Türk Telekom taahhüt 1 seneyi geçtikten sonra ücretsiz bozulabilir mi?

Antonio Montana

Kilopat
Yer
El Fureidis
14 ay önce Türk Telekom'dan 2 yıllık taahhüt yaptırdım, iptal ettirmek istiyorum ve TürkNet'e geçmek istiyorum.

Bildiğim kadarıyla 1 yıl kullanımdan sonra taahhüt bedeli ödemiyoruz ama aradığımda bana ödemek zorunda olduğum söyleniyor.

Ne yapmam gerekli?

Son düzenleyen: Moderatör:
2 yıl sözleşme varsa 2 yıl boyunca o parayı ödemeniz gerekir. Taahhüt ne kadarsa o şekilde devam eder. Sözleşme sonu geçebilirsiniz yada sözleşme feshi yapıp hemen geçersiniz Türknete ama TTNet'in kalan taahhüdünü yine ödemek zorundasın.

TT tarafından söylenen bilginin doğru olduğunu düşünüyorum çünkü o zaman 2 yıllık taahhütün bir anlamı kalmıyor. Türknet firması da taahhüt'ün belli bir miktarını karşılıyordu. Bir Türknet firması ile görüşün isterseniz.

2 yıl sözleşme varsa 2 yıl boyunca o parayı ödemeniz gerekir. Taahhüt ne kadarsa o şekilde devam eder. Sözleşme sonu geçebilirsiniz yada sözleşme feshi yapıp hemen geçersiniz Türknete ama TTNet'in kalan taahhüdünü yine ödemek zorundasın.
Para ödemeden ayrılamıyoruz yani, hiç çıkar yolu yok mu?

Yeni sistemde sadece kullandığın ayların kampanya bedelini ödüyorsun.
Bunun sebebi kampanya bozmandan alakalı.

Bu bilgiyi daha yeni edindim. Dükkanıma İnternet bağlatmaya çalıyorum ve Türk Telekom ile başlayacağım mecbur olarak.

24 ay sözleşmen var ancak 15 ay kullandın.
İndirimsiz veya kampanyasız fiyat 200 TL diyelim. Sözleşme kampanyası ile 100 TL ile geliyor diyelim.
Sen yani 15 ay boyunca 100 TL daha az para ödemiş oluyorsun.
Bozmadan alakalı verdiğim örnekte 100x15 ay olur sana 1500 TL mesela.

Ancak şöyle bir durum var. Sözleşmeyi yaptığın dönem için bu yeni sistem geçerli mi bilmiyorum. Türk Telekom personelinden daha doğru bilgileri alacaksın.

Galiba TT tarafından söylenen bilgi doğru çünkü o zaman 2 yıllık taahhütün bir anlamı kalmıyor. Türknet firması da taahhüt'ün belli bir miktarını karşılıyordu. Bir Türknet firması ile görüşün isterseniz.
Görüştüm de çıkan fiyat çok yüksek 200 TL civarında filan olsa tamam da, 1100 küsür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Görüştüm de çıkan fiyat çok yüksek 200 TL civarında filan olsa tamam da, 700 küsür.
Anladığım kadarı ile TT tarafından taahhüt bozma tutarı 700 TL. Türknet'in sitesinde başka operatörden geçişte 120 TL taahhüt miktarını karşıladıkları yazıyor. Bu durumda cebinizden 580 TL çıkmış oluyor operatör geçişi için.

Anladığım kadarı ile TT tarafından taahhüt bozma tutarı 700 TL. Türknet'in sitesinde başka operatörden geçişte 120 TL taahhüt miktarını karşıladıkları yazıyor. Bu durumda cebinizden 580 TL çıkmış oluyor operatör geçişi için.
Aradım ve tekrar sordum 1100 TL civarında bir para ödemem gerekiyormuş.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    86,4 KB · Görüntüleme: 27

Yeni konular

Geri
Yukarı