Türk Telekom'dan Türknet'e Geçmek

Sen hiçbir şey yapmayacaksın. TürkNet o işi hallediyor. Zaten hattı kapattırır isen portun boşalıyor ve tekrar port açtırmak ya da boş porta bağlanmak gerekiyor. Kabloyu kökten çekiyorlar yani. Misal iptal ettirdin diyelim. Tam o sırada bir başkası senin boşalttığın portu doldurdu. Herif sırada bekliyor olabilir. Sonra artık sen sırada bekliyor olursun. Ortada kalırsın aylarca. Sen bekle keyfine bak. TürkNet'e geçtikten sonra son kalan Türk Telekom faturası gelir, o gelince panik yapma. Ondan sonra bir daha gelmez. Misal bu ayın 26'sında artık TürkNet'e geçtin diyelim. Bir sonraki ay TürkNet ve Türk Telekom'dan fatura gelecek. Türk Telekom sana Haziran ayından kalan 25 günlük faturayı kesecek ve o son fatura olacak. Hepsi bu.
Hocam şu an Türk telekomdan fatura geldi son ödemesi 22'sinde yani yarın o son mudur?

Hayır, şuan gelen fatura geçen ayın faturası, yani 6.ayın faturası. Sen 7.ayın içerisinde TürkNet'e geçiyorsun ve 8.ayda 7.ayın Türk Telekom faturası son kez gelecek.

@BreWerS Kardeşim, @GCN arkadaşımız haklı bende yaşadım, Türktelekomu iptal ettirmeden türknet e aynı adres için başvuru yapman yeterli, onlar hattı taşıyorlar. Hatta babamların adreste türk telekom telefon vardı, internet değil, bu adrese türknet başvurusu yaptım, türknet hattı türktelekomdan aldı kendisine taşıdı. İşlemleri Türknet e bırak, umarım adres sorgulama yaptığın yerdeki hızı alırsın, ben deli gibi sömüyorum.

internet hattı taşıma işlemini telefon hattı taşıma işlemiyle aynı düşünüyorsunuz. Sadece genel müdürlüğe gidin ve kapatın durduk yere çıkacak boş faturayı ödemeyin.
Durduk yere çıkacak fatura değil işte arkadaşım. Kullandığın son internet bir sonraki aya fatura kesiliyor. Bundan bahsediyoruz. Gidip kapattırma diye bir durum yok. Hat taşıma evrakları doldurulmuş. Eğer gidip kapatırsa o fatura yine gelecek ve TürkNet diyecek ki sizin "taşınabilecek" bir aboneliğiniz yok, yeniden sıfır abonelik için evrak göndermeniz lazım.

@BreWerS Kardeşim, @GCN arkadaşımız haklı bende yaşadım, Türktelekomu iptal ettirmeden türknet e aynı adres için başvuru yapman yeterli, onlar hattı taşıyorlar. Hatta babamların adreste türk telekom telefon vardı, internet değil, bu adrese türknet başvurusu yaptım, türknet hattı türktelekomdan aldı kendisine taşıdı. İşlemleri Türknet e bırak, umarım adres sorgulama yaptığın yerdeki hızı alırsın, ben deli gibi sömüyorum.
35 mbit hız alıyorum 10 tl eklersem 75 mbit'e kadar hız alabilirmişim.
Hayır, şuan gelen fatura geçen ayın faturası, yani 6.ayın faturası. Sen 7.ayın içerisinde TürkNet'e geçiyorsun ve 8.ayda 7.ayın Türk Telekom faturası son kez gelecek.
Hocam şu an mevcut olan interneti kullanmaktayım. Türk telekom mevcut olan internet erişimini ne zaman kapatır?

35 mbit hız alıyorum 10 tl eklersem 75 mbit'e kadar hız alabilirmişim.

Hocam şu an mevcut olan interneti kullanmaktayım. Türk telekom mevcut olan internet erişimini ne zaman kapatır?

Download yapıyorsan geçersin 75 mbps ye

Türknet internetin başladığında türk telekom kapanır, yani sana verilen türknet kullanıcı adı ve şifren ile internete girebildiğinde kapanır. Bunu türknet'in online işlemlerinden destek kaydı açarak sorabilirsin. Zaten 1-2 gün geç kalsanlar bile birşey değişmez. Yani ayda 100 tl verdiğini düşünürsek türk telekoma günlük 3 tl yaklaşık, o zaman 2 gün 6 tl, 3 gün 9 tl fatura çıkarırlar.

Şöyle yapılabilirdi: Türknet aranıp da şu gün türk telekom taahütüm bitiyor denebilirdi erkenden 1-2 hafta önce, onlar da taahhüt bittiğinde interneti switch ederlerdi. Bu direk kayın pederde oldu. Sorun çıkmadı.

Download yapıyorsan geçersin 75 mbps ye

Türknet internetin başladığında türk telekom kapanır, yani sana verilen türknet kullanıcı adı ve şifren ile internete girebildiğinde kapanır. Bunu türknet'in online işlemlerinden destek kaydı açarak sorabilirsin. Zaten 1-2 gün geç kalsanlar bile birşey değişmez. Yani ayda 100 tl verdiğini düşünürsek türk telekoma günlük 3 tl yaklaşık, o zaman 2 gün 6 tl, 3 gün 9 tl fatura çıkarırlar.

Şöyle yapılabilirdi: Türknet aranıp da şu gün türk telekom taahütüm bitiyor denebilirdi erkenden 1-2 hafta önce, onlar da taahhüt bittiğinde interneti switch ederlerdi. Bu direk kayın pederde oldu. Sorun çıkmadı.

Ben telekoma 66 tl civarı bir şey ödüyordum. Şimdi taahhüt bitti acaba bu ayın faturası 66 TL’yi aşar mı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı