Türk Telekom sokakta fiber var ama bizde yok

firatbtw

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba, CİMER, BTK ve açık kapı'ya sokağımızda fiber olduğunu geçen seneden beri verilen dilekçelerin altyapı servisine ulaşmadığını ve servisin bir şey yapmadığını söylediğim şikayetler gönderiyorum. Şikayetlerin içerisinde Google Maps'den hangi binada fiber olduğunu altyapı sorgulamasında aynı sokağımızdaki binanın açık adresiyle ve benim adresimle birlikte görüntülerini göndermeme rağmen Türk Telekom bulunduğunuz bölge ve adreste fiber olmadığının cevabını veriyor.

Ek olarak şöyle bir durum var şu an bulunduğum adrese gelmeden önce altyapı sorgulaması ve internet taşıması yaptığımda Türk Telekom müşteri destek hattı sokakta fiber çalışması olduğunu ve ortalama adresinize 2-3 ay içinde geleceğini söylemişti.

Aslında amacım fiber olup olmadığını kanıtlamak değil çünkü Sakarya Türk Telekom altyapı servisi buradaki sokakta fiber olduğunu görüntülediği halde hiçbir şey yapmıyor ve yapmadıkları için söylediğim kurumlar tarafından şikayet ve istek talebi oluşturuyorum fakat tüm talepler olumsuz ve fiber olmadığı yönünde. Herhangi biri eklerdeki dosyaları bile kontrol etmiyor(size bunu maalesef ispatlayamam) sürekli aynı cevabı veriyorlar.

İşin tuhaf tarafı koskoca mahallede sadece 2 apartman toplamda 20 haneli sitecik diye adlandırdığım yere fiber getirmişler ve mahallenin herhangi bir yerinde başka fiber yok. Sadece o 2 binaya gelmiş fiber. Altyapı servisine gittiğim zaman her yıl 2 mahalleye ücretsiz dönüşüm yapıyoruz sizin mahalleye gelmişiz ama eee gelmişsiniz ama? Deyip konuyu kapatıyor.

Bana şunu sundu; tüm site toplanacaksınız bir elektrikçi bulacaksınız sokak ve siteyi kazdırıp iç tesisatı değiştirip bize haber vereceksiniz biz sadece kutu verip bağlantıyı yapacağız. Bunu sitedekiler kabul etmiyor. Yani farklı ne yapabilirim de bu evlere fiber çektirebilirim? Adamlar fiber dönüşümünde bile dönüşüm istiyoruz şikayeti varken gelip fiber değişimi yapmamış artık bu mahalle ve sokakla ilgili problemleri olduğuna inanacağım.

Son düzenleyen: Moderatör:
internetteki en önemli konulardan birisi evinin içinde ve modeminde kullandığın kablodur, ben türknet kullanıyorum sürekli bu sorunu yaşıyordum 50 kez türkneti aradım artık gerçekten iptal ettirme durumuna geldim ama bir bilirkişi gelip baktığında modem kablosunda ve dışardan eve gelen kablolada sürekli bağ olduğunu(kablo kesik sonra tekrardan bağlanma yani tek kablo şeklinde dğil) olduğunu fark ettik bunu düzelltik şuan çok memnunum. Kabloları elektrikevreni.com | Toptan ve Perakende Elektrik Malzemeleri buradan alabilirsin ben memnunum.

internetteki en önemli konulardan birisi evinin içinde ve modeminde kullandığın kablodur, ben türknet kullanıyorum sürekli bu sorunu yaşıyordum 50 kez türkneti aradım artık gerçekten iptal ettirme durumuna geldim ama bir bilirkişi gelip baktığında modem kablosunda ve dışardan eve gelen kablolada sürekli bağ olduğunu(kablo kesik sonra tekrardan bağlanma yani tek kablo şeklinde dğil) olduğunu fark ettik bunu düzelltik şuan çok memnunum. Kabloları elektrikevreni.com | Toptan ve Perakende Elektrik Malzemeleri buradan alabilirsin ben memnunum.
Anladım

Geri
Yukarı