Türkiye F-4'lerin Yerini Hangi Uçak ile Doldurmalı?

F15 alınabilir.
Ama bize en önemlisi iyi bir yerli-milli uçak.
Bu sayede kimsenin politikasına girmiş olmayız.

Kesinlikle şart. Hele ki bu dönemde. Ama eğri oturup doğru konuşmak gerekirse 2023 çok ütopik bir tarih. Yani hiç ümidim yok 2023'ten bu konuda, sadece seçim vaadi olabilir o kadar.
İlk uçuş olacağı için olası geliyor bana. Hizmete girişi 2028'e kadar gidebilir. Tabii ki seçim vaadi olarak düzenlenmiş olabilir, malum oy için her şeyi 2023'e koyuyorlar...

191025132608-gettyimages-1143625-full-169.jpg
maxresdefault.jpg

İlacımız. :D Buna silah entegre edilebilirse tabi.

Kesinlikle şart. Hele ki bu dönemde. Ama eğri oturup doğru konuşmak gerekirse 2023 çok ütopik bir tarih. Yani hiç ümidim yok 2023'ten bu konuda, sadece seçim vaadi olabilir o kadar.
Hocam 2023'te yapacakları şey kadar 20 yıldır Türkiye'de bir şey yapılmadı. Uzaya gideceğiz, yollar açılacak, doğalgaz çıkacak...

İlk uçuş olacağı için olası geliyor bana. Hizmete girişi 2028'e kadar gidebilir.
Tamam ama 2 yıldan az kalmış, uçacak diyoruz, jet diyoruz, muharip diyoruz, ama ne ortada bir üretim var, ne ortada bir ete kemiğe bürünmüşlük var. Yani bir maket, bir fikir ve söylemlerden başka bir şey yokken nasıl uçacak bu uçak. Sadece uçmadan önce yer testi yapalım desen neredeyse 5 yıl sürer sorunları tamamen çözmek. Hani İHA veya pervaneli eğitim uçağı değil ki bu. Onlar için bile kaç yıl üretim ve test çalışması yapıldı. Hani deseler ki 2023'te start vereceğiz bak ona tamam derim ama sen 2023'te göklerde diyince ben o zaman şimdi dönüp bir üretim hattına bakarım hani nerede diye.
Hocam 2023'te yapacakları şey kadar 20 yıldır Türkiye'de bir şey yapılmadı. Uzaya gideceğiz, yollar açılacak, doğalgaz çıkacak...
Bu 2023'te başımıza bir şeyler gelecek ama ben de anlamadım:) Ya Mars'a gideceğiz ya da mercimek almaya Fars'a gideceğiz bu gidişle🤣

Yeni konular

Geri
Yukarı