Türkiye İstanbul sözleşmesinden çekildi

Konudan bağımsız bu ülkeye ne geldiyse siyasal İslamcilardan geldi. Yakında şeriat da getirilir, hilafet de getirilir. Bir de bunu savunurlar. Karşı çıkınca da Allah'ın kanunlarına karşı mi çıkıyorsun derler. Yapacaklar hocam göreceksiniz. Tek tek önce Atatürk'ü silecekler, sonra anayasayı mahvedecekler. Türklüğü yok edecekler. Araplaşacağız. Umarım 2023 seçimlerinde bu dazlaklar kalmaz.
İslamiyet'i Araplaşmak sanarak çok şey kaybediyorsun.

Buna doğru karar deyip destekleyen herkesin bu forumdan hatta ülkeden banlanması lazım, bunlar olmazsa ülke çok büyük bir yol kat eder.

Doğru diyorum destekliyorum. İşlevsiz bir anlaşmada niye olalım. Kendi hastalarımızı oluşturmayacak kadar aciz bir ülke değiliz. Kadın cinayetleri anlaşmadan sonra artmış durumda. Ayrıca isteyen istediğini destekler demokrasi var.

Ayrıca isteyen istediğini destekler demokrasi var.
Yalnız demokraside bir karar verildiği zaman bir meclis olur ne bileyim oy kullanılır. Bu karar gece vakti bir siyasi tarafından ansızın verilmiş. Bu demokrasi olmuyor...

İslamiyet'i Araplaşmak sanarak çok şey kaybediyorsun.
Siyasiler ve tarikatlar İslam üzerinden güç elde edip karada bulunan temsilcileri olmak istiyorlar. Bu Araplaşmak değil mi? Bunu yapmaya kalkan devletlerin durumunu görüyoruz. Hoş değil.

Konu ne olursa olsun siyasete dokunuyor çünkü dinin bireysel olduğunu sıkça unutuyoruz. Her alana sokmuş durumdayız.

İslamiyeti değil Araplaşmayı getirmek istiyorlar.
Yakında hilafeti, şeriatı getirirler. Bunu da savunurlar. Araplaşacağız. Demenizden öyle anlaşılıyor eğer öyle bir şey kastetmek istemediyseniz.
Yalnız demokraside bir karar verildiği zaman bir meclis olur ne bileyim oy kullanılır. Bu karar gece vakti bir siyasi tarafından ansızın verilmiş. Bu demokrasi olmuyor...

Siyasiler ve tarikatlar İslam üzerinden güç elde edip karada bulunan temsilcileri olmak istiyorlar. Bu Araplaşmak değil mi? Bunu yapmaya kalkan devletlerin durumunu görüyoruz. Hoş değil.

Konu ne olursa olsun siyasete dokunuyor çünkü dinin bireysel olduğunu sıkça unutuyoruz. Her alana sokmuş durumdayız.
Dostum Müslümanlık hayatın her alanına müdahale ediyor. Taharete kadar en ince ayrıntısına kadar müdahale ediyor. Ama tabii ben de dini kullandıklarını düşünüyorum.

Kadınlara şiddet gösterenler bu ülkede nasıldı türedi bilmiyorum ama bunlar korkmuyorlar cezadan falan bunu hepimiz biliyoruz sözleşme tarafı sadece Türkiye'de zaten yasal olan LGBT'nin haklarını genişletiyor ben buna karşıyım çünkü Avrupa'da zaten olmayan aile kavramını burada da bozmak istiyorlar. Benim düşüncem böyle eğer kadınların hakları savunulacaksa cinayetlerin önüne geçilecekse bu sadece kanuni düzenlemeyle olur sözleşme hiçbir işe yaramaz.

Yetkiler elveriyor bunun gece olması sabah olması bir şeyi değiştirmez. Zamanında referandum yapıldı sistem değişti başkanlık görevine üstün yetkiler verildi. Bundan sonra kim başkan olursa yetkilerini kullanabilir. Kanunen her şey normal yani. Şahsen sözleşmeyle dolaylı yoldan değil bizzat Türk ceza kanunu güncellenerek bu olayların önüne geçilebileceğini düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı