Türk Telekom internet çok yavaş

maydonozdiyarı

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Başlıkta göründüğü gibi bir Türk Telekom gereksiz internet yavaşlığı içerisindeyim. Ping, upload, download ve jinter gibi değerlerim paketi tam olarak kullanıyor fakat oyunlarda veya video izlerken internetim yavaş nedenini hiç anlamadım. Eskiden bu değerlerde internet uçup giderdi şu an böyle bir sorun var. Ayrıca Yalova ilinde oturuyorum. Modem 1 veya 2 hafta önce değiştirildi ilk zamanlar sorun çıkarmıyordu fakat bu 4-5 gün içerisinde böyle bir sorun ile karşı karşıyayım.
resim_2022-09-01_173828084.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana TurkNet'e geçmeni öneririm Türk Telekom zaten kötü bir internet ama Google'da internet hızlandırma yöntemleri videoları falan var oradan bakabilirsin çok faydası yok ama gözle görülebilir bir etkisi var.

Anlaşılan modem kaynaklı bir sorun. Modem değişmeyi deneyin.

Bir de modemi ne zaman aldığına bağlı.

Normal paket hızınız kaç Mbps? Sorunun modem değişimi sonrasında ortaya çıktığını söylüyorsunuz. Modem kaynaklı da olabilir ama göründüğü kadarıyla da bir şey diyemiyorum. Müşteri hizmetlerini arayıp kontrol ettirebilirsiniz.

Sana TurkNet'e geçmeni öneririm Türk Telekom zaten kötü bir internet ama Google'da internet hızlandırma yöntemleri videoları falan var oradan bakabilirsin çok faydası yok ama gözle görülebilir bir etkisi var.

Bir de modemi ne zaman aldığına bağlı.
modemi 2 3 hafta önce almışızdır eski modem çok eskiydi çalışmıyordu
Altyapısı varsa geçsin. Eğer yoksa geçmenin pek bir mantığı yok. 20 TL daha verip TT kullansın. Daha stabil bir internet alır.
evet alt yapı yok malesef
Normal paket hızınız kaç Mbps? Sorunun modem değişimi sonrasında ortaya çıktığını söylüyorsunuz. Modem kaynaklı da olabilir ama göründüğü kadarıyla da bir şey diyemiyorum. Müşteri hizmetlerini arayıp kontrol ettirebilirsiniz.
15 16 işte tam olması gerektiği gibi ama yavaş (şuan test ettim 15.3 falan çıkabiliyor).

Anlaşılan modem kaynaklı bir sorun. Modem değişmeyi deneyin.

Hocam modemler çok pahalı modem zaten 2-3 haftalık ve eski modemde böyle bir sorun yoktu. Modem kaynaklı değil de Yalova ilinde geçici olan bir yavaşlık gibi bir şey düşünüyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı