Türkiye neden böyle?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Martini Henry

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Balıkesir
Neden Türkiye böyle? Mesela şu an iktidara oy veren kesime sorduğum vakit, bana ülkemizin askeri açıdan geliştiği için ekonomik olarak saldırı altında olduğunu söylüyorlar. Diyorum ki temel sorunları çözmek varken neden farklı hedeflere yöneliyorlar? Yine aynı şekilde diyorlar ki Amerika gibi ülkeler Türkiye'nin gelişmesinden rahatsız olduğu için yaptırım uyguluyor. Ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?

Ben de anlamıyorum. Hani kendi ülkenin gelişmesine izin versen Din, Irk veya görüşe göre değil de normal bir şekilde yönetse ne olacak?

İntikam meselesi olsa gerek yoksa akla alacak bir şey yok ortada istediği zaman iyi yöneten bir yönetici var sadece her şeyin tersini yapıyor.

Uzun adamın :) ne kadar zeki olduğunu burada olan herkes bilir sanırım.

Mesela şu an iktidara oy veren kesime sorduğum vakit, bana ülkemizin askeri açıdan geliştiği için ekonomik olarak saldırı altında olduğunu söylüyorlar. Diyorum ki temel sorunları çözmek varken neden farklı hedeflere yöneliyorlar?
Askeri teknolojide geride olmamız da temel sorunlarımızdan birisiydi, ama özellikle son birkaç yılda sayısız proje yaptık.

Bir ülkenin ordusu güçlü olmadıktan sonra, alım gücünün, refah seviyesinin iyi olmasının hiçbir anlamı yok. Bu alandaki gelişmelerimizi gereksiz olarak görmeyin.

Askeri olarak atılan adımları doğru buluyorum. Çünkü etrafımız yılanlar ile dolu. Bu coğrafyada güçlü olmak gerekir.

Askeri teknolojide geride olmamız da temel sorunlarımızdan birisiydi, ama özellikle son birkaç yılda sayısız proje yaptık.

Bir ülkenin ordusu güçlü olmadıktan sonra, alım gücünün, refah seviyesinin iyi olmasının hiçbir anlamı yok. Bu alandaki gelişmelerimizi gereksiz olarak görmeyin.
İnsanlar açlıktan intihar ediyor siz ordu güçlü olmadıktan sonra anlamı yok diyorsunuz.

Kızgın atan primatlar biraz gözünü açıp halka bakarsa daha iyi olur. Esnaflar iflas ediyor, malum müteahhitlerin milyonluk vergi borçları siliniyor. Bana değil baştakine kızın.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı