Türk Telekom yüksek sinyal olduğu için fiber internete erişemiyor

SeniYazdım

Hectopat
Eve internet çekmek için geldiler çekip gittiler 2 gün kullandık sonra aniden internet ışığı kırmızı oldu ve gitti. Ertesi gün adam geldi benim Ethernet kablosunu çekti ve düzeldi kısa devre yapıyor dedi. Dedim ne alaka? Her neyse. Adam gitti 20 dakika sonra yine aynı şekil internet gitti. Adam geldi 30 dk uğraştı en son dedi ki sinyal çok yüksek olduğu için fiber internete erişemiyor kabloyla çekmeniz lazım. Kablo verip gitti ve binada kullanan biri varmış sorun bizde yani. Aşağıda port mort değiştiler yine olmadı şimdi bunu bir çözümü yok mu? TT'yi aradık onlar da beceremedi. Bana kolay bir sorun ve TT'nin cahilliğiymiş geliyor. Bu yüzden kablo mu çekeceğiz?

Doğru sinyal değeri yüksek olursa da iyi değil düşük olursa da iyi değil.

OLT'den +3 dBm çıkıyor, kayıplarla bu değer eksilere kadar düşüyor.

-8'den yüksek olursa ONT için çok yüksek oluyor, bu da sıkıntı çıkarıyor. (-7, -6...)
Optik güç çok yüksekse bilerek -8'e kadar düşürülür.

-25'den az olursa da anlık kopmalar yaşanabiliyor. (-26, -27...)
-28 veya -30'dan küçük ise bağlantı kurulamıyor. (-31, -32...)

Doğru sinyal değeri yüksek olursa da iyi değil düşük olursa da iyi değil.

OLT'den +3 dBm çıkıyor, kayıplarla bu değer eksilere kadar düşüyor.

-8'den yüksek olursa ONT için çok yüksek oluyor, bu da sıkıntı çıkarıyor. (-7, -6..)
Optik güç çok yüksekse bilerek -8'e kadar düşürülür.

-25'den az olursa da anlık kopmalar yaşanabiliyor. (-26, -27..)
-28 veya -30'dan küçük ise bağlantı kurulamıyor. (-31, -32..)

Bizim 28 çıkıyordu bunun önüne nasıl geçebilirz

Usta ne yapmam lazım onu söyle ISS ne ben ne bileyim? İnternet yok şu an evde Türk Telekom uğraşmıyor kablo verip gittiler aradım bugün elektrikçiye çektirin diyorlar.
Turk Telekom Malesef öyle. Benim binamda hem Turk Telekom hemde Superonline Fiber altyapısı var. Ama Turk telekom daireye kadar kablo çekmediği için VDSL olarak sundu bana interneti. Superonline ise Fiber olarak sundu. Superonline ekipleri geldiğinde şöyle bir muhabbetimiz oldu; Turk Telekom ekipleri binaya kutuyu koyup gider gerisiyle uğraşmaz fakat Superonline daireye kadar kabloyu çeker dedi. Ki öyle de yaptılar bizim site yaklaşık 30 yıllık. Adamlar üşenmedi 6 kat aşağıdan cam fiber kablo çektiler daireme. Yani kısaca senlik bir durum yok Turk Telekomun yanlışı bu durum.

Turk Telekom Malesef öyle. Benim binamda hem Turk Telekom hemde Superonline Fiber altyapısı var. Ama Turk telekom daireye kadar kablo çekmediği için VDSL olarak sundu bana interneti. Superonline ise Fiber olarak sundu. Superonline ekipleri geldiğinde şöyle bir muhabbetimiz oldu; Turk Telekom ekipleri binaya kutuyu koyup gider gerisiyle uğraşmaz fakat Superonline daireye kadar kabloyu çeker dedi. Ki öyle de yaptılar bizim site yaklaşık 30 yıllık. Adamlar üşenmedi 6 kat aşağıdan cam fiber kablo çektiler daireme. Yani kısaca senlik bir durum yok Turk Telekomun yanlışı bu durum.
Siz Telekom mu kullanıyorsunuz, Süperonline mi?

Türk Telekom maalesef öyle. Benim binamda hem Türk Telekom hem de Superonline Fiber altyapısı var. Ama Türk Telekom daireye kadar kablo çekmediği için VDSL olarak sundu bana interneti. Superonline ise Fiber olarak sundu. Superonline ekipleri geldiğinde şöyle bir muhabbetimiz oldu; Türk Telekom ekipleri binaya kutuyu koyup gider gerisiyle uğraşmaz fakat Superonline daireye kadar kabloyu çeker dedi. Ki öyle de yaptılar bizim site yaklaşık 30 yıllık. Adamlar üşenmedi 6 kat aşağıdan cam fiber kablo çektiler daireme. Yani kısaca senlik bir durum yok Türk Telekom'un yanlışı bu durum.

Superonline'ın dasagını yiyim bu TT ile anamız ağladı

Geri
Yukarı