Türk Telekom'dan Türknet'e Geçmek

Herkese iyi günler türknet ile ilgili deneyimlerimi paylaşmak istiyorum. Türk telekom dan türknete geçtikten sonra yaklaşık 1 hafta sorunlar yaşadım. İlk etapta modemimin dsl ışığı yanmadı birkaç gün i. Sonrasında hızım çok yavaştı. 2 3 mbps hız aldım birkaç gün. Ondan sonra tüm sıkıntılarım giderildi.altyapım 50 mbps yi gösteriyor ve ben 40 mbps nin altında hiçbir zaman hız almadım. Resimdende görebilirsiniz. Buien şu an için türknetten çok memnunum sadece sibiraz sabredin ve sorunlarınızı aktarın
Screenshot_20190717_130207_com.android.chrome.jpg

Türk Telekom 10 temmuz taahhütümün bittiğini söyledi ve Türknet'e geçiş yapmak istedim. "Başka operatörden geçiş" kısmından başvuru yaptım evrak ve belgeleri yazıcıdan çıkardım. Toplam 11 sayfa evrak vardı sadece 1 evrak diğeriyle aynı olduğu için 1'ini göndermedim 10 sayfa evrağı ve nüfus cüzdanını ön ve arka olacak şekilde fotokopiyle MNG kargoya gönderdim. Şimdi Türk Telekom için bir şey yapmam gerekiyor mu Türk Telekom hattını kapatmak gerekir mi? Türk Telekom müşteri temsilcisi ile görüştüğümde "Türk Telekom müdürlüğüne girip ıslak imza verip hattı kapatmak durumundasınız aksi halde fatura kullanmadığınız halde yansır." gibisinden söylemlerde bulundu. Benim anlamadığım operatör değişikliği olmayacak mı? Türknet kendi sitesinde "Mevcut hizmetinizi kapattırmaya, operatörünüzle muhatap olmanıza gerek yok" şeklinde büyük büyük o kısıma yazmış. Türk telekom müdürlüğüne gidip hattı kapatmalı mıyım?
Türk Telekom 10 temmuz taahhütümün bittiğini söyledi ve Türknet'e geçiş yapmak istedim. "Başka operatörden geçiş" kısmından başvuru yaptım evrak ve belgeleri yazıcıdan çıkardım. Toplam 11 sayfa evrak vardı sadece 1 evrak diğeriyle aynı olduğu için 1'ini göndermedim 10 sayfa evrağı ve nüfus cüzdanını ön ve arka olacak şekilde fotokopiyle MNG kargoya gönderdim. Şimdi Türk Telekom için bir şey yapmam gerekiyor mu Türk Telekom hattını kapatmak gerekir mi? Türk Telekom müşteri temsilcisi ile görüştüğümde "Türk Telekom müdürlüğüne girip ıslak imza verip hattı kapatmak durumundasınız aksi halde fatura kullanmadığınız halde yansır." gibisinden söylemlerde bulundu. Benim anlamadığım operatör değişikliği olmayacak mı? Türknet kendi sitesinde "Mevcut hizmetinizi kapattırmaya, operatörünüzle muhatap olmanıza gerek yok" şeklinde büyük büyük o kısıma yazmış. Türk telekom müdürlüğüne gidip hattı kapatmalı mıyım?
Ben superonline den geçtim gereken evrakları verdikten sonra sizin için iptal işlemlerini turknet yapıyor yaklaşık 8 aydır kullanıyorum. Tahüt yok güzel bence. Hiç bir şekilde superonline den fatura da gelmedi. Tabiki son faturamı yatırdım.

Genelde taahhütsüz yada indirimsiz haliyle fatura keserler. Siz Türknet'den interneti taşımalarını istediniz değil mi ? Kapattırıp da geleceğim demediniz ?
2 iş günü içinde geçiş sağlanacakmış. Beni aradılar Şifre sms olarak geldiği vakit telekomdan kesim olacak. Dediğiniz gibi TürkNet hallediyormuş taşıma işlemlerini.

Bugün TürkNet'e geçişimi yaptım SMS'e gelen mesaj ile modem kurulumunu yaptım ve speedtest'te sonuçlar böyle çıktı. Evde bir kaç kişi girmesine rağmen bence sonuçlar tatmin edici. Yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim. :)

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    8,4 KB · Görüntüleme: 120
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı