Türkiye ekonomisi ne zaman düzelir?

Mülteciler gönderilir, gereksiz bakanlıklar kapatılır, üretime ve sanayiye önem verilir, üniversitelerde gerçekten iyi eğitim verilip, nitelikli insanlar yetiştirildiği zaman ekonomi düzelmeye başlar.

Ancak Erdoğan bunları yapmaz, bunlar yapacak bir kişinin ülkeyi yönetmesi lazım.

Çiftçi mazot pahalı olduğu için üretim yapmıyor ve biz bunları dışarıdan almak zorunda kalıyoruz :D

Çifti mazot pahalı olduğu için üretim yapmıyor ve biz bunları dışarıdan almak zorunda kalıyoruz :D
2022 itibariyle Türkiye'de üretim tamamen bitti diye biliyorum. Şu an ülkemizde üretilen tek bir domates bile yok sanırım. Ekonomik dengeler alt üst olduğu için çiftçiler ürünleri yüksek fiyattan satmak zorunda kalacak ve öyle olunca da kimse almayacak. Şu problemin ortadan kaldırılması lazım.

Basın özgürlüğü, adalet sağlanıp, girişimcilerin önü açılıp, nitelikli bireyler yetiştirmeye özen gösterilip, memur sayısı azaltılıp, gereksiz bakanlıklar kaldırılıp, asgari ücret azaltılıp, Allah kitap din sömürüsünün bitip, sol veya sağ herhangi bir ideolojiye bağlanmayıp mantıksal ve ileri görüşlü kararlar alan bir iktidar yönetime geçtiği zaman ekonomi düzelir.

Bildiğiniz gibi hiçbir şey eskisi gibi değil arkadaşlarınızla takılmaya çıksanız 200TL yetersiz kalıyor kola bile 20TL oldu Türkiye ekonomisi ne zaman düzelir?

İnsanların haklarının yenmemesi gerekiyor. Üretim konusunda önem verilmesi gerekiyor. İyi bir eğitim verilip nitelikli insanlar yetiştirilirse.

2022 itibarıyla Türkiye'de üretim tamamen bitti diye biliyorum. Şu an ülkemizde üretilen tek bir domates bile yok sanırım. Ekonomik dengeler alt üst olduğu için çiftçiler ürünleri yüksek fiyattan satmak zorunda kalacak ve öyle olunca da kimse almayacak. Şu problemin ortadan kaldırılması lazım.

Evet haklısın una zam geliyor ekmeğe simitede zam geliyor.

Malum kişi başımızdan gittiği zaman.
Alakası bile yok, millet bunu 2001'de de diyordu, ne oldu RTE geldi işler daha da mahvoldu. CHP belki düzeltebilir ama belki. İlk başta siyasetin yenilenmesi, gençleşmesi lazım. 70 yaşındaki adamların koskoca ülkeyi yönetmesine olumlu bakmıyorum.

Dün arkadaşlarıma döner ısmarladım 3 kişiydik ve dönerci mahalle arası bir dükkan 150TL hesap ödedik sadece 3 tane döner.
Esnaf abimiz iyi kazık atmış. Benim oturduğum yerin aşağısındaki cadde kalabalık bir yer ve orada bile yarım ekmek 22,5 TL.

Yeni konular

Geri
Yukarı