Türk Telekom sınırsız YouTube paketi mobil veriyi kullanır mı?

Makaleler
1
Yer
Diyarbakır
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
CORSAIR 8GB Vengeance DDR4 2666MHz CL16 Single Ram
Asus H410M-K
I3 10100-F
STRIX GTX 1050TI
TOSHIBA 1 TB HDD
WD 240 GB SSD
Meslek
Öğrenci
Selam dostlar, 1 aya yakındır internetim maalesef yok ve daha da bu durum sürecek gibi. Ben de zaten internetimin büyük bölümünü YouTube'a harcadığım için kendime sınırsız YouTube alayım dedim. Paket 100 TL ancak korktuğum şey bazı kişiler sınırsız YouTube almasına rağmen kendi internetlerinin de gittiğini belirtmiş. Benim 300 MB'tım falan kaldı ve eğer böyle bir şey olursa faturalı olduğum için ekstra ücret kesilecek. Böyle bir sıkıntı var mı? Bir de videoları telefonumu bilgisayara bağlayıp izleyeceğim, o zaman bir sorun olur mu? (Opera GX üzerinden Adblocker ile). Ayrıca herhangi bir kalite sınırı yok değil mi? Örneğin. 480p gibi. Sorularımı cevaplarsanız çok memnun olacağım.
İyi akşamlar.

Selam dostlar, 1 aya yakındır internetim maalesef yok ve daha da bu durum sürecek gibi. Ben de zaten internetimin büyük bölümünü YouTube'a harcadığım için kendime sınırsız YouTube alayım dedim. Paket 100 TL ancak korktuğum şey bazı kişiler sınırsız YouTube almasına rağmen kendi internetlerinin de gittiğini belirtmiş. Benim 300 MB'tım falan kaldı ve eğer böyle bir şey olursa faturalı olduğum için ekstra ücret kesilecek. Böyle bir sıkıntı var mı? Bir de videoları telefonumu bilgisayara bağlayıp izleyeceğim, o zaman bir sorun olur mu? (Opera GX üzerinden adblocker ile). Ayrıca herhangi bir kalite sınırı yok değil mi? Örneğin. 480p gibi. Sorularımı cevaplarsanız çok memnun olacağım.
İyi akşamlar.

Bildiğim kadarıyla sadece telefonun YouTube uygulamasında sınırsız. Yani paylaşırsan mobil veriyi kullanır.

Bildiğim kadarıyla sadece telefonun YouTube uygulamasında sınırsız. Yani paylaşırsan mobil veriyi kullanır.

Hocam bazı kişiler uygulamadan da yediğini söylemiş. Yeter ki internet yemesinde ben her şekil kullanırım, sıkıntı olmaz benim için.

Hocam bazı kişiler uygulamadan da yediğini söylemiş. Yeter ki internet yemesinde ben her şekil kullanırım, sıkıntı olmaz benim için.

Haftalık YouTube interneti falan çıktığında Türk Telekom'da bir kere PC'ye paylaşmıştım interneti kullanmıştı ama uygulamadan kullandığımda sıkıntı olmadı. Bir de çözünürlük limiti yok diye biliyorum sınırsız YouTube'da.

Türk Telekom'un sınırsız YouTube paketi sitesinde bu yazıyor:
  • YouTube dışındaki video içerik sağlayıcılarından yapılan internet kullanımları paket kapsamında değerlendirilmeyecektir. YouTube uygulaması/web sitesi üzerinden yapılan reklam gösterimleri reklam sağlayıcıları tarafından yapıldığı için bu esnada kullanılan internet YouTube paketi kapsamında değildir ve kullanıcıların diğer paket ya da tarife kotaları kapsamında değerlendirilecektir.

Onların çözünürlük sınırı vardı yanlışım yoksa. Sadece 720P'ya da 480p videolarda internet harcamıyordu. Ayrıca sadece uygulamada sınırsız.

Hocam 1 aya yakındır zaten 144p video izliyorum alışkınım :)

Haftalık YouTube interneti falan çıktığında Türk Telekom'da bir kere PC'ye paylaşmıştım interneti kullanmıştı ama uygulamadan kullandığımda sıkıntı olmadı. Bir de çözünürlük limiti yok diye biliyorum sınırsız YouTube'da.

• YouTube dışındaki video içerik sağlayıcılarından yapılan internet kullanımları paket kapsamında değerlendirilmeyecektir. YouTube uygulaması/web sitesi üzerinden yapılan reklam gösterimleri reklam sağlayıcıları tarafından yapıldığı için bu esnada kullanılan internet YouTube paketi kapsamında değildir ve kullanıcıların diğer paket ya da tarife kotaları kapsamında değerlendirilecektir.
  • Böyle bir madde var ama bilemiyorum.

Uygulama konusunda hiç tam takip etmedim ama nedense bir yiyor bir yemiyor gibime geliyor. 🥺

Haklısınız önceki forumları araştırdım ve bazı kişilerde öyle diyor. Çok garip gerçekten. Zaten mağdur durumdayım bir de böyle bir saçmalık olursa dava falan açarım herhalde :D

Türk Telekom'un sınırsız YouTube paketi sitesinde bu yazıyor:

Yani bilgisayardan da kullansam bence bir sorun olmayacak? Ben yine de riske atmayayım.
(Aynı anda mesaj atmışız :D)

Hocam 1 aya yakındır zaten 144p video izliyorum alışkınım :)

• Böyle bir madde var ama bilemiyorum.

Haklısınız önceki forumları araştırdım ve bazı kişilerde öyle diyor. Çok garip gerçekten. Zaten mağdur durumdayım bir de böyle bir saçmalık olursa dava falan açarım herhalde :D

Yani bilgisayardan da kullansam bence bir sorun olmayacak? Ben yine de riske atmayayım.
(Aynı anda mesaj atmışız :D)

Bilgisayarda YouTube girdiğimde normal interneti kullanıyordu haftalık YouTube interneti varken.

Bir de bilgisayara BlueStacks kurup YouTube yükleyip oradan kullanmayı deneyebilirsiniz ama çalışacağından tam emin değilim.

Geri
Yukarı