Çözüldü Türk Telekom Fibernet başvurusu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

workbunner

Decapat
Şu an da Telekom 16 Mbps paketi kullanıyorum ve 13 Mbps Max(bölgemin desteklediği 24 Mbps bu arada) hız alabiliyorum. Eskiden evimin yakınlarında fiber olan yer gözükmezdi. Son baktığım sorgulamalardan evimin 100-140 metre aşağısına kadar fiber geldiğini görüyorum. Benim bu fiber alt yapıya ulaşma şansım var mıdır acaba? Varsa adımları öğretebilir misiniz? Telekom müdürlüğüne gittim sordum dilekçe falan doldurmak istiyorum dedim. Ama kalabalık olmasından ama başından sağmak için dilekçe falan olmuyor dedi gişedeki görevli. Fiber için beklemen lazım gelmesini sadece dedi. Yerimde bu arada Bursa\inegöl merkez mahalledeyim.

Çözüm
Bina da benden başka kimsenin yanaşacağını zannetmem imza işine. Ne gerek var gibisine getirmek isterler. Bunu telefon da Telekom bölge müdürlüğüne falan veya başka bir yere anlatsak derdimizi olmaz mı? Yani imza toplayıp dilekçe vermek harici başka bir yol var mıdır?
İnternet kalitesinin artacağından bahset gerekirse fazlasıyla abart [email protected] mail at fiber altyapısı istediğini belirt.
15 Mbps destekliyor demişti orada sorgulama yaptığımda.

O modem arayüzden değerleri gece evde gidince atarım anca.

VDSL geçinde son değerler bunlar. Bir de modem de DSL ışığı turuncu yanıyor ama internet var.
İkisi arasındaki farkı koydum. Eskisi yani ADSL bir tık daha mı hızlıymış ki acaba? Ne yapayım şu durumda?

Bana paket yükseltelim diyorlar ama ADSL'deyken 24 Mbps denedim bşr artış olmadı. Şu an VDSL'de 24 Mbps yükseltsem alabilir miyim 24'ü. ADSL'de 15 Mbps Max yazarken VDSL'de 13 Mbps Max yazıyor.
Takip numarası alın ve o numara üzerinden sürekli bahsedin bana söz verildi ama yapılmadı gibisinden ilerde lazım olacak Ocak 2021'de tekrar hatırlatırken.
Mail attım talep ettim aynı kişiden atar büyük ihtimal 5 dk kadar

Bana paket yükseltelim diyorlar ama ADSL'deyken 24 Mbps denedim bşr artış olmadı. Şu an VDSL'de 24 Mbps yükseltsem alabilir miyim 24'ü. ADSL'de 15 Mbps Max yazarken VDSL'de 13 Mbps Max yazıyor.
Arıza kaydı tamamlandıktan sonra tekrar hat değerlerine göre bir şey söyleyebilirim adamlar baksın bir değerlerine.

Arıza kaydı tamamlandıktan sonra tekrar hat değerlerine göre bir şey söyleyebilirim adamlar baksın bir değerlerine.

Tamamdır arıza kaydı açtırdım son durumdan sonra bilgilendirme yaparım tekrar. İlginiz için teşekkürler👍

Tamamdır arıza kaydı açtırdım son durumdan sonra bilgilendirme yaparım tekrar. İlginiz için teşekkürler👍

Arızaya bakıldı sanırım telefon geldi arızanınız giderildi mi diye. Son batığım bilgiler şöyle. Artık bundan sonra yapacak bir şey yok görebildiğim Max hız bu benim. Ocak ayını beklemek kaldı tek fiber için. Takip değil de bildirim numarasıda aldım Telekom'dan Ocak'da yapılacak diye.

Arızaya bakıldı sanırım telefon geldi arızanınız giderildi mi diye. Son batığım bilgiler şöyle. Artık bundan sonra yapacak bir şey yok görebildiğim Max hız bu benim. Ocak ayını beklemek kaldı tek fiber için. Takip değil de bildirim numarasıda aldım Telekom'dan Ocak'da yapılacak diye.

Upload düşürmüşler eskisi daha iyiydi. CS:GO'da ping 55'lere kadar düşmüştü şimdi yine 70-80'lere çıktı.

Dosya Ekleri

• son  bilgi.PNG
    son bilgi.PNG
    4,7 KB · Görüntüleme: 35
Son düzenleyen: Moderatör:
Vallahi arıza şu şekilde.

@workbunner hocam sizin arızayı çözdüler diye hatırlıyorum fiber hakkında bir gelişme var mı?

Tekrar aradılar mı sizi?

Arıza şu şekilde çözüldü sayılır. Ben Ankestra'dan direk modemi bağlayıp yakından ölçüm yaptım ve hattın uoplod hızının 6 Mbps'lara kadar çıktığını normal hızımın da 25 Mbps'lere geldiğini gördüm. Ve daha sonra direk Ankestra'dan modeme kadar 25 metre CAT6 kablo çektirdim. Kaliteli kablo çekince 25 metrede hiç yok denilecek kadar bir kayıp olmadı bile dibinden ölçtüğüm rakamlarda. Sonra hat güncellemesi yaptırdım. Daha sonradan hattın 24 Mbps destekleyeceği gerçeği de ortaya çıkınca 24 Mbps pakete geçtim. Haliyle uoplad hızım Max almaya başladım. 5.300 Mbps'den bir tık kaybım bile olmadı hiç. Ne indirme hızından ne yükleme hızından. Yalnız şu an Telekom uoplad hızını düşürdü zannedersem yine.Pandemi süresince yükselmişti çünkü. Güncel durumum 3 upload hız alıyorum. Neticeye gelirsek binaların tesisatları çok kötü oluyor. Yakın Ankestra'dan ölçüm yapmak doğru yolu gösteriyor. Fiber konusu da en başta verdikleri söz işte ocak ayında yapacaklarıydı. Bakalım ne olacak göreceğiz.

Geri
Yukarı