Türk Yapımı Zırhlı Araçlarda Yerli Motor Kullanılacak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
ceff16d6cd409240596dc087bd13f3e640167e7f.jpeg

Türkiye'nin ilk dizel motor üreticisi TÜMOSAN MUSİAD EXPO etkinliklerinde 4x4, 6x6 ve 8x8 Türk zırhlı araçlarına güç verecek olan motorunu tanıttı. Proje Yönetim Müdürü Vekili Volkan Gün, yaptığı açıklamada "Türk mühendislerinin ve yerli tedarikçilerimizin, üreticilerimizin gelmiş olduğu noktayı sergiliyoruz. Şunu vurgulamak istiyoruz: Türkiye'de motor, transmisyon, aktarım organları yapılabiliyor. Yani herhangi bir kısıtlama ya da hiçbir ülkeden kritik bir komponent (parça) tedarik etmeden kara platformlarında kendi ihtiyacımızı karşılayabilecek seviyede olduğumuzu göstermek istedik" sözlerini aktardı.

Bu açıklamayla üretim de dışa bağımlılığın ciddi bir şekilde azaldığı ifade ediliyor. Volkan Gül tasarımların da neredeyse tamamlandığını bu proje uzun yıllar da değil yakın zamanda hayata geçebileceğini de belirtti.

Boyle projeler beni mutlu ediyor. Ulkemde, oturdugu yerden "Elestirmen" olan tiplere inat boyle mutluluk verici habeleri okumak, ulkem adina beni mutlu ediyor.

Birde, Ataturk dirilse de su gencligi gorse. Hemen bir tanesi alta toplanmis "Secimlere daha vardi." demis. Ah Atam ah. Biz seni haketmedik.

// Laik Olma Modu Aktif \\

Buji kapaklari yerli degil. Proje çöp.
Silindir kapaklari ithal ediliyor. Proje çöp.

// Laik Olma Modu Pasic \\
Eleştiri olmasa gelişim olmaz .
Elestiri bu mudur?

Dogru ve yanlislarini ortaya koy.

Aslinda size kizmamak lazim. Cennet vatanimin ana muhalefet partisine bakiyorum, birde AB'de ki Muhaliflere, Israil muhalif partilerine, ABD muhalif partilerine.

Adamlar ortaya birsey konuyor. Ve muhalifler diyor ki, "Proje guzel. Ama bu yanlari eksik. Bu yanlari boyle olmali." diye ortaya birsey koyuyor.

Bizim muhalefetimiz ise anca oturdugu yerden laf atiyor. Birde, baskalarina koltuga kok saldi diye elestiriyor. Kendine ayna tutabilse keske.

Son düzenleme:
Boyle projeler beni mutlu ediyor. Ulkemde, oturdugu yerden "Elestirmen" olan tiplere inat boyle mutluluk verici habeleri okumak, ulkem adina beni mutlu ediyor.

Birde, Ataturk dirilse de su gencligi gorse. Hemen bir tanesi alta toplanmis "Secimlere daha vardi." demis. Ah Atam ah. Biz seni haketmedik.

// Laik Olma Modu Aktif \\

Buji kapaklari yerli degil. Proje çöp.
Silindir kapaklari ithal ediliyor. Proje çöp.

// Laik Olma Modu Pasic \\

Elestiri bu mudur?

Dogru ve yanlislarini ortaya koy.

Aslinda size kizmamak lazim. Cennet vatanimin ana muhalefet partisine bakiyorum, birde AB'de ki Muhaliflere, Israil muhalif partilerine, ABD muhalif partilerine.

Adamlar ortaya birsey konuyor. Ve muhalifler diyor ki, "Proje guzel. Ama bu yanlari eksik. Bu yanlari boyle olmali." diye ortaya birsey koyuyor.

Bizim muhalefetimiz ise anca oturdugu yerden laf atiyor. Birde, baskalarina koltuga kok saldi diye elestiriyor. Kendine ayna tutabilse keske.
Laiklikle ne ilgisi var? Ne sacmaliyorsun sen? Bir de Atam falan demissin laiklik = Atatürk.

Savaşa ve onun saçmalıklarına alet olmaktan zevk alan bir ülke istemiyorum. Fen bilimlerinde ve Felefi bilimlerde ilerleme istiyorum. Savaşan cahiller değil ; yazan çizen mutluluk dağıtan bireyler istiyorum. Ayrıca üretimde dışa bağımlı olmamak istiyorsa bir ülke öncelikle şeker fabrikalarını satmayak , kağıt fabrikalarını satmayacak , İsrail'e çemkirip tüm gıdasal tohumlarını oradan almayacak!

Son düzenleyen: Moderatör:
Sonuç alınmadan üstün körü eleştirmek faydadan çok zarar verir. Yerli taşıt üretimleri için en büyük eksiğimiz motordu. Sonuçta bu taşıtların kalbi motordur. Umarım çalışmasında aksilik çıkmazda binek tipi yerli araçlar için motor üretiminde bir şans kazanırız.

Güzel bir gelişme. Bazı arkadaşlara da yaranamıyor nedense böyle haberler. İthal etsek ithal ettiniz derler, biz yapsak %100 yerli değildir derler. Bir bahane olacak mutlaka. Yok seçimler yaklaştı, yok gelsin oylar falan bu nedir böyle? Madem kendiniz yapmıyorsunuz yapanlara laf etmeyin bari. Mobilet ile mi çatışmaya girsinler?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı