Türk Telekom'dan TurkNet'e geçilir mi?

Reis Türk Telekom cayma bedeli kaç TL ödedin ya da nasıl oldu direk Türk Telekom'dayken TurkNet'e başvurumu yaptın?

Cayma bedeli 1000 TL dediler, zaten internet babamın üzerineydi ben de sağlam bir küfür edip kendi üzerime TurkNet bağlatmaya karar verdim. Evde 2 kişi kalıyoruz şu an ve ben bilgisayarda takılırken ablamın Instagram'a girmesi interneti tamamen kullanılmaz hale getiriyor, bıktım artık.

Hocam takmayın onları bana da aynısını dediler. Kurarken bile TT'den gelen adam konuşacaz paketini düşüreceğiz dedi. 16 Mbps'den yüksek alamazsın burada dedi. Sonra TurkNet'ten biri geldi söyledim işte böyle böyle bir olay oldu doğru mu dedim. Hayır altyapınız gayet iyi dedi onlar boş yapıyor dedi. TT'den gelen adam aldığım hızı gösterirken adam şaşırdı nasıl bu hızı alabiliyorsun burada dedi.

Dünyanın en iğren firması cidden sırf onlar yüzünden Superbox'a aylık 140TL verdik ve üstelik 3Mbps bile alamıyorduk.

Tam yarım saat önce konuştuğum mevzu.
2020 yılında yapılan bir binada oturuyorum altyapı 50 Mbps destekliyormuş çılgına döndüm adeta. Türk Telekom şubesine gidip görüşeceğim içimi yüzyüze dökmem gerek.

Senin durumun daha iyi bizimki 30 Mbps ve 24 alıyoruz bize verirken de bilmem efendim sınırsız paket falan falan 60 GB'ta diyor dur kardeş.

Pek bir bilgim yok o yüzden sordum ve bulunduğum bölgede TurkNet hizmet veriyor mu bilmiyorum çünkü herhangi bir firması yok.
Türknet şubeleşmemiş bir internet sağlayıcısı. Her bölgede anlaştıkları yerel internetçiler var. Mesela Aydın merkezdeki evime evde kuruluma gelen abi (burada olacağını sanmam ama selamlar, adamsın) kendi dükkanına sahipti. Türknet adamla anlaşmış, Aydın merkezde o adam kuruyordu. Ona benim Türk Telekom olayını anlattım, gülerek 'Şerefsiz ya bunlar' dedi.

Türk Telekom müşterisiyim, VDSL 16Mbps paketindeyim ve alt yapım TurkNet'in sorgulamasına göre 50Mbps kadar destekliyor. TurkNet'e geçmeli miyim yoksa Türk Telekom'da internet paketini değişip 32 kadar geçerbilirsiniz dedi. Geçmeli miyim? Fiyatlar da değişiklik farkı çok uçuk değil.

Buradan Kablonet altyapın varsa direk geç veya yoksa başvur 14 gün içinde zaten geri dönüş yapıyorlar TT gibi değil.

Geri
Yukarı