Türkiye neden bu kadar problemli bir ülke?

Soru basit neden Türkiye'de çok fazla gereksiz problem var? Örnek olarak sık ve uzun süreli elektrik kesintileri, kargo şirketlerinin kargoyu eve getirmemesi, insanlarda ki kabalık, mutsuzluk, suratına baktığın zaman 'ne bakıyon lan' diye terslenen tipler, Çoğu hizmetin özellikle internet hizmetlerinde örneğin Türknet gibi müşteri hizmetlerinin rezalet olması, hastaneye gittiğin zaman doktorun suratına bile bakmaması, 1 tane işlem yapabilmek için şu müdürlük, şu belediye diye bin tane kurum dolaşmak vb. saysak milyonlarca problem vardır. Neden insanlar için işleri zorlaştırıyorlar anlamıyorum. Çok gereksiz problemler var. Bunların sebepleri ve çözümleri hakkında konuşalım. Sizinde yakındığınız problem varsa yazın.

Üniversitede bunun eğitimini alacağım o yüzden ön hazırlık olarak tamamen tarafsız bir araştırma yaptım sonucu yine biziz. Herkeste kendi tanıdıklarını bir yere getirme isteği, rütbe aldıktan sonra sorumlulukları unutma ve nasıl olsa birşey olmaz korkusu. Ülkemiz insanı maaşını beğenmiyorsa işin, istenileni yapmıyor. Hastanede doktor yüzüne bakmıyor çünkü o adama neler neler geliyor 1 gün hastanede dursan o doktorun yanında ne kadar sıkıntılı tiplerin geldiğini görürsün. Kargocular kafasına göre takılabiliyor çünkü şikayet ettiğinde firmanın müdürleri adama birşey yapmıyor. Geçen gün başıma geldi yağmur yağıyor diye belediye çöpçüleri kamyonla sadece sokaktan geçiyordu inip poşetleri almıyordu. Şikayet etsen en fazla uyaracaklar. Kısacası ülkedeki birçok yerde yönetimsel otorite sorunu var. Yönetenler insanlar işinden olmasın diye iyimser oldukça çalışanlar umursamaz olabiliyor. Devlet desen ISS konusunda halkın haklarını savunmuyor. Kısaca sorun halkta yani bizde. Herkeste bir yükselme ve kolay para kazanma isteği var. Müdürler ve yöneticiler sorumluluklarını uygulamıyor veya uygulatamıyor; çalışanlar ise sadece işi yapıp maaşı almanın derdinde, elindeki işi en iyi şekilde bitirmenin değil. Bu yüzden bu ülkede birçok şey sorun ve birçok şey olmuyor çünkü herkes az uğraşı ile para alma derdinde oysa herkes elindeki işi en iyi şekilde yapmaya çalışsa çok daha iyi yerlere gelebileceğiz.

Sorun kendimizde herkes kendi üstüne düşeni yapsa toplumsal düzen sağlanacak fakat biz üstümüze düşeni yapmıyoruz. İlk önce öğrencisinden en üst devlet yöneticisine kadar herkes üstüne düşeni en iyi şekilde yapmalı ve bu ülke geneline yayılmalı. Lise müfredatı berbat onlara lafım yok fakat örnek olarak verirsek üniversitelerde bile istediği bölüme girenler bölümden çalışmadan sağdan soldan not toplayarak geçme derdinde. Bu adamlar mezun olsa ne olur olmasa ne olur? Tek amacı diploma alıp işe girip para kazanmak... Bunu yazmaya kalksam çok uzun bir yazı olur ama umarım demek istediğimi anlayabilmişsinizdir.

LUL

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bkz: Dakika 1.11

İnş amin kanka

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bkz: Dakika 1.11
Kanser olma riskine karşın 2. dakikanın bitmesini bekleyemedim. Bunlar bizlerle aynı oksijeni alıyor. Ama içerde ne oluyorsa artık.

Yönetim şekli yanlış. 16 senedir aynı şekilde aynı adam yönetir ve cari açık kapatılmaz, üretim yapılmaz süreki alınır, çiftçi dışlanır batırılır, fabrikalar kapatılır ise böyle olur.

Kimsenin kimseyi dinlemediği, sadece kendi bildiğinin doğru olduğunu, sadece kendisini haklı olduğunu düşündüğü, %100'e yakınının cahil, at gözlüklü olmasının etkileri bunlar. Akıl denen bir şeyden söz edemeyiz, Türkiye denen yerde bana kalırsa. Her yer akılsızlık mantıksızlık örneği ile dolu. Konuşabilmemizin bile mucize olduğunu düşünüyorum. Bu kadar basit, hepimiz cahiliz kardeşim.
Zaten cahil olduğumuz için bu kadar güçlüyüz bana kalırsa. Güç korkusuzluktan gelir, korkusuzluk ise cahillikten gelir. Çünkü, cahil olunca adam ölebileceğini dahi düşünmez(düşünemez). Güçlüyüz, Cesuruz, Cahiliz. Her yerde böyledir ama cahil oranı vardır. Bir yerde %20'ye 50 ise, bir yerde %90'a 10 gibi. Bizde ise %100 bile olabilir. Kara cahillik konusunda, dünyanın eline su dökemeyiz.

Son düzenleme:
Kargo şirketleri eve getirmiyor derken ? :D Şuana kadar bütün verdiğim siparişler eve geldi evde değilsem şubeden gittim aldım. Doktorlarda hiç bir sıkıntı yaşamadım tabi bu ülkede sıkıntılar olduğu gerçeğini değiştirmez ama.

Geri
Yukarı