Türk Telekom'dan Netspeed'e geçiş süreci

Hocam mutlaka bir etkisi olması lazım az önce Valorant oynadım yine ping sorunum vardı.

Senin altyapınla, iç tesisatınla da alakalı bir durum olabilir. Veya Valorant çıkışlarında bir sorun vardır. Valorant'ın güncel ip adreslerini kaldırmışlar sitelerinden, test edemiyorum.

Senin altyapınla, iç tesisatınla da alakalı bir durum olabilir. Veya Valorant çıkışlarında bir sorun vardır. Valorant'ın güncel ip adreslerini kaldırmışlar sitelerinden, test edemiyorum.
162.249.79.1
Hocam bu var ama ping almayı reddettiği için en sonda yüzde yüz çıkıyor sanırım.Altyapı veya iç tesisat sorunu olsa önceki internet sağlayıcımda olurdu diye düşünüyorum. 1 kere bile ping sorunu yaşamadım millenicom'da.

162.249.79.1
Hocam bu var ama ping almayı reddettiği için en sonda yüzde yüz çıkıyor sanırım.Altyapı veya iç tesisat sorunu olsa önceki internet sağlayıcımda olurdu diye düşünüyorum. 1 kere bile ping sorunu yaşamadım millenicom'da.

Aynen bu IP güncel değil. Bilemiyorum, Valorant çıkışlarında sorun olabilir.

Hocam ping atılamayan sunucular tamamen 100 olarak gösteriyor bu sunucular öyle değil.
Bu işin uzmanı Pingplotter'in açıklaması "Son hop'ta %0 paket kaybı ve kabul edilebilir ping görünüyor ise, ondan önceki hoplarda gördüğünüz her şeyi yok sayabilirsiniz." bu nedenle bizim ne dediğimizin ve düşündüğümüzün pek bir önemi kalmıyor hocam.

Bu işin uzmanı Pingplotter'in açıklaması "Son hop'ta %0 paket kaybı ve kabul edilebilir ping görünüyor ise, ondan önceki hoplarda gördüğünüz her şeyi yok sayabilirsiniz." bu nedenle bizim ne dediğimizin ve düşündüğümüzün pek bir önemi kalmıyor hocam.
Yalan söyleyecek halim yok hocam ya da internette bir sürü insan yalan söylemiyor.Gayrettepe Ulus Acıbadem noktalarında paket kaybı gözüküyor ve bu oyunlarda sorun yaratıyor.Bir sürü insanın deneyimine göre.

Bende şu anda Vodafone fiber kullanıyorum, modem fiber destekli yani GPON kutusu.
Netspeed ile Turkcell Superonline, Vodafone, Türksat Kablonet dahil olmak üzere Türk Telekom dışında hiçbir firmanın altyapısından hizmet alamazsınız. Vodafone FTTH altyapısını Vodafone şirketi üzerinden ikisi bir arada modem router ile hizmet alıyormuşsunuz. Doğru mudur?
Eğer Vodafone FTTH altyapısı ile hizmet alıyorsanız Nokia ağ cihazının arkasında ONT soketi vardır, kablo oradan giriyordur.
Netspeed'de sadece bölgenizdeki Türk Telekom altyapısından yararlanabilirsiniz bilginiz olsun.

Yalan söyleyecek halim yok hocam ya da internette bir sürü insan yalan söylemiyor.Gayrettepe Ulus Acıbadem noktalarında paket kaybı gözüküyor ve bu oyunlarda sorun yaratıyor.Bir sürü insanın deneyimine göre.

O noktalardaki paket kaybı büyük ihtimal Türk Telekom ile alakalı ya. Çünkü konuya bakarsanız Türk Telekom'daki tracert sonucumda da Gayrettepe'de 2 kere bağlanamamış 3. de paket atabilmiş. Dediğim gibi, Netspeed'in belki Valorant trafiğinde bir sorun vardır.

Ben yalan söylüyorsunuz demiyorum yanlış biliyorsunuz diyorum. Kendi önerdiğiniz PingPlotter programının açıklamasını reddediyorsunuz. Son hopta ulaşmayan paket var mı? diye kontrol etmeniz gerekiyor programda zaten tam olarak bunu yapıyor sonuca bakınca ulaşmayan paket görünmüyor. Ama siz ısrarla paket kaybı var diyorsunuz şahit olarak da Paket kaybı yok diyen PingPlotter programını gösteriyorsunuz.
plotter0427.jpg

Son düzenleme:
Ben yalan söylüyorsunuz demiyorum yanlış biliyorsunuz diyorum. Kendi önerdiğiniz PingPlotter programının açıklamasını reddediyorsunuz. Son hopta ulaşmayan paket var mı? diye kontrol etmeniz gerekiyor programda zaten tam olarak bunu yapıyor sonuca bakınca ulaşmayan paket görünmüyor. Ama siz ısrarla paket kaybı var diyorsunuz şahit olarak da Paket kaybı yok diyen PingPlotter programını gösteriyorsunuz.Eki Görüntüle 1442492
Sizde şunu anlamamakta ısrar ediyorsunuz normal durumda öyle olabilir fakat uygulamanın çalışma mantığından,teknik bir durumdan,istisnai bir durumdan olabilir.Bu paket kayıpları sorun yaratıyor NetSpeed kullanıcılarındaTechnopat'ta bile 3 konu var en az pingplotter testinde aynı yerlerde pl sorunu yaşayıp oyunda ping sorunu olan.Az bir araştırma yapsanız zaten sıkıntı olduğunu göreceksiniz.

Netspeed ile Turkcell Superonline, Vodafone, Türksat Kablonet dahil olmak üzere Türk Telekom dışında hiçbir firmanın altyapısından hizmet alamazsınız. Vodafone FTTH altyapısını Vodafone şirketi üzerinden ikisi bir arada modem router ile hizmet alıyormuşsunuz. Doğru mudur?
Eğer Vodafone FTTH altyapısı ile hizmet alıyorsanız Nokia ağ cihazının arkasında ont soketi vardır, kablo oradan giriyordur.
Netspeed'de sadece bölgenizdeki Türk Telekom altyapısından yararlanabilirsiniz bilginiz olsun.

Hocam arkada vidalı küçük bir kapak var kablo oraya giriyor, dediğim gibi keşke fotoğraf atabilsem ancak evde değilim.
Apartmanın altında Türk Telekom fiber kabini var aşağıdaki gibi.

Dosya Ekleri

• images.jpeg
    images.jpeg
    15,4 KB · Görüntüleme: 25

Geri
Yukarı