Türkiye neden böyle?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sadece tek bir şey söyleyeceğim. İmam hatip okullarına her yıl yapılan yatırım eğer yanlış hatırlamıyorsam iki katına çıktı ama fen liselerinde öyle bir haber görmedim.

Hocam fen lisesi de sözde fen lisesi. Fen lisesindeyim eğitimi iyi olduğu için değil sadece öğrenci kitlesi iyi olduğu için geldim. Bizde Türkiye'deki her okul gibi yuvarlak karalıyoruz.

24 saatte 4 kişi intihar etmişti yanlış hatırlamıyorsan. Bu insanlar maalesef ekonomik sıkıntılar yüzünden kendi canlarına kıydı. Bana şunu açıklamanızı rica ediyorum, bu intiharlar ile orduya yapılan yatırımın ne alakası var?
Orduya neyle yatırım yapılıyor?

Forumda siyasete girmenin bir sınırı var mı bilmiyorum o yüzden aşırıya kaçarsam silinebilir.

Sorunun cevabı siyasal islam. Ülke kurulduğundan beri Atatürkü ve laikliği hazmedemeyen şeriatçı kitlenin ılıman taraftarları tarafından yönetiliyor. Şimdi 1 tane siha yaptılar diye ordu gelişti diyenler var. Ordunun kozmik odalarına girilip onyıllarca çaba ile hazırlanan savaş planları ifşa olduktan sonra bir faydası yok. Vatansever generaller darbeci diye ordudan atıldı yerine destekledikleri cemaatçi gruplardan vatan hainleri sınav sorularını çalıp orduya girdi. Sonuç malum. PKK bitti diyene de gülerim adamlar ülkenin güneyinde devlet kurdu zaten, buradaki savaşlarını politika ile devam ettireceklerdir. Bu ülkede hükümet değişse de bu zihniyetin esiri olan bir %40 lık kitle var. Türkiye'nin önünü tıkayanda bu gerici kitledir. Gelir adaletsizliği, hukuku hiçe sayanlar, yandaşlık.

Adama yoksulluk diyorsun telefonu göster diyor. Cebindeki telefonu 5-6 ay para biriktirip üstüne takside girip alıyor insanlar, dibimizdeki Avrupa'da tek maaşla aynı telefondan iki tane alınıyor. Eskiden kuyruk vardı diyor, savaş yüzünden ambargo yediğimizi hatırlayamayacak kadar beyinleri çürümüş. Şimdi ambargo yok ama ekmek patates soğan kuyrukları var. Bu kitle ülkenin kanseridir.

Hocam fen lisesi de sözde fen lisesi. Fen lisesindeyim eğitimi iyi olduğu için değil sadece öğrenci kitlesi iyi olduğu için geldim. Bizde Türkiye'deki her okul gibi yuvarlak karalıyoruz.

Benim hedefim Samsun garip Zeycan Fen Lisesi ben de sırf okul ortamı için orayı istiyorum. Ama İmam Hatip Lisesi böyle olunca aklım karışmıyor değil.

Dosya Ekleri

• 1693.jpg
    1693.jpg
    31,5 KB · Görüntüleme: 36
Cahillik, Atatürk kısmen düzeltti ama sonrakiler aynı başarıyı gösteremedi ve kara delik gibi kendi cehaletine çöktü ülke.

Neden Türkiye böyle? Mesela şu an iktidara oy veren kesime sorduğum vakit, bana ülkemizin askeri açıdan geliştiği için ekonomik olarak saldırı altında olduğunu söylüyorlar. Diyorum ki temel sorunları çözmek varken neden farklı hedeflere yöneliyorlar? Yine aynı şekilde diyorlar ki Amerika gibi ülkeler Türkiye'nin gelişmesinden rahatsız olduğu için yaptırım uyguluyor. Ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında?
Askeri alanda gelişmemiz güzel bir şey. Ama sadece ona yatırım yapıyorlar. Biraz daha ekonomik açıdan yatırım yapılmalı.

Big Brother düşerse oradan o zaman ilerleme olur gibime geliyor ama kim gelirse gelsin aynısını yapacak bence şu an mecliste bulunan partilerden.

24 saatte 4 kişi intihar etmişti yanlış hatırlamıyorsan. Bu insanlar maalesef ekonomik sıkıntılar yüzünden kendi canlarına kıydı. Bana şunu açıklamanızı rica ediyorum, bu intiharlar ile orduya yapılan yatırımın ne alakası var?
"Bir ülkenin ordusu güçlü olmadıktan sonra, alım gücünün, refah seviyesinin iyi olmasının hiçbir anlamı yok."

Buna istinaden yazdım o mesajı. Alım gücünden, refah seviyesinin iyi olmasından daha önemli olanın ordunun güçlü olmasıdır anlamına geliyor bu. Ekonomik sıkıntılar dediğiniz şeyin içerisinde alım gücü de, refah seviyesi de vardır. Alım gücü yüksek olan birinin ne ekonomik sıkıntısı olur, ne de refah seviyesi düşük olur.

Askeri alanda güçlü olmak hiçbir fayda sağlamaz, ekonomik olarak güçlü olursak zaten bize saldırmaya cesaret edemezler örneğin Amerika. Açlıktan ağzı kokan ve -48, 2 milyar dolar döviz rezervi olan bir ülkeyiz yani cebinde 1 lira olan adam ülkeden daha zengin ama bunu radikal siyasal islamcılara asla anlatamazsın çünkü onlar 2, 3 yerden maaş alıyor ekmeğiyle oynanması istenmez.

"Bir ülkenin ordusu güçlü olmadıktan sonra, alım gücünün, refah seviyesinin iyi olmasının hiçbir anlamı yok."

Buna istinaden yazdım o mesajı. Alım gücünden, refah seviyesinin iyi olmasından daha önemli olanın ordunun güçlü olmasıdır anlamına geliyor bu. Ekonomik sıkıntılar dediğiniz şeyin içerisinde alım gücü de, refah seviyesi de vardır. Alım gücü yüksek olan birinin ne ekonomik sıkıntısı olur, ne de refah seviyesi düşük olur.
Orduya neyle yatırım yapılıyor?
MMU için TUSAŞ'a 6 milyar dolar bütçe verildi. Birkaç gün önce yerli tank motoru Batu ilk kez ateşlendi. Akıncı SİHA çok yakında envantere girecek. Aya gönderilmesi planlanan rokette ve gelecekte yapılacak projelerde kullanılacak motor dünya rekoru kırdı.

Bu gelişmeler sadece birkaç hafta önce olan şeyler. Bir o kadar da bize duyurulmayan projeler var. Savunma sanayisi devletin bekasıdır, içine siyaset karışmaz. O yüzden bu kadar yüksek bütçeler ayırabiliyoruz. Siyaset karışsaydı eğer Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı Selçuk Bayraktar, hayatını adadığı SİHA'lar ve Akıncı ile uğraşmayı bırakır, çok daha yüksek bir konumda yüksek maaşla keyfine bakmayı tercih ederdi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı