Türk Telekom ve TürkNet'in Rezilliği

canalbatraoz

Hectopat
Daha fazla  
Antalya/Döşemealtı ilçesinde yaşıyorum.

2 hafta önce TurkNet'e başvuru belgemi kargo ile ilettim. 3. günün öğle saatlerinde kargo ulaştı ve Türk Telekom yetkilileri apartmanın telefon kutusundan 2 kablo sarkıtmış idi. Bu kabloyu odama kadar çektim ve modeme taktım. Lakin ADSL ışığı yanmıyor idi. Bu ışık olayını TurkNet müşteri hizmetlerindeki "Cahil" bayana söyledim ve bunun "Normal" olduğunu söyledi. Bende belki sistem değişmiştir dedim. Çünkü daha önce de ADSL bağlattım ve hattım kullanıma açık olmadığında bile ADSL ışığı yanıyor idi. 4.günde de aktivasyon süreci başladı. 1.hafta bitti ve bana TurkNet'ten kısa mesaj geldi. Mesajda, "Hattınız kullanıma açılmıştır, kullanıcı adınız xxx, şifreniz xxx diye de belirtmişler. Geldim eve baktım ADSL halen yanmıyor. Benim şarteller attı! Aradım TurkNet'i arıza kaydı oluşturdular. 2 gün oldu, 3 gün oldu, 4 gün oldu ses seda yok. Tabi bende arıza kaydı oluşturulduktan sonraki her gün aradım. Dedim gelen giden yok. Dün ikindi saatlerinde de Antalya Güllük Türk Telekom binasına gittim. Bana oradaki yetkili "7 Nisan Cuma günü yetkililer gelmiş fakat size ulaşamadıkları için hiç bir işlem yapmadan geri dönmüşler." dedi. Şok oldum orada! TurkNet mi Türk Telekom'dan haber almamış/almaya çalışmamış yoksa Türk Telekom mu TurkNet'e haber vermemiş? Akşam saatlerinde de TurkNet'i aradım dedim böyle böyle. Bana oradaki yetkilinin dediği cümle "Sizin aciliyetinizi belirtiyorum. En kısa sürede tarafınıza dönüş yapılacaktır." Bu cümleyi 2 haftada 25 26 kez duydum. Bugün de derse gitmedim. Belki gelirler, beni bulamazlar diye. Fakat ne gelen var ne de giden..

TurkNet'e şu güne kadar İnternet'im gelmezse kapattırırım diye artistlik bile yaptım belki müşterinin veli nimet olduğunu anlarlar, işlerini adam akıllı yaparlar diye ama nafile.

Bir de Türk Telekom'daki beyefendi bana telefon sinyalini aldığımı ama İnternet sinyalini alamadığımı söyledi. Ben telefon kutusunu söktüm, kendi kablomu benim için bağladıkları 2 kablonun olduğu yere yerleştirdim falan ama yine de sinyal alamadım. 2 tane boşta delik vardı oraya yerleştirdim ama yine sinyal alamadım. Ne yapmam gerek? Sizlerin bildiği bir metot var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim tavsiyem kendi ofislerine gidip durumu anlatın. Eğer para verdiğiniz halde hizmet alamıyorsanız Tüketici Hakları'na gidin. Ancak yine de söyleyeyim. Altyapınız varsa Superonline kullanın.

Benim tavsiyem kendi ofislerine gidip durumu anlatın. Eğer para verdiğiniz halde hizmet alamıyorsanız Tüketici Hakları'na gidin. Ancak yine de söyleyeyim. Altyapınız varsa Superonline kullanın.
Tüketici haklarına yarın gideceğim. Alt yapımız maalesef 16 Mbit'ten yukarısını desteklemiyor. Bugün yine aradım bana "Papağan" gibi yine o efsane cümleyi söylediler. "Sizin için öncelik tanıyoruz, aciliyetinizi belirtiyoruz efendim." Bu cümleyi ilk duyduğumda dedim kesin gelirler ama yalancı bahar çıktı :)

Can Albatraoz Merhaba,

Yaşamış olduğunuz arıza nedeniyle üzgün olduğumuzu iletmek iletmek isteriz. TurkNet olarak size yardımcı olabilmemiz için GSM numaranızı mesaj olarak iletebilir misiniz?

Can Albatraoz Merhaba,

Yaşamış olduğunuz arıza nedeniyle üzgün olduğumuzu iletmek iletmek isteriz. TurkNet olarak size yardımcı olabilmemiz için GSM numaranızı mesaj olarak iletebilir misiniz?
Mesaj gönderme butonunu bulamadım, buraya yazayım.
+90 553 466 50 32. Yarın öğleye kadar gelen olmazsa iptal dilekçesini faks olarak göndereceğimi belirtmek istiyorum. Çünkü yaklaşık 2 haftadır İnternet yok. Belki benim kablolarımda arıza vardır diye komşumun telefon kutusundaki kablosunu kendi kabloma bağlayıp test ettim, hiç bir sorun çıkmadı. Sorun tamamen Türk Telekom ve TurkNET'te.

Bu saatlerde ilgi gösterdiğiniz için teşekkür ederim.

Sadece öneri olarak yazayım istersen bir dene modeme taktığın telefon kablosunun içinde 2 bakır kablo oluyor bazen onların ters takılmasından dolayı bu ADSL ışığı yanmamış olabilir bende İnterneti ilk bağladığımda aynısı olmuştu teknik ekipten gelenler düzeltip taktılar İnternet geldi.

