan vdsl geçiş yapıldıktan sonra alınan test
Yok önceden attığın hat değerlerinde gördüm vdsl değerlerine göre bakalım birde extra net sitesinde sorguladığında ne sonuç veriyordu?

Geri
Yukarı