Türkiye neden en fazla phonk dinleyen ülke?

Phonk Kültürü çok eskilere dayanıyor aslında. 80'lerde Ruslar tarafından yapılmaya başlanmıştı phonk. ilk adı Phonk değildi, HipHop'un bir parçası idi 'Memphis Rap' olarak geçiyordu. Bu türü yapan insanlar eski müzik aletlerini kullanarak bozuk sesler çıkartmaya çalışıyordu. Amaç sesin bozuk çıkması, ürpertici olmasıydı diyebiliriz. Sonralarda günümüzdeki haline evrimleşti. ilk olarak kendim 2019 yılında keşfetmiştim Phonk türünü. O herkesin bildiği Jojo dublajı ile keşfetmiştim. ilk defa dinlediğimde bayağı hoşuma gitmişti devamını aramıştım. Tabi o zamanlar çok popüler değildi. Fazla Phonk üreten kişi ve dinleyen kişiler yoktu. Sonralarda ne olduysa oldu bir anda editlerle birlikte çok popüler bir hale geldi. Ben severek dinliyor ve üretmeye çalışıyorum Phonk türünü. Phonk'un birsürü türü mevcut Drift Phonk, Agressive Phonk, Phonk House, Chill Phonk Brazillian Phonk. Gibi gibi (bence 'brazillian phonk' Phonk bile değil) Beğenmeyen insanlarıda çok iyi anlayabiliyorum, eğer phonk şu anda bu kadar popüler bir halde olmasaydı çoğu kişi ilk defa dinlediklerinde Bune ya ? deyip geçerlerdi. Çoğu kişi için Müzik rahatlatıcı, kulağa hoş gelen seslerdir ve doğru olanda budur zaten. Phonk bunların tam tersi şeklinde. Çok güçlü etkiye sahip Kick'leri kullanıp Snare'ların Ses seviyesini arşa çıkartıp 808 Basslarının Kick gibi kullanılıp 200bpm ile haraketli Hihat işlerinden ibaret, ve tabikide Cowbell'den ibaret. Çoğu kişinin bu türü sevmesinin sebeplerinden biri kuralların dışında farklı bir şeyler oluşturmaya çalışması olabilir. Ayrıca Phonk ilk popüler olmaya başladığı zamanlarda Drift Phonklar çok dinleniyordu Ülke olarak çocukuğunu NFS gibi oyunlarla ve araba sevdasıyla geçirmiş bir toplum olarak, arabaların drift atarken arkada çalan hızlı müzikleri sevmemiz bu türü bu kadar dinlememize sebep olan şey olabilir. Bana soracak olursanız, Bir müzik benim kulağıma güzel geliyorsa ben dinlerim, kimin ne dediği umrumda bile olmaz. Ama günümüzde çoğu insan popüler kültüre göre haraket ediyor. insanlara hakaret etmenin, insanların görüşlerini aşağılamanın, kadınları red etmenin, kötü davranmanın 'SİGMA' adı altında havalıymış gibi gösterildiği bir zamanda popüler kültüre göre haraket etmek çok normal gibi.

Son düzenleme:
Arkadaşlar bunu genel bir istatistiğe dayanarak söylemiyorum ama Spotify'da rastgele bir şarkıcının hakkında kısmına baktığımda en çok Türkiye'den dinleniyor, sizce neden bu kadar fazla dinliyoruz yoksa rastgele oynatma listesi açıp ona göre dinlediğimizden mi çünkü adı sanı duyulmamış bir şarkıcı bile en çok Türkiye'den dinleniyor.
phonk producer oalrak söylüyorum. türk halkı üzgün olduğu için mutlu olmaya, adrenalin salgılmaya ihtiyaç duyuyor. phonk da bunu karsılıyor denilebilir

Türk kökeni bundan yüzyıllar öncede savaşlarda bile mehter marşı çalıyordu
Sence bu ceddin torunları phonk dinlemesinmi

phonk producer oalrak söylüyorum. türk halkı üzgün olduğu için mutlu olmaya, adrenalin salgılmaya ihtiyaç duyuyor. phonk da bunu karsılıyor denilebilir

"Prodüktör" olmak için Müzik eğitimini, ses mühendisliği, teknisyenliği eğitimini nereden aldın? 16-17 yaşındasın henüz.

Phonk böyle bir tür işte. Hiç bir vasfa sahip olmadan ürettiklerinizi o tayfaya diletebilirsiniz. Aradaki farklı anlamazlar. Bu tarz Türkiye de popüler sayılıyorsa anlaşılan o kadar da çok cahilimiz var demektir.

Son düzenleme:
"Prodüktör" olmak için Müzik eğitimini, ses mühendisliği, teknisyenliği eğitimini nereden aldın? 16-17 yaşındasın henüz.

Phonk böyle bir tür işte. Hiç bir vasfa sahip olmadan ürettiklerinizi o tayfaya diletebilirsiniz. Aradaki farklı anlamazlar. Bu tarz Türkiye de popüler sayılıyorsa anlaşılan o kadar da çok cahilimiz var demektir.
amatör producerim. 16-17 yasımda olmam neyi degistiriyor anlamıs degilim. yetenek yasla alakalı degil diye dusunuyorum. gerekli egitimleri youtubeden ve bazı ekitaplardan aldım.

amatör producerim. 16-17 yasımda olmam neyi degistiriyor anlamıs degilim. yetenek yasla alakalı degil diye dusunuyorum. gerekli egitimleri youtubeden ve bazı ekitaplardan aldım.
he sanatcı adımı da bırakayım incelersin belki "kxbrigu"

Son düzenleme:

16-17 yaşında olması bu konuda gelişemeyeceğini mi gösteriyor? Ayrıca tüm phonk dinleyenleri ne ara analiz ettiniz de hepsinin cahil olduğunu belirlediniz makalenizi görebilir miyim? Şahsen kendim phonk dinlerken kendimi enerjik hissediyorum ve bazı işlerime daha da odaklanmama yardım ediyor. Böyle de düşünen birçok insan var. Bana göre de siz phonk dinleyenlerin tamamına cahil dediğiniz için de siz cahilsiniz.

Geri
Yukarı