Türk Telekom ekiplerinin klasik şeref yoksunluğu. İnternet hizmetini Türk Telekom'dan alıyor olsaydınız ekipler gelip düzgünce en iyi porta bağlarlardı. Aynısı benim de başıma geldi. Apartmanın altındaki kutudan 5 farklı portu denettirdim Superonline bağlatırken. Her geldiklerinde de topu superonline'a atıp TTnet almamı istediler.
Eve gelip bulamamak da klasik mevzu. Ben bizim bölgeye bakan teknik ekibin cep telefonu numarasını alıp onu arıyordum sürekli. Başka türlü halledebileceğini de sanmıyorum. Amaçları da zaten senin TurkNet kullanmana engel çıkartıp Turk Telekom kullanmak zorunda bırakmak.
Her ekip aynı mı? Hayır tabiki. İnsandan insana değişir. Ben kötüsüne denk gelmiştim maalesef.
Peki müşteri hizmetleri? Türksat dışında elemanları bilgili olan bir sağlayıcı ile karşılaşmadım. Superonline'da ise 1 kez denk gelmişti sadece. Sağolsun, sonra da bir sıkıntı yaşamamıştım.
Türk Telekom ekipleri diğer operatörlerin yönlendirmesine 5 gün içerisinde bakıyorlar. Bu yüzden tavsiyem direk bölgenize bakan teknik ekip ile görüşmeniz.

Sadece öneri olarak yazayım istersen bir dene modeme taktığın telefon kablosunun içinde 2 bakır kablo oluyor bazen onların ters takılmasından dolayı bu ADSL ışığı yanmamış olabilir bende İnterneti ilk bağladığımda aynısı olmuştu teknik ekipten gelenler düzeltip taktılar İnternet geldi.
Elektrik kablosuyla bile denedim, yine sonuç alamadım.

Türk Telekom ekiplerinin klasik şeref yoksunluğu. İnternet hizmetini Türk Telekom'dan alıyor olsaydınız ekipler gelip düzgünce en iyi porta bağlarlardı. Aynısı benim de başıma geldi. Apartmanın altındaki kutudan 5 farklı portu denettirdim Superonline bağlatırken. Her geldiklerinde de topu superonline'a atıp TTnet almamı istediler.
Eve gelip bulamamak da klasik mevzu. Ben bizim bölgeye bakan teknik ekibin cep telefonu numarasını alıp onu arıyordum sürekli. Başka türlü halledebileceğini de sanmıyorum. Amaçları da zaten senin TurkNet kullanmana engel çıkartıp Turk Telekom kullanmak zorunda bırakmak.
Her ekip aynı mı? Hayır tabiki. İnsandan insana değişir. Ben kötüsüne denk gelmiştim maalesef.
Peki müşteri hizmetleri? Türksat dışında elemanları bilgili olan bir sağlayıcı ile karşılaşmadım. Superonline'da ise 1 kez denk gelmişti sadece. Sağolsun, sonra da bir sıkıntı yaşamamıştım.
Türk Telekom ekipleri diğer operatörlerin yönlendirmesine 5 gün içerisinde bakıyorlar. Bu yüzden tavsiyem direk bölgenize bakan teknik ekip ile görüşmeniz.
Bana da direk ekiplerin numarası lazım ama hiç kimsede yok. Nereden, nasıl bulacağım bilmiyorum.. Babam, dün akşam kapattırmam için zorladı. Eğer bugün 2 saate kadar gelen olmazsa iptal dilekçesini faks çekeceğim... Adam bu insanların gerçek olmadığını düşünüyor. Bayiisi, vs. yok ya. Yok üstüne şirket kurarlar, yok fazla fatura gelir, kağıda öyle imza attın gönderdin. Türk Telekom'dan 50 GB AKK'li İnternet'i almasını bende biliyorum dedim. Sırf senin tahattüt derdin yüzünden bu kadar araştırdım dedim ama adam eski kafa... Bi kere onlar babamın gözünde onlar dolandırıcı ünvanını aldı, artık sittinsene o ünvan gitmez :D
Evimizin yakınlarında PTT şubesi var. Onlar bir şey yapamaz mı bu konuda?

Türknet'in burada hiçbir suçu yok. Aynı şeyi Türk Telekom bana da yaptı, ben gidip kendim bağladım. Sana tavsiyem bölgendeki Türk Telekom teknik servisine gidip bağlattırmak için zorlaman.

Türknet'in burada hiçbir suçu yok. Aynı şeyi Türk Telekom bana da yaptı, ben gidip kendim bağladım. Sana tavsiyem bölgendeki Türk Telekom teknik servisine gidip bağlattırmak için zorlaman.
Hocam, Türk Telekom da suç var TurkNET'te de. Birbirlerinden haberleri yok.
Yaşadığım ilçede Türk Telekom servisi var mı yok mu emin değilim.
Antalya/Döşemealtı'nda yaşıyorum.

Arkadaşlar, belki bilgi alabilirim diye PTT şubesine gittim ve oradaki yetkili BİMER'e başvurmamı söylediler. Bunun kesin çözüm olacağını düşünüyorum fakat 20 ila 30 gün arasında işlemler gerçekleştiriliyormuş. BİMER'in faydasını görenimiz var mı?

Edit; Dün akşam Türk Telekom Twitter hesabına sorunumu yazdım ve az önce SMS geldi. İçerikte "Degerli musterimiz, evde/iste internet hattiniza ait sikayetiniz isleme alınmistir. 953256283 bildirim numarasi ile takip edebilirsiniz." diyor. Bu bildirim numarasını nereye girip kontrol edeceğim?

Edit 2; İptal dilekçesini müşteri hizmetlerine mail olarak ilettim arkadaşlar. Bununla uğraşamam.

Cevaplarınız için teşekkür ederim :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı