Türkiye ekonomisi ne zaman düzelir?

Alakası bile yok, millet bunu 2001'de de diyordu, ne oldu RTE geldi işler daha da mahvoldu. CHP belki düzeltebilir ama belki. İlk başta siyasetin yenilenmesi, gençleşmesi lazım. 70 yaşındaki adamların koskoca ülkeyi yönetmesine olumlu bakmıyorum.

Ben zaten RTE'yi kastettim orada.

Ben zaten RTE'yi kastettim orada.

Malum kişi derken.

Neden iktidar değiştiği zaman işlerin düzeleceğini söyleyenlere tepki gösteriliyor anlamıyorum. Çünkü iktidar değiştiği zaman en azından bir şeylerin düzelme ihtimali var. Ancak iktidar değişmediği zaman bir şeylerin düzelme ihtimali yok. Çünkü bir şeyleri düzeltme işini 20 yıldan beri iktidarda olan parti yapabiliyor olsaydı zaten çoktan yapardı.
Değişmesini istemeyenlerden bazıları da iktidar değiştiği zaman, giden partinin seçim sonucunu kabul ederek sessiz bir şekilde çekilmeyeceğini, iç savaş yoluyla karışıklık yaratacağını söylüyor. Bunun korkusundan dolayı iktidarın devam etmesini istiyor. Bu durum bana göre iki ucu keskin kılıç durumuna döndü.

Asıl soru şu? Şu anki hükümiyeti sandıkla gönderdik hadi peki bunu hangi yeni hükümiyet yapacak?
Yatırımcılara güven veren, hukuk devleti anlayışını benimseyen, çağdaş ve sağcı-solcu olmayan her kişi bu ülkeyi düzeltebilir.
Cem uzan ve Mansur Yavaş düşünüyorum.
Cem uzan olabilir fakat barajı geçmesi bile mucize olur.

Alakası bile yok, millet bunu 2001'de de diyordu, ne oldu RTE geldi işler daha da mahvoldu. CHP belki düzeltebilir ama belki. İlk başta siyasetin yenilenmesi, gençleşmesi lazım. 70 yaşındaki adamların koskoca ülkeyi yönetmesine olumlu bakmıyorum.
CHP'den de umudum yok, bir partinin vaatlerinden biri asla yok şunu hapisten çıkaracağım, yok şunu hapise atacağım, yok şu partiyi kapatacağım olmamalı. Zaten daha iktidara geçmedikleri hâlde bile baskıcı oldukları ortada. Zaten parti programlarıı da, ekonomi programları da leş.

Yeni konular

Geri
Yukarı