Türk Telekom Pişmanlığım

Ben de göknet aldım bi arkadaşın tavsiyesiyle 16mbps upload vaad ediyorlar ama ben en fazla 8mbps gördüm arıyoruz müşteri hizmetlerini diyorlar ki genel bir çalışma var 1 yıldır bu genel çalışma var 2 senelik sözleşmeyi de geçirdiler neyse 1 sene sonra kablonet veya türknete geçerim

Altyapıyla ilgili diyecek arkadaşlar için şimdiden söyleyeyim vaadettiği tarifeyi destekleyecek altyapı yoksa bize o paketi satmasınlar. 16Mbps paket aldım en fazla 10Mbps alıyorum bu rezaletten kurtulamıyorum da taahhüt denen şey yüzünden.
THH başvurun.
Bu sorunla ilgili daha önce sonuçlanmış davalar var ve bunları örnek gösterip kısa sürede davayı kazanabilirsiniz.
Size 24 demişse hızı onu vermek zorunda.
23 bile verse davayı siz kazanıyorsunuz.

Altyapıyla ilgili diyecek arkadaşlar için şimdiden söyleyeyim vaadettiği tarifeyi destekleyecek altyapı yoksa bize o paketi satmasınlar. 16Mbps paket aldım en fazla 10Mbps alıyorum bu rezaletten kurtulamıyorum da taahhüt denen şey yüzünden.
Altyapınız fiber veya VDSL değilse gayet normal. Artık Türk Telekom yalın 8 mbit paket satmıyor. Herkese 16 mbit internet veriyorlar. Altyapı kaç veriyorsa o kadar kullanıyorsunuz. Burada sizin yapmanız gereken altyapınızı internetten değil saha kablosundan test etmeniz olur. Suçu Türk Telekom'a bulamazsınız.(Türk Telekom fanboyu değilim. Burada siz haksızsınız savunamazsınız.)

Altyapınız fiber veya VDSL değilse gayet normal. Artık Türk Telekom yalın 8 mbit paket satmıyor. Herkese 16 mbit internet veriyorlar. Altyapı kaç veriyorsa o kadar kullanıyorsunuz. Burada sizin yapmanız gereken altyapınızı internetten değil saha kablosundan test etmeniz olur. Suçu Türk Telekom'a bulamazsınız.
5 Yıl önce 16Mbps paket alıyordum hatta üstüne 20Mbps de kullanıyordum. Suç TT'de yani.
THH başvurun.
Bu sorunla ilgili daha önce sonuçlanmış davalar var ve bunları örnek gösterip kısa sürede davayı kazanabilirsiniz.
Size 24 demişse hızı onu vermek zorunda.
23 bile verse davayı siz kazanıyorsunuz.
Keşke açabilsem de ailem uğraşmaz.
Altyapınız fiber veya VDSL değilse gayet normal. Artık Türk Telekom yalın 8 mbit paket satmıyor. Herkese 16 mbit internet veriyorlar. Altyapı kaç veriyorsa o kadar kullanıyorsunuz. Burada sizin yapmanız gereken altyapınızı internetten değil saha kablosundan test etmeniz olur. Suçu Türk Telekom'a bulamazsınız.(Türk Telekom fanboyu değilim. Burada siz haksızsınız savunamazsınız.)
Haksız olduğumu nerden çıkarttın bu arada? Bana 5 yıl önce de 16 Mbps paketini verip hatta üstüne 20Mbps hız sağlayan TT ne oldu da 16 Mbps bile verememeye başladı?

5 Yıl önce 16Mbps paket alıyordum hatta üstüne 20Mbps de kullanıyordum. Suç TT'de yani.

Keşke açabilsem de ailem uğraşmaz.
5 yıl diyorsunuz. 5 yılda sizin bulunduğunuz muhitte abone sayısı artmış olabilir. Buna bağlı olarak hattın gürültüsü fazla olabilir. Teknik konuları düşünmeden düşük diyerek suçlamayın. Her ne kadar hizmet olarak kötü olsalar bile suçu atıp uzaklaşıyorsunuz.

5 yıl diyorsunuz. 5 yılda sizin bulunduğunuz muhitte abone sayısı artmış olabilir. Buna bağlı olarak hattın gürültüsü fazla olabilir. Teknik konuları düşünmeden düşük diyerek suçlamayın. Her ne kadar hizmet olarak kötü olsalar bile suçu atıp uzaklaşıyorsunuz.
Tamam da sonuçta her türlü sağlayamıyorlar. Suç kimde düşük hız alıyorum diye suç bende mi? Suç atıp uzaklaşmıyorum bu arada her zaman lafımın arkasındayım.

Ben çok mutluyum hocam. Allahın izniyle 2 ay sonra bitiyor bu çile ve NetSpeed'e geçeceğim.

Geri
Yukarı