Türkiye İstanbul sözleşmesinden çekildi

Biraz linçledim gibi oldu fakat sözleşmede LGBT'yi destekleme söz konusu bile değil sadece cinsel yönelim kelimesi geçmekte yine mesajda düzelttiğim gibi medya tarafından çarpıtıldı.
Dostum cinsel yönelim diye bir şey geçiyorsa eşcinsellikten bahsetmiş oluyor. Zaten kaç tane cinsiyet var ve keyfimize göre değiştirebiliyor muyuz? Ama öyle bir geçiyorsa. Erindim öyle bir şey geçiyor mu diye bakmaya.

Dostum cinsel yönelim diye bir şey geçiyorsa eşcinsellikten bahsetmiş oluyor. Zaten kaç tane cinsiyet var ve keyfimize göre değiştirebiliyor muyuz? Ama öyle bir geçiyorsa. Erindim öyle bir şey geçiyor mu diye bakmaya.
Başka birisinin cinsel yöneliminim hukuk önünde bir şey ifade etmemesi neden sizi ilgilendirir öyle değil mi? Sırf eşcinsel diye, herhangi bir sebepten şiddet gören birisinin aleyhine karar verilmesi insanlığa sığar mı?

Başka birisinin cinsel yöneliminim hukuk önünde bir şey ifade etmemesi neden sizi ilgilendirir öyle değil mi? Sırf eşcinsel diye, herhangi bir sebepten şiddet gören birisinin aleyhine karar verilmesi insanlığa sığar mı?
Elbette eşcinsel diye dayak şiddet görmeye vs. hakkı yok. Sadece cinsel yönelim kelimesi geçiyorsa eşcinsellikten bahsetmiş olunuyor. Bunu belirttim.

Saygı duymak lazım. Sonuçta bu işler vurdu kırdı ile olmuyor. Halkın seçtiği bir başkan var. Başkanın fikirleri size uymuyor ise birdahaki seçime oy vermezsin olur biter.
Hocam bir diğer konu da yarın öbür gün yine bir gece yarısı çıkacak bir kararnameyle seçimler de kaldırılırsa yine böyle diyebilecek miyiz?
Elbette eşcinsel diye dayak şiddet görmeye vs. hakkı yok. Sadece cinsel yönelim kelimesi geçiyorsa eşcinsellikten bahsetmiş olunuyor. Bunu belirttim.
Cinsel yönelim derken eşcinsellik denmiyor ki. Benim cinsel yönelimim heteroseksüel, başkasının biseksüel, bir başkasının homo seksüel. Bunun gibi düşünün.

Geri
Yukarı