Türkiye F-4 uçaklarının yerini hangi uçaklar ile doldurabilir?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
F-35'leri bence hiçbir şekilde vermezler. Başka ülkenin uçağını alamıyacağımıza göre yerli üretmekten başka çare kalmıyor.

Bir 40- 50 seneye hepsi yapay zekalı SİHA olur gibi jetler gereksiz olur o zaman bence.

@kurmayoffuture, F-35'in birçok üstünlüğü var. Üstünde en gelişmiş AESA radarlarından biri var. Karşıt saldırı yapabilme yeteneği ve karıştırılmalara dayanıklı olmasıyla çok üstün bir radar. Ayrıca F-35'in çok çeşitli, gelişmiş ve uzun menzilli hava-kara füzelerini kullanma yeteneği var. Altındaki FLIR ve IR sensörleri de yüzlerce kilometre öteden yer ve hava hedeflerini tespit edebiliyor. Kendi stealth yapısı ve düşük ısıl ize sahip motoruyla fark edilme oranı çok düşük. Fanatiklik yapıyor, düşmanınızı küçümsüyorsunuz.

@Jasuru, biz bu günkü meseleyi konuşuyoruz. 50 senede neler değişir, kim bilir?

@kurmayoffuture, F-35'in birçok üstünlüğü var. Üstünde en gelişmiş AESA radarlarından biri var. Karşıt saldırı yapabilme yeteneği ve karıştırılmalara dayanıklı olmasıyla çok üstün bir radar. Ayrıca F-35'in çok çeşitli, gelişmiş ve uzun menzilli hava-kara füzelerini kullanma yeteneği var. Altındaki FLIR ve IR sensörleri de yüzlerce kilometre öteden yer ve hava hedeflerini tespit edebiliyor. Kendi stealth yapısı ve düşük ısıl ize sahip motoruyla fark edilme oranı çok düşük. Fanatiklik yapıyor, düşmanınızı küçümsüyorsunuz.

@Jasuru, biz bu günkü meseleyi konuşuyoruz. 50 senede neler değişir, kim bilir?
FLIR IR sensörü mü varmış :( Ya şu stealth bölümü dışında ne kadar boş şeyler söyledin.

Bak bu AESA radarı takıcaz diye 2020 Kasım ayında söylemişler. Şu anda takmışlardır bile araştırmadım pek karşıma çıkanı atıyorum.
Hem ben sana diyorum ki o 35ler kalkmadan biz kalkacağı pistin ortasını deler geçeriz. Stratejik hedef bombalama deniyor buna. İHAları küçümseyip Amerikan F-22sini profil fotoğrafı yapıp Amerikan hayranlığı yapıyorsun. Çok biliyorsan bu işleri kendi ülkende mühendis ol kendi F-35 ini yap düşmanda değil bizde olsun.

@kurmayoffuture, nerede bu radar kanka? Eğer takılıp kullanılsaydı her haber sitesinde gümbür gümbür haberleri çıkardı. F-35'de FLIR ve IR sistemleri mevcut:
F-35 Electro Optical Targeting System (EOTS)

Önemsiz değil, sen öyle sanıyorsun. Gerçekleri söylemek ne zamandan beri vatan hainliği veya Amerikan yardakçılığı oldu? Hem kendi radar ağına ayrıca NATO radar ağının içinde olan bir ülkeye rahat rahat stealth olmayan bir uçak sokmak? İlginçmiş.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı